Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazurski, Ełcki Lager Ciemny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Mazurski, Ełcki Lager Ciemny

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrunatny, pod żarówkę było trochę prześwitów. [4]
    Piana: Kremowa, krótka, ale polane w pubie więc sami rozumiecie. [3]
    Zapach: Zboże, lekki karmel i toffi. W tle trochę tostu i skórki od chleba. [4]
    Smak: Podobnie jak w zapachu, tyle że dochodzi tu czekolada, która sprawia wrażenie gładkości, wręcz aksamitności. Goryczka jest bardzo niska, podają 10 IBU i chyba rzeczywiście tyle jest. Zdecydowanie słodowe piwo, po ogrzaniu tost jest wyraźniejszy. [4]
    Wysycenie: Lekko za duże. [3.5]
    Opakowanie: Pite z kranu, podane tym razem nie z kufla, ale ze zwykłego szkła, niemniej firmowego. Zdjęcie słabej jakości, ale jak widać byłem w takim stanie, że 20 zł robiło za wafla [4]
    Uwagi: Piwo w stylu munich dunkel, w składzie chmiele: Magnum, Perle, Saaz.

    Moja ocena: [3.875]
    Attached Files
    Last edited by DariuszSawicki; 28-11-2016, 19:54.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Piwo można już kupić w sklepach w opakowaniu Party Keg o pojemności 5 litrów. Na razie jest dostępne tylko w ełckich sklepach, więc kto podróżuje po Mazurach tego informuję. Pozostałe dwa piwa z tego browaru też są dostępne.

      Cena to 59,90 zł, ja kupiłem ciemne piwo i właśnie przymierzam się do konsumpcji
      Attached Files
      Last edited by DariuszSawicki; 12-12-2016, 17:10.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatny nieprzejrzysty. [4]
        Piana: Beżowa, drobna, średniowysoka i niezbyt trwała. [3.5]
        Zapach: Karmelowo-warzywny, zwłaszcza bezpośrednio z butelki po odkapslowaniu. [3]
        Smak: Silnie palony słód, lekki karmel, trochę kwasku typowego dla czarnej kawy, płatki owsiane. [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Brązowo-beżowa, mdława tonacja, nieszczególne. Piwo nazywa się EŁCKIE. [3.5]
        Uwagi: Piwo do wypicia, ale byłoby znacznie lepiej bez warzywek...

        Moja ocena: [3.375]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarny, pite wieczorem więc może dlatego żadnych prześwitów nie widziałem [5]
          Piana: jasny brąz, kremowa, drobna dość zwarta, opada bardzo powoli, osadza się krzaczkami na szkle [4]
          Zapach: lekki, kawa i odrobina czekolady [3]
          Smak: pełne i treściwe, fajna leciutka goryczka połączona z lekką palonością, drobinki krówki, fajna cierpkość ale złagodzona, lekki akcent wiśni podczas picia, dobry finisz, wszystkie smaki zrównoważone [4.5]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: etykieta jest jaka jest, firmowy kapsel [4]
          Uwagi: Fajny smaczny ciemniak, brak mi takich piw na rynku, polecam

          Moja ocena: [3.95]
          Attached Files
          Last edited by becik; 05-01-2018, 20:35.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4558

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pięknie ciemnobrązowo-bordowy, piwo klarowne. [4.5]
            Piana: Ciemnobeżowa, wysoka na około 2,5 cm, drobniutka równomierna. Utrzymywała się do pierwszego łyku, potem pozostała mgiełka na powierzchni z obręczą. Ładnie ściele się na szkle zaznaczając kręgi. [3.5]
            Zapach: Pachnie wyraźnie ciemnym i karmelowym słodem jak na ciemniaka przystało. [4]
            Smak: W smaku klasyczny dunkel, są ciemne słody, trochę razowca, kawy inki i karmelu. Do tego lekka wytrawność i nuty owocowe (ciemna śliwka, morela), a wszystko ładnie zbalansowane. Bardzo przyjemy ciemniak, rzadko w Polsce można trafić na ten gatunek a szkoda. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, pasujące. [4.5]
            Opakowanie: Szklanka firmowa, jest podkładka. [5]
            Uwagi: Próbowane w ełckim pubie firmowym browaru, cena 9 zł.

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4558

              #7
              Fotka:
              Attached Files

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Od kiedy to piwo pojawiło się na rynku zawsze mi smakowało. Każde kolejne warki były albo tak samo dobre, albo jeszcze lepsze.
                Piję to piwo bardzo często i gęsto, ale dziś zauważyłem kryzys.
                W zapachu ( po za tym co powinno być ) wyczuwam dużo myszy i też sporo chloru.
                W smaku jest wino, kwasek a nawet ocet. Nie wiem co się stało, może jakieś zakażenie, w końcu ten ciemny lager jest niepasteryzowany i niefiltrowany i jakiś błąd mógł się wkraść.

                Nie chciałbym zniechęcać nikogo do tego piwa z mojego miasta, wręcz przeciwnie. To, że warka 18.04.2019 jest słaba, a właściwie wadliwa to nie znaczy, że piwo jest słabe. Piwo jest świetne i należy tylko unikać tej konkretnej warki. Jestem przekonany, że następne warki będą już normalne, czyli bardzo smaczne.
                Last edited by DariuszSawicki; 07-01-2019, 18:12.

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Obecnie piwo nazywa się Mazurskie Lager Ciemny . Czyżby browarnicy wstydzili się mojego ukochanego Ełku, w którym urodziła się moja babka, mój ojciec i w którym ja od urodzenia mieszkam ? Jest mi przykro, więcej tego piwa nie kupię nawet gdyby smakowało wyśmienicie. A tak się składa, że piwo z terminem do 19.04.2022 smakuje jak woda z karmelem i domieszką fusów od kawy

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    #10
                    Proponuje popierać typowo krajowe browary a nie sąsiadów z wschodu .
                    Last edited by LESNICZYy; 17-09-2021, 19:47.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎