Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), A koko to obchodzi?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), A koko to obchodzi?

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny , nieprzejrzyste. [4.5]
    Piana: Brak, nie tworzy się a na powierzchni pojawiają się drobne oczka (zapewne tłuszczu z kokosa). [1]
    Zapach: Czekolada, ciemne słody, kokos raczej w stylu mleka niż wiórków i klasyczne nuty chmielowe w tle. Niezbyt intensywny ale w sumie pachnie jak jakaś wersja batonu bounty. [4]
    Smak: Niezbyt gęste. Kawa, kakao, kokos. Goryczka średnio intensywna, popiołowa, krótka i przyjemna. Czekoladowy posmak. [4]
    Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. Lekko za wysokie. [3]
    Opakowanie: Standardowa nudna etykieta i niedokładny skład. [3]
    Uwagi: Warka 18.03.17 Nie jest tak intensywnie jak mógłbym tego oczekiwać ale to nadal porządne piwo i w sumie oferuje to czego można się spodziewać po stylu i ekstrakcie.

    Moja ocena: [3.625]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 13-01-2017, 22:43.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty [4]
      Piana: Zero, nic, nawet przy nalewaniu [1]
      Zapach: Czekolada, kwasek jakby od chleba razowego. Tuż po otwarciu butelki wyczuwałem kokosa, z czasem już nie [3.5]
      Smak: Czekolada, wodnista kawa. Goryczka średnia, krótka. [3.5]
      Wysycenie: Między średniowysokie a wysokie. Szczypie, buzuje. Zdecydowanie za wysokie [3]
      Opakowanie: Artezanowy dramat. Im dłużej widzę te etykiety tym bardziej mi się niepodobają [3]
      Uwagi: Nie smakowało mi to piwo a ocena wyjdzie wysoka. Może liczby mówią prawdę, bo w sumie nie jest to piwo na "trzy"

      Moja ocena: [3.225]

      Comment

      • Marcin_wc
        Senior
        • 09-2005
        • 2115

        #4
        Dlaczego brak piany w piwie specjalnym jest oceniony jako wada?

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Moim zdaniem piwo bez piany jest tak brzydkie i smutne, że nie zachęca do konsumpcji. Taki mój foch, że nie chcę się zastanawiać, czy brak piany spowodował dodatek czy zwyczajnie je spartolono.

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            Moim zdaniem piwo bez piany jest tak brzydkie i smutne, że nie zachęca do konsumpcji...

            Zgadzam się.Samo piwo dobre a piany nie było już po paru sekundach.
            Last edited by woosaa; 23-01-2017, 13:50.
            mb WOS

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19163

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
              Dlaczego brak piany w piwie specjalnym jest oceniony jako wada?
              Piana jest składową oceny o tak małej wadze, że wstawienie tam innej niż 1 oceny nie zwiększy znacząco oceny głównej. A skoro jest śladowa i u 3 osób to nie jest to przypadek. Jeśli w zamierzeniu piwowarów piany miało nie być powinni takie ostrzeżenie napisać na etykiecie.

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                Piana: Zero, lane z wysokości pieni się jak cola i znika po 3 sekundach. Na powierzchni tłusta plama (?). [1]
                Zapach: Słaby, likierowy, opiekany, czekoladowy. Kokosa brak. [3.5]
                Smak: Czekolada, lekko palone, lekko kawowe, goryczka niska, palona. Kokosa zero. [3.5]
                Wysycenie: Prawie zerowe. [4]
                Opakowanie: Nie podobają mi się te etykiety Artezana, wszystkie takie same i tak samo biedne. Nawet widać po napisach, że część z nich jest wydrukiem na gotową sztancę etykiety. Może powinienem chwalić za oszczędność, ale wygląda to raczej budżetowo. Kapsel za to ładny. [3]
                Uwagi: Absolutny brak kokosa. Poza zapewne tłustą plamą na piwie. Ogólnie i tak jest słabe, nijaki, wodnisty stout. Jedyny plus to wysoka pijalność, wchodzi jak woda. No ale nie tego się spodziewałem i nie za to płaciłem...

                Moja ocena: [3.3]

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19163

                  #9
                  Piana to nawet nie stworzyła się w trakcie nalewania. W coli jest większa/trwalsza. W zapachu palone ziarno, trochę drożdży. Kokosa nie czuć. Aromat zresztą bardzo ulotny, po nalaniu.
                  Smak nie jest za to rekompensatą całej reszty. Średnio do mało wytrawne, wodniste. Kokos jak już to nie od mleka, a wody z kokosa. Mocne nagazowanie. Ogólnie słabe piwo jak na stout owsiany i jako w ogóle piwo. Taka sztuka dla sztuki.

                  Comment

                  • Rogerson
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 421

                    #10
                    Piwo powinno się nazywać "a koko one obchodzi?", byłaba bardziej adekwatna nazwa do jakości. Drugi niewypał Artezanu w bardzo krótkim odstępie czasu.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎