Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga][Inne Beczki][Faktoria] Helles

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga][Inne Beczki][Faktoria] Helles

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasne, lekko zmętnione złoto. [4]
    Piana: Biała, średniowysoka, za szybko opadła. [3]
    Zapach: Słodowy, zbożowy, wyraźny aromat słodu pilzneńskiego. Pojawiają się też cytrusy od chmielów Cascade i Columbus oraz kalafior, ale nie wiem, czy od słodu, czy to zwykła wada, czyli DMS. [3.5]
    Smak: Jak w zapachu słód i zboże na pierwszym planie. Goryczka bardziej niemiecka, ziemista, lekko korzenna, amerykańskie chmiele niezauważalne. Średnio treściwe i gładkie w odczuciu, na finiszu dziwnie coraz słodsze. [4]
    Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta i kontra zwyczajnie odwalona, można byłoby się bardziej postarać... [2]
    Uwagi: Piwo deklaruje się jako jasne w stylu bawarskim z amerykańskimi chmielami. Tych amerykańców w smaku nie wyczułem, a w zapachu tylko na początku. W sumie jednak to całkiem dobry helles.
    Termin do 15.03.2017.

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • Brajan36
      Junior
      • 02-2017
      • 5

      #3
      Warka: 15/03/2017

      Barwa: jasny trochę zmętniony piasek ;

      Piana : średnie oczka , biała , średniej wielkości , intensywna praca , pozostawia pierścionek grubości małego palca oraz jeziorko lekko przykryte pianką , powoli się przeciera i ukazuje nam tafle;

      Aromat: z butelki : słodowo , z lekką nutą chmielu i ziemistości ; ze szkła :ziemistość , słodowość , chlebowość , dużo akcentów zbożowych oraz minimalne skojarzenie z miodem ;

      Smak: bardzo słodowe , trochę słodko , przechodzi w właśnie chlebowo-zbożową nutę , przyjemne piwko lecz tych chmiel to amerykańskich nie dostrzegłem ;

      Comment

      • southlander
        Junior
        • 02-2017
        • 5

        #4
        Dramat

        Wyjątkowo dziwna goryczka, niby tylko 25 IBU a smakuje jak 40. Piwko niestety ma zero głębi, czuć nie tyle zapowiadane na etykiecie amerykańskie chmiele, co raczej chamską cytrynę. Strasznie to płaskie, wręcz zalatuje koncerniakiem. Nie wiem gdzie Kolega wyżej znalazł słodkość - prędzej kwas.
        Last edited by southlander; 25-02-2017, 20:26.

        Comment

        • melor
          Senior
          • 04-2006
          • 364

          #5
          aromat: czuję niemiecki chmiel Hallertau
          kolor: jasnozłoty. Lekko mętny, ale przejrzysty
          piana: brak
          smak: Mała goryczka, ale w smaku czuć lekkie aromaty od chmielu Hallertau. Bardzo lekkie i pijalne piwko. W smaku dominują aromaty chmielowe, słodowych praktycznie nie czuć. Dość wysokie nagazowanie.

          To chyba pierwsze piwo w tym stylu jakie piję.
          Kupione w Tesco po przecenie za 3,08 zł.
          Może być.
          6/10

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎