Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zagorka, Special Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    Zagorka, Special Lager

    Również popularne i pite z tego co zauważyłem ale ja musiałem się namęczyć zanim opróżniłem pół butelki (resztę wylałem) Być może trafiłem na trefny towar trudno powiedzieć bo więcej tego nie piłem. Gaz zachowało na jakieś 3 min po otwarciu, piany mało nawet na początku a smak dziwny jakiś goryczano-szczurzo-piwny. Ciekaw jestem innych opinii?! 12%wag, 5%alk browar w Starej Zagorze "Zagorka"
  • Pan_Palivec
    Member
    • 07-2003
    • 40

    #2
    A moim zdaniem to właśnie jedno z najlepszych bułgarskich piw.Ma konkretny smak i w przeciwwieństwie do np.Kamenitzy nie przypomina wody sodowej z odrobiną chmielu,którą czuć dopiero po wypiciu po tęgim łyku.Ma za to Zagorka wielką wadę,jest zbyt aromatyczna, zupełnie jakby była dodatkowo "perfumowana".
    Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

    Comment

    • Odoakr
      Senior
      • 07-2003
      • 330

      #3
      Zagorka to moim zdaniem najlepsze bułgarskie piwo! Nie jest wspaniałe, ale tez nie jest najgorsze. Wypiłem wszystkie piwa dostepne w miasteczku gdzie byłem i zagorka zdecydowanie sie wyrozniała Najgorsza była varna beer, ktora najlepszy smak (czt: do wypicia) posiadala dopiero po 16h po otwarciu... Zagorka ładnie pachnie i smakuje, kolor bursztynowy...

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Najlepszym raczej bym go nie nazwał,bo piłem smaczniejsze ale na pewno jest najpopularniejsze.Piłem je z butelki,z puszki i z kija.Oczywiście najlepsze było z kija-z piękną złocistą barwą,gęstą pianą i niezłym,lekko goryczkowym,dość delikatnym smakiem.W opakowaniach było gorsze ale i tak zupełnie smaczne.

        Comment

        • janio
          Junior
          • 06-2005
          • 11

          #5
          Moim zdaniem wlasnie Zagorka jest najlepszym piwem w Bulgarii (ktora trudno uznac za piwny kraj ale i tak sytuacja "piwna" zmienila sie na lepsze na przestrzeni ostatnich lat, kiedy to dopiero byla tragedia pic sie tego nie dalo za bardzo)

          Comment

          • piwo
            Senior
            • 08-2001
            • 810

            #6
            Niezłe piwo - powiem więcej - bardzo dobre.
            Szczególnie na upały - świeże i aromat chmielu w sam raz i nie przesadza z alkoholem,
            piana piękna i nasycenie ok.
            Mi bardzo smakowało - a piłem jako trzecie w kolejności
            Na 5.

            Niestety import prywatny, ale jak będę miał okazję to na pewno powtórzę.

            Comment

            • specialbrew
              Junior
              • 10-2005
              • 5

              #7
              moim zadniem NAJLEPSZE BUŁGARSKI PIWO, z wszystkich, które próbowałem w Bułgarii, dwa urlopy pod rząd sprawdzałem, przepijając od czasu do czasu innymi, aby sprawdzić trafność moich spostrzeżeń, może nie każdemu odpowiada, w ubiełym roku przywiozłem bratu - nie był zachwycony, w tym roku znając jego gusta przywiozłem mu Kamenitzę - trafiłem ( on lubi takie sikacze ), jeszcze jedna uwaga dotycząca Zagorki - najlepiej smakuje w kraju probukcji, butellki skonsumowane w Polsce przywiezione w bagażu - to już nie to, może wina klimatu

              Comment

              • wasia
                Junior
                • 01-2007
                • 9

                #8
                jeździłem przez bułgarię i często kupowałem zagorkę. piwo zdatne do picia gdy nie upłynął termin ważności - w sklepach stały zagorki przeterminowane nawet o pół roku.

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #9
                  Wypilem wczoraj, na Wyspy sprowadza je firma z Yorku.

                  Piana wysoka i do konca pozostala obraczka, gazowane ponad norme, przez co lepiej orzezwia. W kolorze jasno-zlociste, zapach to efekt zielonej butelki, czyli ponadprzecietnie ziolowe. W smaku ziolowe, lekko slodowe, chmielowe i orzezwiajace. Smaczne na letnie grille.
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • lzkamil
                    kierowca bombowca
                    • 01-2003
                    • 3611

                    #10
                    Wypiłem sporo beczkowej i butelkowej Zagorki jak byłem w zeszłym roku parę dni w Bułgarii. Ja nic ponadprzeciętnie ziołowego nie wyczułem, taki po prostu lekki południowy lager z lekką goryczką, bez głębszej słodowości, dobry na upał.
                    Lepszy jabol pod okapem
                    niż GŻ, CP i KP !


                    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                    Comment

                    • Regent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 512

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
                      ... taki po prostu lekki południowy lager z lekką goryczką, bez głębszej słodowości, dobry na upał.
                      Zgadzam się z tą opinią, jak dla mnie typowa masówka, ktora nie zaszkodzi, ale też i nie zachwyci czymś wielkim.
                      Attached Files
                      Mniej alkoholu w piwach !!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • bartoszekh
                        Junior
                        • 10-2008
                        • 5

                        #12
                        bardzo dobre

                        Dla mnie jedno z najlepszych jakie piłem.

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Pite jakieś 2,5 roku temu, a przywiozła mi je z Bułgarii moja siostra.

                          Kolor: Ciut za jasny, słomkowy.
                          Piana: RNiziutka i nietrwała.
                          Zapach: Bardzo czuć zapaszki "słoneczne" i chmiel. Zapach jest świeży, kojarzy się z latem i z łąką .
                          Smak: Chmiel, wytrawność, lekka ścierowatość. Jakoś tak ma za mało wyrazu, choć mimo to jest niezłe. Do tego solidna goryczka.

                          Comment

                          • Piekny
                            Member
                            • 03-2009
                            • 72

                            #14
                            Wypite wczoraj -- opakowanie dla dynamicznych przebojowych ludziów - czyli 1,5 litrowy zielony PET z tłoczeniami z bardzo wąską etykietą.

                            Wypijalne , delikatnie chmielowe , goryczkowe , akurat wczoraj przy upale i na kacu dobrze wchodziło.
                            Piwo praktycznie bez piany i bez gazu, ale tego akurat potrzebowalem zwłaszcza , że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.

                            Comment

                            • waclaw67
                              Senior
                              • 06-2009
                              • 476

                              #15
                              Piłwm rok temu i pamiętam że była dobra.
                              Więc teraz co z tej dyskusji wynika.
                              Jaka wychodzi średnia, pytanie dla znawców.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎