Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Brokreacja] The Blogger

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Brokreacja] The Blogger

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, lekko zamglony. [4]
    Piana: Biała, bardzo drobna,wysoka i trwała, choć do bitej przez bloggera jeszcze trochę jej brakuje . [4]
    Zapach: Lekka wędzonka, owoce, ślad daleki cytrusów, powiew ciasteczka... i... i wszystko inne... . [3.5]
    Smak: W smaku podobnie - serowa wędzonka, lekki karmel, owoce, daleki ślad chmielu. [3.5]
    Wysycenie: Gaz co najwyżej średni, wszystko poszło do wody sodowej dla bloggera . [4]
    Opakowanie: W stylu Brokreacji, plus za sarkazm/ironię (no bo chyba nie uwielbienie), skierowane w kierunku piwnych celebów. Za to duuuży plus . [4.5]
    Uwagi: Piwo, jak mniemam, wymyślone i uwarzone z przymrużeniem oka i lekkim "palcem", wymierzonym w naszych galacticos autolansu, opartego na biciu (piwnej) piany... .

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      Tablica korkowa na kapsle mówi wszystko. Piwo jak piwo, nie doszukałem się ani wiśni, ani solidnej wędzonki, wszystko takie stonowane i gdzieś w tle. Tak jakby przy warzeniu tego piwa do kadzi wpadł niejeden blogger i jeśli niektórzy są wyraziści osobno, to razem tworzą rozmytą masę. Takie właśnie jest to piwo.
      Last edited by Petitpierre; 02-12-2016, 10:28.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4.5]
        Piana: Niezbyt obfita ale zdobi szkło i dość długo się utrzymuje. [4]
        Zapach: Nutki przyprawowe, słodowe, drewniane. Wędzoność na granicy wyczuwalności. Po ogrzaniu dochodzi nutka owocowa, jakby winogrono. [3.5]
        Smak: Cierpkawe, przyprawowe w lekko belgijski saisonowy sposób. Lekkie posmaki drewna i wędzonki. Goryczka ziołowa, długa. Alkohol nie wyczuwalny ale rozgrzewa przełyk. [3.5]
        Wysycenie: Średnie OK. [4.5]
        Opakowanie: Fajna etykieta, środowiskowe odniesienia na kontrze, dokładny skład. [5]
        Uwagi: Warka 30.04.17 Ciekawe, nietypowe, niezbyt pijalne. Warte jednorazowego spróbowania i chyba taki zamysł projektu.

        Moja ocena: [3.725]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 10-12-2016, 20:08.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Papryka faktycznie schowana, nawet bardziej niż w porterze amberowskim, Choć taki poziom mi nie przeszkadza to chyba jednak za mało, by chwalić się tym na etykiecie. Piwo gęste, treściwe, misiowate. Goryczka krótka, przyjemna i w połączeniu z papryką i całą resztą tworzy ciekawy przyprawowy smak ale. W zapachu owoce i przyprawy. Wędzonka znikoma do zera. Właściwie wszystko czym chwalą się na etykiecie jest w tak śladowych ilościach odczuwane, że gdyby napisali speciality ale to by wystarczyło.
          Oczywiście rozumiem ekscytację niektórych, którzy w tym uczestniczyli. Jakżesz nie pokochać swojego dzieła! Ale jak dla mnie zbyt złagodzone. Niemniej wypite bez obrzydzenia.
          Last edited by e-prezes; 13-12-2016, 17:37.

          Comment

          • SeeJay
            Senior
            • 04-2016
            • 239

            #6
            Spodziewałem się konkretnej wędzonki w aromacie i mocno wyczuwalnej w smaku śliwki, a tego po prostu brak. Piwo ogólnie jest bardzo smaczne i ewidentnie czuć pieprzową ostrość i rozgrzewanie w ustach/przełyku, ale nie warte jest swojej ceny (zakupiłem za ponad 10 złotych z groszami).
            Za "szóstaka" piłbym z niezłym bananem na ustach.

            Comment

            • GSE
              Senior
              • 10-2002
              • 424

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnomiedziany, lekko opalizujący [3.5]
              Piana: słabo się pieni, a piana szybko znika i zostawia tylko niewielki lacing [3]
              Zapach: słodkie żółte owoce (mirabelki i nektarynki), wędzonka w stylu zwęglonego drewna. po ogrzaniu wychodzi nieprzyjemna nuta alkoholowa i spalenizna [3.5]
              Smak: na początku wydaje się raczej słodowy, biszkoptowy z lekko goryczkową, chmielową kontrą i wędzonym posmakiem, a po ogrzaniu wychodzi gorzko-wytrawna nuta (alkohol, może wzmocniony dodatkiem pieprzu), która przejmuje stery i psuje wrażenia. pokal przyjemnie pachnie szynką, ale kolejna dolewka potwierdza, że coś poszło nie tak [3]
              Wysycenie: optymalne, nic do zarzucenia [4.5]
              Opakowanie: postać na ecie to nawiązanie do Kopyra, który nie brał udziału w warzeniu, niektóre hashtagi nic mi nie mówią (choć większość to KMWTW) i przydałoby się kilka słów jak powstawało to piwo. szczegółowy opis składu, ładny kapsel firmowy [4]
              Uwagi: zastanawiałem się czy może moje powonienie szwankuje, ale najwyraźniej to w piwie coś nie gra, bo znalazłem wiele recenzji, w których autorzy podkreślają przeszkadzający intensywny aromat alkoholu. z drugiej bawi mnie moc sugestii, ponieważ wiele osób doszukuje się w smaku owoców wiśni, a jedyne czego użyto to słód wędzony drewnem wiśniowym i płatki tegoż drewna.

              Moja ocena: [3.325]

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor złocisty, lekko zamglony [4]
                Piana: jasna z drobnych pęcherzyków niezbyt obfita, opadła do minimalnej warstwy [4]
                Zapach: cytrusowy, sosnowy, wędzonki, kwasek wiśni, bardziej w tle przyprawa pieprzowa, drożdże i słody. Zapach średnio intensywny, orzeźwiający [4]
                Smak: Czuć drzewną wanilinę i kwasek od wiśni. Od pierwszego łyku wyłazi średnio-intensywna goryczka ziołowo-pieprzowa, która narasta z czasem degustacji. Płatki owsiane robią tu chyba pełnię ale też i jakiś taki mydlany posmak [3]
                Wysycenie: Średnie do wysokiego [4.5]
                Opakowanie: Klasyka Brokreacji, czytelne info [4.5]
                Uwagi: fajny zapach, ciekawy efekt wędzonki wiśniowej, ale chyba lepiej byłoby „odchudzić” piwunę (np. do 15% BLG) i pozbyć się owsiankowego wkładu.

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, wyraźne zmętnienie. [4]
                  Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, raczej krótka choć trwała na finiszu, mizerne ślady na szkle. [3.5]
                  Zapach: Delikatna serowa wędzonka, trochę owoców, może i wiśnia. Później bardziej zboże, a wędzonka kompletnie odleciała, pewnie w blogosferę. [3.5]
                  Smak: Pieprz jest, ciała słodowego sporo, płatki w składzie są rzeczywiście gdyż piwo jest gładkie, poziom goryczki średni, czuć zioła zmieszane z rozgryzioną łodygą. Wędzonki w smaku nie ma, wysoki poziom alkoholu jest świetnie ukryty. [4]
                  Wysycenie: Trochę za duże. [3.5]
                  Opakowanie: Jak zwykle w Brokreacji porządne wykonanie etykiety i pełny skład. Trochę dziwny opis, aż oczy bolą od czytania. Ten gość na etykiecie to musi być Kopyr... [4]
                  Uwagi: Spodziewałem się więcej wędzonki, ale i tak piwko jest smaczne.
                  Warka 09.05.2017.

                  Moja ocena: [3.75]

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, zmętniony [4]
                    Piana: Nie za obfita. Dość szybko też opada. Zostaje chmurka na powierzchni i ściankach [3]
                    Zapach: Trochę cytrusów, nuta wędzonki i wyraźny aromat słodkich ciastek. Nieźle z obfitością [4]
                    Smak: Trochę belgijkości, coś kojarzące się z białym winem, białe owoce i lekka cytrusowość. Goryczka lekka, po chwili trochę narasta. Alko dobrze ukryte. Wędzonki bardzo mało, mniej niż w aromacie. Pieprzu tez nie wyczułem raczej [4]
                    Wysycenie: Dość niskie. Pasuje [5]
                    Opakowanie: Dość zabawna beka z piwnej bloggerki. Fajna grafika i kształt ety. Dużo info odnośnie składu i parametrów [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.975]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎