Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazurski, Mazurski Stout Zimowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Mazurski, Mazurski Stout Zimowy

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Prawie czarny, pod żarówkę zauważyłem delikatny prześwit. [4.5]
    Piana: Brązowa, drobnopęcherzykowa, wysoka, bardzo trwała, szkoda tylko, że pozostawia mało śladu na szkle. [4.5]
    Zapach: Przede wszystkim kawa, a następnie czekolada, brakuje mi palonych nut mimo że w składzie jest palony słód jęczmienny. Zapach nie jest intensywny. [3.5]
    Smak: Jak w zapachu, tyle że czekolady odczuwam tyle samo co kawy. Pojawia się lekki karmel, który jest w składzie i odrobinę suszonych owoców. Wysoki alkohol czuć jedynie w głowie, a nie w smaku, czyli tak jak ma być. Ogólnie to nie czuć tych wysokich parametrów, piwo jest tylko lekko słodkie i w teksturze średnio treściwe. Jak w zapachu brakuje palonego słodu i związanego z tym kwasku. Goryczka od chmieli jest niska( 30 IBU), ale nadrabia gorzką kawą. [4]
    Wysycenie: Niskie, właściwie idealne dla tego piwa. [5]
    Opakowanie: Keg o pojemności 5 litrów, średnio przemawiająca estetyka. Podany jest pełny skład, czyli słody, drożdże i też chmiele: Magnum, Żatecki, Cascade. [4]
    Uwagi: Chciałbym to piwo wywyższyć pod niebiosa, ale niestety muszę być obiektywny i trochę się nim zawiodłem. Może miałem za duże oczekiwania i przemawiał przeze mnie lokalny patriotyzm ?
    Po takich parametrach i nazwie ( Zimowy) spodziewałem się czegoś konkretnego, może i lekko słodkiego i z alko w smaku, ale przede wszystkim z jajami, czyli z wyrazistym aromatem z solidną kawą oraz czekoladą i szczególnie przełamaną spalonym mazurskim zbożem.
    Czwarte piwo z ełckiego browaru będzie u mnie na trzecim miejscu podium.
    Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane. Data napełnienia 21.12. 2016.
    Najlepiej spożyć 30 dni od daty napełnienia.

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor ciemny brunatny prawie czarny, jednak zbyt ciepły jak na moje wyobrażenie o stout-cie. [4]
      Piana: Całkiem gęsta i wysoka. Trwałość pozostawia trochę do życzenia. Niewiele pozostaje na szkle. W kolorze ciemnego, ciepłego beżu. [4]
      Zapach: Ciemny chleb, czekolada, palony słód, trochę kawy po turecku. Słodka pikantność. Trochę w stronę FS, co nie dziwi. [4.5]
      Smak: Jeszcze bardziej w stronę FS, portera. Więcej słodu i słodyczy, mniej paloności. Trochę chmielu, który daje fajny akcent. Kwasek od gazu.
      Tekstura trochę powyżej średniej, ale intensywność smaku za bardzo wodnista jak na te parametry. Nieco rozgrzewa. [3]
      Wysycenie: Gaz niski, leciutko pieści język, na podniebieniu prawie niewyczuwalny. [4]
      Opakowanie: Wszystkie potrzebne informacje (słody: jasny pilzneński, monachijski, palony jęczmienny i żytni, karmelowy; chmiele: magnum, cascade, chinok, columbus - czyli zmiana; drożdże US-05; IBU 30), za to estetyka w stylu najntinsów w marnym wydaniu. (5 + 1) : 2 = 3 [3]
      Uwagi: Jest to niewątpliwie stout, choć nie w klasycznym (dla jakiejkolwiek wersji stylu) wydaniu. Pije się dobrze, a nawet z odrobiną przyjemności, ale uniesień się nie spodziewajcie.
      Pierwszy raz w butelce bezzwrotnej, rozlane 07.03.2017 r.

      Moja ocena: [3.725]
      Last edited by Kolesław; 16-03-2017, 19:43.

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        Stout:
        Attached Files

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19166

          #5
          Szczerze to... nie wierzę! Baling jak na mocnego FESa, a IBU jak z cienkiego dry stouta.

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            #6
            W co nie wierzysz?

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Piwo skróciło swoją nazwę i jest to obecnie po prostu Mazurski Stout. Parametry bez zmian.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎