Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Miś Wojtek - Red Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] Miś Wojtek - Red Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowy, bardzo w porządku. [4.5]
    Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
    Zapach: Karmel i wytrawna nuta, być może dębowa...? Trochę jednostronny, ale ciekawy. [3.5]
    Smak: Delikatna goryczka w stylu orzechowym, a może właśnie dębowym? Naprawdę fajny. [4]
    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
    Opakowanie: Dla mnie bardzo OK, jak lubię takie klimaty, związane z PSZ na Zachodzie i próbą wychowania patriotycznego (nie mylić z działaniami łysych i misiewiczów ). [4.5]
    Uwagi: To jest wg ety "Red Ale z dębiną macerowaną miodem" . Nie wiem do końca, co to oznacza, ale piwo bardzo ładnie wygląda, dobrze smakuje, no i... miś Wojtek .

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • Livres
      Senior
      • 04-2012
      • 324

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: To jest wg ety "Red Ale z dębiną macerowaną miodem" . Nie wiem do końca, co to oznacza (...)
      Nie wiesz co to dębina czy macerowanie?

      A piwo sympatyczne, bardzo klasyczne.

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Kolor: Herbaciany, klarowne.
        Piana: Żółtawa, gęsta, oblepia szkło i dość długo się utrzymuje.
        Zapach: Karmel, nuty kwiatowe, ślady drewna. Słodki w nietypowy, trudny do zidentyfikowania sposób.
        Smak: Umiarkowanie słodkie. Karmel, drewno. Goryczka, wysoka, tytoniowa. Dużo tanin od płatków w posmaku.
        Wysycenie: Średnie, OK.
        Opakowanie: Zgrabna etykieta, firmowy kapsel i dokładny skład.
        Uwagi: Warka 24.08.17 Przez specyficzne chmielenie i karmel przypomina mi bardziej ESB niż Red Ale. Ciekawe, smaczne ale na pewno nie dla każdego.
        Attached Files

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziany, mętny. [4.5]
          Piana: Średnia, niezbyt trwała, zostaje kożuch. [4]
          Zapach: Miodowy, słodki, słodowy. [3]
          Smak: Słodowy, ciastkowy, słodkawy. Goryczka wysoka/średnia, ziołowo-korzenna [3]
          Wysycenie: Średnie/niskie. [3.5]
          Opakowanie: Brawo za temat etykiety, wykonanie ok. Kapsel firmowy, z napisem na obwodzie. [4]
          Uwagi: Dziwne piwo, zdecydowanie zbyt gorzkie i to w klasyczny, a nie "nowofalowy" sposób. Przypomina trochę przechmielonego strong lagera. Niestety... Miód wyczuwalny jedynie w zapachu, smak średni, słodowy i mocno goryczkowy. Pijalność niska.

          Moja ocena: [3.25]

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #6
            Porównywałem je z poprzednim "Wojtkiem" obecnym jakiś czas temu na rynku. Dwa zupełnie inne piwa, nieprzecinające się orbity na niekorzyść Zarzecza. Ale nazwa wprowadza w błąd i pewnie bym go nie kupił, gdyby nie etykieta podświadomie kojarzona z poprzednim.

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Przepiękny żywiczno-bursztynowo-miodowo-złoty. Kojarzy mi się z miodami pitnymi. Pod światło jasna miedź. [5]
              Piana: Niewielka, lekko beżowa. Trochę dużych bąbli. Dość szybko redukuje się do nikłych resztek. Pozostawia niewielkie ślady na ściankach kufla. [2.5]
              Zapach: Lekki, niezbyt mocny. Owoce i odrobina miodu. Może karmel jeszcze. [3.5]
              Smak: Lekka słodowość, niezbyt ciekawa owocowość, coś z karmelu, chwila pustki i mocna trawiasta zalegająca gorycz. Całość w delikatnym, nie nachalnym miodzie. Pojawiają się czasem nuty "dębowe". Piwo półwytrawne. Gdyby było pełniejsze, a goryczka słabsza... [2.5]
              Wysycenie: Takie sobie. Dość grube bąble i chyba za mocne. [3.5]
              Opakowanie: Starannie wykonane, parametry podane, firmowy kapsel. Fajna grafika i kolorystyka. Bardzo fajny pomysł z nawiązaniem do ciekawej autentycznej historii. [4.5]
              Uwagi: Słabe piwo. Przede wszystkim smak do poprawy. Kolor przepiękny, ale niestety to mało. I jeszcze mała podpowiedź dla browaru. Wojtek jest sam, może czas zeswatać go z Baśką (Murmańską)?

              Moja ocena: [3.125]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #8
                btl. 50cl bb 23.11.2018 7zł @ Lidl. Klarowne, ciemnomiedziane z gruboziarnista szybkoznikajaca piana. Intensywny aromat jak ze swiezoodkreconego sloika z plynnym miodem lipowym. Zapach calkiem przyjemny, bo wydaje sie, ze zwiastuje slodkie piwo miodowe, podobne do tych jakie drzewiej pijalem na ogniskach. W smaku jednak trunek okazuje sie fatalny. Przez sekunde slodkawy, ale blyskawicznie pojawia sie kwasek i gorzka kontra. Dokladniej: nieprzyjemna kwasnosc i zalegajaca, tepa ziolowo-albedowa goryczka jak w pilsnerze.. albo jakims lekarstwie. Ponadto taniny z drewna i wyczuwalny alkohol pieka w przelyku. Mam wrazenie, ze nic tu do niczego nie pasuje. Liczylem na lekkie piwo a butelke dopijalem dwie godziny
                1,5/5

                Comment

                • legart
                  Senior
                  • 06-2012
                  • 913

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GSE Wyświetlenie odpowiedzi
                  btl. 50cl bb 23.11.2018 7zł @ Lidl. Klarowne, ciemnomiedziane z gruboziarnista szybkoznikajaca piana. Intensywny aromat jak ze swiezoodkreconego sloika z plynnym miodem lipowym. Zapach calkiem przyjemny, bo wydaje sie, ze zwiastuje slodkie piwo miodowe, podobne do tych jakie drzewiej pijalem na ogniskach. W smaku jednak trunek okazuje sie fatalny. Przez sekunde slodkawy, ale blyskawicznie pojawia sie kwasek i gorzka kontra. Dokladniej: nieprzyjemna kwasnosc i zalegajaca, tepa ziolowo-albedowa goryczka jak w pilsnerze.. albo jakims lekarstwie. Ponadto taniny z drewna i wyczuwalny alkohol pieka w przelyku. Mam wrazenie, ze nic tu do niczego nie pasuje. Liczylem na lekkie piwo a butelke dopijalem dwie godziny
                  1,5/5
                  Dodałbym tylko że wyczułem w smaku rozpuszczalnik i alkoholową cierpkość która podkreśla taninową goryczkę. Fatalne piwo. Dębina była raczej macerowana w bejcy niż w miodzie. Tfu.
                  Last edited by legart; 05-01-2018, 21:35.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ostatnio powtórzyłem to piwo.
                    Byłem podwójnie zaskoczony, bo 1) myślałem, że to nowa mutacja "Wojtka", 2) za zapach i za smak dałbym max. 3,0.
                    Taka sytuacja. Świat schodzi na psy, nawet niedźwiedzie...

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: wiśniowo-rubinowy, klarowny [4.5]
                      Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opadła. [3.5]
                      Zapach: zdominowany przez dębowe drewno i miód, trochę słodów z karmelkiem i cukier. Dużo słodyczy. [3]
                      Smak: Słody, cukier, miodowe nuty i tostowe. Kontruje to goryczka chmielowa niska, dalej drewniana i taniczna. Jeszcze czerwone owoce wyczuć można na finiszu degustacji wraz z taninowymi. [3]
                      Wysycenie: średnie do wysokiego [3.5]
                      Opakowanie: B ładna etykieta i dobre info na kontrze [4]
                      Uwagi: Zbyt słodkie jak dla mnie.

                      Moja ocena: [3.2]

                      Comment

                      • LESNICZYy
                        Senior
                        • 01-2018
                        • 950

                        #12
                        Moim zdaniem piwo charakteryzuje się niskim poziomem : karmelu , miodu , goryczki i słodyczy . Piana również nietrwała . Piwo ogólnie jest nawet pijalne , warka 05.08.2020 . Plus za bardzo ładne opakowanie i pełny skład . Średnia ocena 3.36 to jakieś nieporozumienie ale o gustach się nie dyskutuje .
                        Last edited by LESNICZYy; 04-12-2019, 15:54.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎