Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Magik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Profesja, Magik

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    #2
    Po otwarciu było słychać głośne SYK i w szyjce butelki unosiła się mgiełka. Pierwszy raz coś takiego widziałem. Na szczęście piwo się nie wylało.

    aromat: waniliowy!
    kolor: kasztanowy
    piana: obficie się pieni, niestety jest chyba trochę przegazowane. Ale nie ma gushingu.
    smak: Waniliowy! Tak myślę. Wyraźny smak jakiegoś dodatki, a że tu jest tylko wanilia, no to jest ona. W składzie jest jeszcze intrygujący słód "Aromatic", może to on? Nie, chyba nie. Wysokie nagazowanie. Mała goryczka. Mało porteru w tym porterze, innych smaków poza wanilią nie czuć.
    Dobre, ale chyba za dużo wanilii?
    6,5/10

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemny brąz. [4.5]
      Piana: beżowa, wysoka, gęsta, drobna i trwała. [4.5]
      Zapach: niezbyt intensywny, nuty palone, wanilia, czekolada, lekka kawa. [3.5]
      Smak: palony słód, kawa, gorzka czekolada, lekki kwasek. Goryczka jest średnia, wanilia w smaku prawie niewyczuwalna. Piwu brakuje ciała, jest lekkie, dobrze pijalne i średnio wytrawne. [4]
      Wysycenie: średnie do wysokiego. [4]
      Opakowanie: etykieta z brodaczem i królikiem siedzacym w kapeluszu nie za bardzo się mi podoba. Podany pełny skład, sporo informacji, goły kapsel. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
        Piana: Bardzo wysoka i trwała, utrudnia nalewanie, początkowo zajmuje połowę szkła. Beżowa, zostaje kożuch do samego końca. [3]
        Zapach: Ciężki, słodki, waniliowy. [3.5]
        Smak: Czekolada, wanilia w stylu burbonowej beczkowości, dość silna i długa, końcówka kwaskowa i lekko popiołowa. Goryczka średnia/niska, palono-ziołowa, długa. Na koniec dziwny stęchły posmak. [3.5]
        Wysycenie: Początkowo piana gigantyczna, samo piwo jak zupa, niemal bez gazu - wszystko poszło w pianę. [2]
        Opakowanie: Jak to u nich, wygląda na samoróbkę made by Gimp & Inkscape. Grafika nijaka, ten "magik" wygląda jakby siedział na kibelku... Tym razem niebieski pasek zupełnie nie pasuje do reszty, napisy i obrazek zlewają się z nim. Lubię ten browar, więc apeluję do właścicieli o wynajęcie porządnego grafika! [2.5]
        Uwagi: Specyficzne, wyraźnie przegazowane. Zapach przypomina rzeczywiście wanilię w laskach. Smak zdominowany całkowicie przez beczkowy posmak waniliowy. W ciemno bym stawiał, że to słaby barrel aged stout. Brakuje trochę podbudowy słodowej i samej słodyczy. Wanilia kojarzy mi się z ciastkami, a tu mamy gorzkawo-popiołowe tło, dość oderwane od głównego smaku. Brakuje balansu. No nie wiem, coś mi w nim nie podpasowało, pijalność niska, dość męczące niestety...

        Moja ocena: [3.375]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎