Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Porter Bałtycki Wędzony 24° Bourbon BA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Porter Bałtycki Wędzony 24° Bourbon BA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    #2
    słody: jęczmienne Best Malz (Rauchmalz, Karamell Aroma, Karamell Dunkel Chocolate, Röstmalz Extra)
    chmiel: Iunga
    drożdże: Saflager W 34/70

    W końcu udało mi się dorwać tego kultowego Smoked Baltic Portera (Top9 na RB, Kraft Roku 2015, złoto za piwo dymione i brąz w 2016 w kategorii porter bałtycki na KPR). Piwo jest niefiltrowane i niepasteryzowane, a opakowanie zawiera instrukcje "Bezwzględnie przechowywać w warunkach chłodniczych 0 - +4 C. Chronić przed nasłonecznieniem", więc trzymałem tylko w lodówce i wypiłem krótko po zakupie (w połowie maja, warka 30.07.17). Podobno zawartość innych butelek była już niepokojąco kwaśna, ale w moim przypadku wszystko w normie.

    Piana minimalna, prawie jej nie ma. Zapach intensywny, czekoladowy, śliwkowy (słodki kompot z suszu), lekka nafta i szyneczka, trochę suchego drewna. W smaku bardzo słodkie, wręcz miodowe, wyklejające jak cukierek. Pieczona szynka z wędzoną śliwką. Poza tym wyczuwalna wanilia od beczki. Alkohol całkiem ukryty. Po ściankach pokalu spływają gęste "łezki". Genialne piwo - 4,9/5
    Last edited by GSE; 30-07-2017, 16:39.

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana ciemnobeżowa, początkowo obfita, drobnoziarnista, pozostawiła ślad na szkle.
      Aromat zdominowała wędzonka ogniskowa, oscypkowa, nad którą unosi się szlachetny alkohol. Całość uzupełnia baza słodowa z czekoladowo-kawowymi nutami, pumpernikla.
      W smaku zbalansowane. Ciemne i palone słody dostarczają nut kawowo-czekoladowych i pumpernikla. Dochodzą akcenty torfowe i wędzone. Kontra słodyczy waniliowej, słodkiej czekolady oraz suszonej śliwki, nie przebija nut wytrawnych. Do tego dochodzi goryczka palono-alkoholowa.
      Całość wieńczy wysycenie średnie, pijalność średnia.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎