Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Braggot Barleywine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Braggot Barleywine

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • bukszpan
    Junior
    • 09-2010
    • 7

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno brązowy, przejrzysty, coś tam w tym jeszcze pływa. [4]
    Piana: Prawie biała, z początku duża, szybko znika. [3.5]
    Zapach: Miód gryczany, miód gryczany i jeszcze hmm co to może być?
    Hmm?
    Tak, mód gryczany.
    Mnie pasuje. [4.5]
    Smak: Miód gryczany, miód gryczany i jeszcze raz mód gryczany.
    Lubie go, wiec jestem jak najbardziej na tak.
    Dosyć słodkie, ale nie az tak bardzo aby to przeszkadzało.
    Alkohol pomimo ponad 12% dla mnie niewyczuwalny. [4.5]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Wygląd etykiety na stałym poziomie Peruna. Nie odbiega na plus ani na minus. U mnie niestety krzywo naklejona, dlatego tylko 2 punkty. [2]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.225]
    Last edited by bukszpan; 05-03-2017, 14:00. Powód: Kiedy napisałem że wysycenie jest słabe, brzmiało to tak jakby mi to nie pasowało.

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobrązowa barwa, ciemniejsza niż inne barleywine, które piłem. [4.5]
      Piana: Drobnopęcherzykowata, dość zwarta, mogłaby być trwalsza. [3.5]
      Zapach: Super aromat pitnego miodu, mocny i charakterystyczny zapach kwiatów gryki, lekko przypalony. [5]
      Smak: Dla mnie bomba. Bardzo lubię miodowe piwa, ale to jest raczej piwny miód. Smak na początku nokautuje słodyczą, ale końcówka jest już wytrawniejsza, przypalona. Ogółem miód gryczany, lekko przypalony miodowiec z orzechami (takie ciasto) i chmielowa goryczka na finiszu. [5]
      Wysycenie: Średnie w stronę niskiego, odpowiednie. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta w stylu Peruna, firmowy kapsel. Jak dla mnie zbyt mała pojemność. Chciałbym żeby było 0,5 litra, albo i więcej... [4]
      Uwagi: Kupione w Płocku, w Winotece na ul. Kolegialnej, cena 18 zł. Moim zdaniem cena trochę za wysoka, ale piwo jest naprawdę wyjątkowe i nie żałuję.

      Moja ocena: [4.75]
      Last edited by Pinio74; 18-03-2017, 19:50.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrązowy, ale na tyle jasny, że mogę stwierdzić, że jest przejrzysty. [5]
        Piana: Niska, beżowa, drobne pęcherzyki, niespecjalnie trwała, bardzo słaby/brak lacingu. [3]
        Zapach: Zdominowany przez miód gryczany. Nie jestem pewien jak go ocenić, z jednej strony jest przyjemny, ale z drugiej zbyt jednowymiarowy. [3.5]
        Smak: Sporo miodu pitnego, całkiem słodki, słodowy, kwiatowy, goryczka średnia, alkohol nieźle rozgrzewa, treściwe, średnio gęste. [4]
        Wysycenie: Średnio-niskie - nawet pasuje. [4]
        Opakowanie: Graficznie w porządku, niezbyt dokładny skład. [3.5]
        Uwagi: Smaczny trunek, takie skrzyżowanie miodu pitnego i piwa, choć osobiście wole czyste BW. Warka do 07.02.2019

        Moja ocena: [3.75]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Kolor: Ciemny brąz z rubinowym refleksem.
          Piana: Niezbyt obfita, duże pęcherzyki, szybko redukuje się do obwódki wokół szkła.
          Zapach: Kwiatowy, słodki. Lekko zbożowy, karmelowy. Tylko trochę alkoholowy. Pachnie ciekawie.
          Smak: Słodkie, umiarkowanie gęste. Kwiaty, czekolada. Goryczka średnio intensywna. Alkohol poddusza na finiszu i rozgrzewa podniebienie.
          Wysycenie: Średnie, OK.
          Opakowanie: Zgrabna etykieta, w miarę dokładny skład.
          Uwagi: Warka 7.02.2019 Na pewno ciekawe. Jak na moje podniebienie to bliżej tu do quadrupla niż barleywine czy miodów które próbowałem.
          Attached Files

          Comment

          • von_scheisse
            Senior
            • 02-2012
            • 488

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobrązowe, w TeKu nieprzejrzyste. [4.5]
            Piana: Umiarkowanie obfita, beżowa. [4]
            Zapach: Słodki, miodowy, karmelowy, trochę alkoholowy. Pachnie domowym miodem pitnym. [4]
            Smak: Pierwsze wrażenie? Płynny miód gryczany! Potem on trochę ginie - nie oznacza to jednak, że ginie słodycz. Oj, nie. Jest słodko, a nawet bardzo słodko. Miód jednak nie dominuje wszystkiego. Jest też karmel, są też rodzynki, nuty porto. Alkohol jest wyczuwalny, grzeje w przełyk, ale nie gryzie. Goryczki praktycznie brak. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, w normie.  [4]
            Opakowanie: Spoko, czytelne, schludne. Jedynie na mojej butelce etykieta jest nie najlepiej przyklejona, przez co powstały niezbyt ładne pęcherze i zagięcia. [4]
            Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 07.02.2019

            Moja ocena: [4.225]
            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Także z tą datą miałem okazję kupić na promocji po 8,49. W aromacie i w smaku dominuje miód, raczej z tych ciemniejszych. Piana i nasycenie słabe. Alko jak w trójniaku, rozgrzewa. Brak tu pełni meloidyn a więcej miodu pitnego. Ciekawe, ale bez szału. I tylko w takiej cenie.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎