Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica, Black IPA Ekstrakt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Witnica, Black IPA Ekstrakt

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Cuti
    Junior
    • 01-2011
    • 4

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny/ciemnobrązowy, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Po nalaniu wysoka, ciemnobeżowa. Ładnie oblepia szkło. Niewielka warstwa kożucha długo utrzymuje się na powierzchni. [4.5]
    Zapach: Czekolada/karmel. Chmiel i paloność. Gdzieś w tle delikatne nuty owocowe (wiśnia). Spójny. Po ogrzaniu pojawiła się chlebowość. Kojarzy się z witnickim porterem. Dopiero pod koniec degustacji wyczułem jakieś drażniące nuty, chyba DMS. [4]
    Smak: Pełny. Pomimo 7,5% nie odczuwa się alkoholu. Stoutowy i chmielowy. Lekka kwaskowatość ustępuje miejsca goryczce, która jest odczuwalna przez kilkadziesiąt sekund. [4.5]
    Wysycenie: Średnie, pasuje do stylu, jednak w mojej ocenie mogłoby być wyższe. [4.5]
    Opakowanie: Plus za podanie składu i IBU. Etykieta jednak szału nie robi, nie rzuca się w oczy, jest bez pomysłu. W tym miejscu można się dużo bardziej wykazać. Kapsel czarny-nie wiem dlaczego skoro inne piwa z witnicy mają kapsel firmowy. Ładnie wyglądałby czarny z logiem witnicy. [3]
    Uwagi: Uważam to piwo za bardzo udane. Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do Lubuskiego IPA kolejne warki będą trzymały poziom. Data przydatności do spożycia 13.09.2017.

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • Cuti
      Junior
      • 01-2011
      • 4

      #3
      Zdjęcie piwa.
      Attached Files

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        O co chodzi z tym ekstraktem w nazwie?

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          O co chodzi z tym ekstraktem w nazwie?
          Tak się wkleiło, do poprawki
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jak blek, to blek . [4]
            Piana: Beżowa, raczej drobna, wysoka i całkiem trwała. [4]
            Zapach: Kawa, karmel, czekolada, ale i nuty sosnowo-chmielowe. [4]
            Smak: Kawa, gorzka czekolada, minimalne posmaczki sosnowe. Głównie goryczka wytrawna, kawowa. [4]
            Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
            Opakowanie: Proste, nic dodać, nic ująć. No, jakość papieru mogła by być lepsza... [4]
            Uwagi: Kurczę, naprawdę smaczne, konkretne piwo wagi półciężkiej.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • satek
              Member
              • 03-2014
              • 66

              #7
              Czy to piwo jest jeszcze warzone?

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎