Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, Porter Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, Porter Bałtycki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
    Piana: podana z ok 2,5 cm kożuszkiem na piwie, niestety szybko opadła najpierw do cienkiej firanki na piwie, potem jedynie do obwódki wokół szkła [2.5]
    Zapach: słaby ale miły, paloność, kawa, czekolada [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, mocne palone akcenty, wyraźnie wyczuwalne posmaki kawy i czekolady, odrobinka wanilii łagodząca poprzednie smaki, delikatna goryczka, fajna końcówka dopinający łyk, [4.5]
    Wysycenie: odrobinkę za dużo [4.5]
    Opakowanie: gdyby nie napis na tablicy nie wiedziałbym co piję, podstawki z przypadku, gładkie szkło [3]
    Uwagi: Dla mnie najlepszy porter jaki piłem w dniu portera bałtyckiego

    Moja ocena: [3.9]
    Attached Files
    Last edited by becik; 05-02-2017, 18:53.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny ze szklistym błyskiem [5]
      Piana: Kremowo-żółtego koloru, drobniutka, niewysoka, długo utrzymująca się w postaci sporej obrączki i korony na szkle [4]
      Zapach: Ciemne (ale raczej nie palone) słody, karmel, suszona śliwka, trochę wina owocowego [3.5]
      Smak: Dominuje fermentujący susz owocowy z rodzynkami, śliwkami suszonymi, wiśniami. W drugim planie lekka kawa ze śmietanką. Goryczka delikatna ale wyraźna, w końcówce przyjemnie grająca z alkoholowym ciepłem [3.5]
      Wysycenie: Wysokie, potęguje wrażenie świeżego wina owocowego [3.5]
      Opakowanie: Na nalewaku biała kartka z flamastrem napisaną nazwą i parametrami [3]
      Uwagi: Porter lekki i orzeźwiający (sic!). Przeszkadzała mi w nim dominacja akcentów owocowych

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatnoczarny. [4]
        Piana: Kremowobeżowa, bardzo niewysoka, ale trwała. [3.5]
        Zapach: Minimalny powiew wędzonki, suszone owoce - ale lekko, karmel i czekolada delikatna. [4]
        Smak: Oleisty karmel, a nawet toffi... Budzi skojarzenia z lodami . [4]
        Wysycenie: Niewysokie. [4]
        Opakowanie: Lane na WFP. nota uśredniona. [3.5]
        Uwagi: W trakcie picia, po ogrzaniu, wychodzi lekkie aromatyzowanie tego piwa. Nie wiem, czy to najlepszy pomysł, piwo z pewnością obroniłoby się samo.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • wsaczuk
          Senior
          • 09-2009
          • 182

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          wychodzi lekkie aromatyzowanie tego piwa. Nie wiem, czy to najlepszy pomysł, piwo z pewnością obroniłoby się samo.
          możesz wyjaśnić co masz na myśli mówiąc "aromatyzowane"?

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9731

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wsaczuk Wyświetlenie odpowiedzi
            możesz wyjaśnić co masz na myśli mówiąc "aromatyzowane"?
            Napisałem "aromatyzowanie" . Mogę .




            ...no dobra, droczę się. Pisałem to słowo, mając na myśli moje skojarzenia z lodami malaga, które mają w tle aromat rumowo-rodzynkowo-waniliowy.

            Comment

            • wsaczuk
              Senior
              • 09-2009
              • 182

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi

              ...no dobra, droczę się. Pisałem to słowo, mając na myśli moje skojarzenia z lodami malaga, które mają w tle aromat rumowo-rodzynkowo-waniliowy.
              kontekst wypowiedzi był taki jakby piwo zostało doprawione jakimś aromatem, a tu chyba nic takiego miejsca nie miało.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wsaczuk Wyświetlenie odpowiedzi
                kontekst wypowiedzi był taki jakby piwo zostało doprawione jakimś aromatem, a tu chyba nic takiego miejsca nie miało.
                Trudno mi oceniać, co wyczytałeś z mojej wypowiedzi.
                Pijąc, miałem wrażenie aromatów, mało kojarzących się z porterem.
                Tyle .

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemno-brunatny, przechodzący w czarny, pod światło rubinowe refleksy. [4]
                  Piana: beżowa ze średnich i drobnych pęcherzy, opadła do minimalnej warstwy na powierzchni, pozostawiając ślad na szkle. [4]
                  Zapach: od ciemnych i palonych słodów: czekolada, kakao, kawa oraz śliwka i nuta likierowa od alkoholu. Przyjemny ale niezbyt intensywny. [3.5]
                  Smak: Kawa i czekolada w słodszej odmianie plus kakao i suszona śliwka. Lekki kwasek na finiszu. Goryczka poniżej średniej, palona i ziołowa. Także nieco alkoholowa, bo alkohol niestety wyłazi. Czuć go na języku. [3.5]
                  Wysycenie: zbyt wysokie. [2.5]
                  Opakowanie: Odpowiada stylowi piwa, dobre info [4]
                  Uwagi: Zbyt wysokie wysycenie i zbyt wyraźny alkohol. Poza tym piwo jest ok.

                  Moja ocena: [3.55]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    wersja butelkowa, bardzo smaczna
                    Attached Files
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • grodek
                      Senior
                      • 06-2015
                      • 527

                      #11
                      Piwo leżakowane, z terminem do 04.04.18. Butelka o pojemności 0,33L.
                      Ciemnobrązowy kolor, minimalnie prześwitujące pod światło. Piana beżowa, średnio obfita, jednak trwała. W aromacie gorzka czekolada, nieco kawy, śliwki i lekkie nuty palone. Zapach średnio intensywny. W smaku treściwe, słodowe, sporo gorzkiej czekolady, trochę śliwki i rodzynek. Finisz z lekką goryczką i niedużym palonym posmakiem. Niskie wysycenie i niewyczuwalny w smaku alkohol sprawiają, że piwo jest gładkie w odbiorze. Smaczny porter, warto było trochę poczekać z jego konsumpcją.
                      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎