Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Imperial Stout - Whisky Oak Chi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] Imperial Stout - Whisky Oak Chi

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny, chyba czarny. [5]
    Piana: Obfita, jednolicie drobnopęcherzykowa, jasnobrązowa, wystarczająco trwała, lekki lacing. [4.5]
    Zapach: Cały czas czuję żywicę i daleko w tle trochę jakby cytrusów,, ciemne słody obecne, ale niezbyt wyraźne(chyba kawa/paloność), jest trochę płątków dębowych whisky, trochę alkoholu po ogrzaniu. Nie w stylu [2.5]
    Smak: Trochę czekolady, wyraźna(a przynajmniej wyraźniejsza niż w aromacie) dębina(czy tam drewno), dużo paloności, sporo cytrusów, średnio słodkie, goryczka co najmniej średnia(ale 100 ibu to tu raczej nie ma), w posmaku deserowa czekolada i troszkę łodygi(amerykańskie chmiele). Trochę alkoholu, na szczęście jest łagodny, nie przeszkadza. [3]
    Wysycenie: Średnio-niskie, odrobinę za wysokie. [3.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta, komplet informacji, chyba nowy kapsel. [4.5]
    Uwagi: Zastanawiam się po co użyto tu w ogóle amerykańskich chmieli, przypomina jakieś Imperialne Black IPA, złe nie jest, ale nie w stylu, jako czarne IPA byłaby solidna 4. Warka do 02.02.2019.

    Moja ocena: [3.175]

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny ale niezbyt głęboki, czymś zmącony [4]
      Piana: Brązowa, drobna, niewysoka, średnio trwała [4]
      Zapach: Żywica, kawa ze śmietanką, karmel, ślady jakiegoś likieru [3.5]
      Smak: Palony z dość wysoką, długą, zalegającą goryczką. Kiedy ta dominanta odpuszcza albo zostaje oswojona wyczuwalne nuty gorzkiej czekolady i suszonej żurawiny. Po mocniejszym ogrzaniu wyraźne nuty alkoholu, nawet przyjemne. W końcówce goryczka ściągająca i wyraźnie łodygowa [3.5]
      Wysycenie: Wyczuwalne lekkie buzowanie. Za wysokie [3.5]
      Opakowanie: Zwyczajnie nieładna etykieta. Sporo informacji z temperaturą fermentacji włącznie [3.5]
      Uwagi: Prosty, mało rozbudowany aromat. Smak poprawny, zbyt zdominowany przez goryczkę szybko odbierającą miejsce innym smakom. Paradoksem może być to, że wcale nie wydaje się, że ma te 100 IBU, jest po prostu niezbyt smaczna.

      Przeciętny RIS (mocno zastanawiałem się czy trójka za aromat nie byłaby uczciwsza?) w ponadprzeciętnej cenie 11,5 zł /0,33 l na sklepowej półce. Nie polecam

      Moja ocena: [3.575]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Nieprzejrzysty czarny. [4]
        Piana: Beżowa, drobna, wysoka i bardzo trwała. [4.5]
        Zapach: Dziwnie słodko-kwiatowy, powiew whisky i być może dębu pojawia się po chwili, wyczuwam także karmel. [4]
        Smak: Ostry, wytrawny, winno-alkoholowy, przełamany karmelem i chyba tymi wiórami? [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Mało czytelna eta z jakimiś dziwnymi symbolami w kolorze krwistoczerwony, białe tło. Się mi nie podoba... [3.5]
        Uwagi: Piwo w porządku, pewnie parę lat temu dostałbym degustacyjnego orgazmu. Teraz, cytując klasyka: "Ale czy masz pan chwilkie czasu?"... żeby piwo staranniej doleżakować?

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Kolor: Czarny, nieprzejrzyste.
          Piana: Gęsta, beżowa, oblepia szkło i długo się utrzymuje.
          Zapach: Na pierwszym planie alkohol, potem drewno, czekolada, nutki suszonych owoców.
          Smak: Gęste, gładkie. Dużo drewna, kakao. Goryczka wysoka, długa, po części alkoholowa po części palona.
          Wysycenie: Średnie, nieco za wysokie.
          Opakowanie: Całkiem fajna etykieta, w miarę dokładny skład.
          Uwagi: Warka 2.02.2019 Przydałoby się trochę poleżakować bo jednak alkohol wyłazi. Poza tym całkiem w porządku.
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 22-04-2017, 16:38.

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
            Piana: Średnia, szybko opada, zostaje mały kożuch. [3.5]
            Zapach: Likierowy, owocowy, lekka czekolada. [4]
            Smak: Gorzka czekolada, lakier do drewna, nuty palone, końcówka goryczkowa, palono-trawiasta, goryczka średnia/wysoka. [3]
            Wysycenie: Niskie. [4.5]
            Opakowanie: Ujdzie, nic ciekawego. Nazwa niezbyt czytelna. [3]
            Uwagi: Czuć, że ma wysoki ekstrakt, ale intensywność smaku nie jest duża. Średnio mi podeszło, ta nuta lakierowa niezbyt przyjemna, tak samo jak goryczka. Może powinno dłużej poleżakować.

            Moja ocena: [3.55]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎