Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Fruit Wheat (Grand Champion 2016)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Fruit Wheat (Grand Champion 2016)

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocno zamglony bursztyn. [3.5]
    Piana: Całkiem obfita, jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, ładnie i gęsto zdobi szkło. [4]
    Zapach: Wyraźnie zdominowany przez truskawki, szczątkowa słodowość w tle, przyjemny. [4]
    Smak: Jak w aromacie - truskawkowy, kwaskowy, treściwe, średnie ciało, zbożowo-słodowe w posmaku, dość wytrawne, średnio-niska goryczka - mam wrażenie, że nie do końca komponuje się z resztą piwa. [3.5]
    Wysycenie: Średnio-wysokie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, typowa dla piw z Cieszyna, komplet informacji. [4]
    Uwagi: Ciekawe piwo, dość szybko wypiłem, nawet smakowało, ale raczej nie powtórzę, i to nie tylko ze względu na nieadekwatną cenę. Warka do 26.08.2017.

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mocno mętne, jak przystało na pszenicę. Złote w odcieniu różowym, co by to miało nie znaczyć. Ciekawy kolor i w klimacie piwa. [4.5]
      Piana: Bardzo ładna piana. Duża, biała, z drobnych pęcherzyków, trwała. [4.5]
      Zapach: Ciekawy i chyba adekwatny. Dominuje zapach jogurtu truskawkowego a pod spodem banan. Średnio intensywny. [4]
      Smak: Delikatne, całkiem smaczne. Truskawka z bananem, później smak przechodzi w coś w rodzaju lekkiego kwaśnego piwa, a na koniec krótki posmak kwaskowo zbożowy. Goryczki prawie brak. Przy pierwszych łykach wyraźna silna żelazowość (podpis Zamkowego). Piwo orzeźwiające, lekkie, umiarkowanie słodkie. [3.5]
      Wysycenie: Dość intensywne, pasuje do piwa, trwałe. [4]
      Opakowanie: Starannie wykonane, kolorystyka doskonale dobrana do zawartości, parametry podane, firmowy kapsel. Szkoda, że Championy zostały wkomponowane w serię piw z Zamkowego. To powinna być odrębna seria. [4]
      Uwagi: Ciekawe i niezłe piwo, oczywiście nie na każdą okoliczność. Porównując z owocowymi na rynku to deklasacja dla Redd'sa & Co.

      Moja ocena: [3.875]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • Blackbeard
        Senior
        • 12-2011
        • 209

        #4
        W nazwę piwa wkradła się literówka.
        Mors ultima linea rerum.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn z jakimś dodatkiem, załóżmy, że czerwieni [4]
          Piana: Drobna, niezbyt zwarta, krótka [3]
          Zapach: Owocowa maślanka, głównie z udziałem truskawki ale takiej sztucznej, jakby z oranżady w woreczku. Trochę słodowości na początku i tyle [3.5]
          Smak: Kwaśna truskawka, nuta zbożowa jak z namoczonego w jogurcie ciasteczka owsianego, minimalna goryczka.
          Końcówka kwaśna, orzeźwiająca, i choć nie tego się spodziewałem to ratuje nieco ocenę [3.5]
          Wysycenie: Dość wysokie, pasuje do kwaśnej dominanty piwa, i jego charakteru [4.5]
          Opakowanie: Zapożyczenie grafiki i kapsla z "codziennych" wypustów browaru moim zdaniem deprecjonuje GCh [3]
          Uwagi: Lata świetlne przed typowym radlerem i przeciętne jak na piwo owocowe.

          Współczuję kupującym to piwo po 9-10 zł. W wyprzedażowej cenie 2,99 zł zrobiłem z niego hit ogniska i zobaczyłem podziw w jednych, zorientowanych, oczach (do chwili wyjawienia tajemnicy paragonu )

          Moja ocena: [3.5]
          Last edited by leona; 29-08-2017, 12:15.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty zamglony, może z akcentem truskawki... [4]
            Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i dość trwała. [4]
            Zapach: Dziwny. Trochę pszenicy i słodu, ale na pierwszy plan wysuwa się ostra, orzeźwiająca truskawka, chyba z dodatkiem cytryny? [3]
            Smak: Całkiem niezła mieszanka nut pszeniczno-chmielowych i dodatku truskawki. [3.5]
            Wysycenie: Wysokie. [4]
            Opakowanie: W stylu graficznym Zamkowego, także ładny kapsel, ale papier nie najwyższej jakości. [4]
            Uwagi: Nie moja bajka zdecydowanie, ale jeśli ktoś lubi takie kompociki, zwłaszcza latem... .

            Moja ocena: [3.45]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Z ciekawości pytam: Lekka pszenica, rok po terminie, czy co mniej prawdopodobne nowa warka?

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Z ciekawości pogrzebałem w koszu .
                Warka z terminem do 17.10.2018 .

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎