Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, Kumar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, Kumar

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocniejsza herbata, lekko opalizuje [4]
    Piana: Brudna, zszarzała biel. Drobna, niewysoka, długa [4]
    Zapach: Zleżałe, zaczynające fermentować owoce. Mocny alkohol, fuzle jak z podłego bimbru [3]
    Smak: Mocno słodowe, syropowate, włącznie z posmakiem ziół. Goryczka wysoka, długa, ziołowo-pikantna [3.5]
    Wysycenie: Średnie [4]
    Opakowanie: Naprawdę słabiutka etykieta... [3.5]
    Uwagi: Nie mogę napisać, że piwo mi nie smakowało, bo tylko aromat był tragiczny. Mimo to, ogólna ocena jest i tak słaba.

    Nie najlepsza propozycja podwójnego ipa. Szkoda 8 zł.

    Moja ocena: [3.425]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, lekko zamglony. [4]
      Piana: Biała, drobna, niewysoka niezbyt trwała. [3]
      Zapach: Karmel, jakaś dziwna ostrość, powiew orzechowy. [3]
      Smak: Dość ostra, chropawa goryczka, alko, orzechy, karmel, delikatne owoce tropikalne. [4]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
      Opakowanie: Nie znam gościa na ecie, ale ta historyjka jest bzdurno-żenująca... . [3.5]
      Uwagi: Poważna IPA, smakowo w zasadzie się broni, choć przy tym ciężarze gatunkowym... (nie wiem, czy to "tylko" double IPA jest?).

      Moja ocena: [3.525]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, delikatne zmętnienie. [4]
        Piana: Drobno, ale zaraz średnio pęcherzykowa, krótka, niemniej trwała i pięknie firankuje. [4]
        Zapach: Sfermentowane owoce, samogona, niedojrzałe orzechy. [2]
        Smak: Alkoholowa goryczka, tylko trochę tropikalna, a powinna być bardziej made in NZL i trochę USA. Na szczęście pełno słodu, piwo jest treściwe. [3.5]
        Wysycenie: Niskie, pasuje do smaku. [4.5]
        Opakowanie: Na etykiecie jakiś Hindus, nazwa stylu też narysowana według hinduskiej modły. Pełny skład, nawet drożdże, firmowy kapsel. Morska opowieść również w hinduskim stylu. [4]
        Uwagi: Niestety mógłbym z marszu wymienić dziesięć lepszych Double IPA lub zwyczajnych Imperial IPA. Piwo jednak nie jest złe, trochę niespecjalnie pachnie, ale jest za ciężkie i ma zdecydowanie za mało chmielu jak na ten styl.
        Warka 28.08.2017.

        Moja ocena: [3.125]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnozłoty, zupełnie przejrzysty. [4.5]
          Piana: Średnia, dość trwała. [4]
          Zapach: Początkowo owoce tropikalne i żywica, ale czuć to dosłownie przez chwilkę. Potem nikłe owocowe nuty. [3]
          Smak: Słodowy, słodki, likierowy, lekki posmak cytrusowy, goryczka średnia, długa, grejpfrutowa. [3.5]
          Wysycenie: Niskie. [4]
          Opakowanie: Nie wiem o co im chodziło z nazwą, grafiką i opowiastką - wyszło średnio. Plus za kapsel firmowy. [3]
          Uwagi: Hm, dziwne piwo. Smakuje trochę jak barleywine, wybitnie słodowe, deserowe. Zabrakło nachmielenia na smak i szczególnie na zapach. Do powolnej degustacji.

          Moja ocena: [3.425]

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowa/złota, lekko zamglona [3.5]
            Piana: jasna, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków. Opadła z czasem do minimalnej warstwy, tworząc ślad na szkle. [4.5]
            Zapach: z butelki zdominowały amerykańskie chmiele w palecie owoców cytrusowych, tropikalnych oraz nut sosnowych i żywicznych. Ale w szkle już tak amerykańsko nie jest. Czuć karmelek i słody, które kontrują jakiś taki kwaskowy, niezbyt przyjemny zapach. Niknie szybko. Zostają amerykańskie nuty plus ziołowo-żywiczne i owocowe by przejść znów w karmelowo-miodowe od słodów. Wali alkoholem! [3]
            Smak: . Jakaś mdława nuta jakby karmelu z …masłem. Do tego wchodzi całkiem spora goryczka, ziołowo-żywiczno-cytrusowa. To w zasadzie ratuje piwo. Jest też nuta alkoholowa podbijana wysokim wysyceniem. [2.5]
            Wysycenie: Zbyt - wysokie [2.5]
            Opakowanie: Poprawne z taką sobie "morską opowieścią" i dobrym info na kontrze. [3.5]
            Uwagi: Piwo zmęczyłem, bo inaczej nie potrafię określić tej degustacji.

            Moja ocena: [2.975]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎