Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Eisbock Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, [Pinta] Eisbock Grand Prix

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jaw7
    Senior
    • 10-2012
    • 173

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy [5]
    Piana: Drobna, opadająca [5]
    Zapach: Bardzo dobry miód pitny + nuty owocowe [5]
    Smak: Zmienia się wraz ze wzrostem temperatury piwa -są nuty wszelakich owoców ale na pierwszy plan wychodzi miód pitny gryczany. Alkohol świetnie ukryty ale solidnie rozgrzewa [5]
    Wysycenie: Niskie [5]
    Opakowanie: Widać na nim zimę [5]
    Uwagi: Piwo ciężkie i nie dla wszystkich ,ale wrażenia są niezapomniane. Jaka może być ocena tego piwa? KILLER !!!!!!!!!!.

    Moja ocena: [5]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Tak wysoka ocena chyba przesadzona.
      Treściwe i oleiste wręcz, zboże i chlebek wyraźne. Goryczka niska (31 IBU),
      Słód właściwie wgniata w ziemię, ale za mało tu owoców i tego się głównie czepiam.
      Termin do 30.01.2020

      Comment

      • skandal
        Senior
        • 05-2002
        • 1439

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaw7 Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: Bursztynowy [5]
        Piana: Drobna, opadająca [5]
        Zapach: Bardzo dobry miód pitny + nuty owocowe [5]
        Smak: Zmienia się wraz ze wzrostem temperatury piwa -są nuty wszelakich owoców ale na pierwszy plan wychodzi miód pitny gryczany. Alkohol świetnie ukryty ale solidnie rozgrzewa [5]
        Wysycenie: Niskie [5]
        Opakowanie: Widać na nim zimę [5]
        Uwagi: Piwo ciężkie i nie dla wszystkich ,ale wrażenia są niezapomniane. Jaka może być ocena tego piwa? KILLER !!!!!!!!!!.

        Moja ocena: [5]
        Bardzo konstruktywna ocena, bardzo!! Szczególnie budujące są te długie rozbudowane uzasadnienia 5tek...

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziany, klarowne. [4.5]
          Piana: Jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, zbita, średnio trwała, przeciętnie znaczy szkło. [4]
          Zapach: Przypieczona skórka od ciemnego chleba, sporo zbożowych nut, powiew śliwek na spirytusie. [4]
          Smak: Goryczki prawie nie ma (tzn. jest i ma 31 IBU, ale jej nie czuć), natomiast słodu tu pełno i wręcz jest słodko. Bardzo zbożowe w odczuciu, jakbym piwo z rozmoczonym chlebem pił. Dobre na zimę, alkohol drapie i rozgrzewa. Tekstura ciężka i gęsta, piwo oczywiście nie orzeźwia, ale ten styl nie musi... [4.5]
          Wysycenie: Dla tego piwa trochę za duże. [3.5]
          Opakowanie: Jak zwykle mocny punkt Pinty, pełny skład, butelka 330 ml, podany autor receptury. [4.5]
          Uwagi: Piję dziś drugi raz i z pewnością będą kolejne powtórzenia. Warto kupić i wypić mimo wysokiej ceny.

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #6
            To ile sobie liczą?
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • Rogerson
              Senior
              • 08-2012
              • 421

              #7
              13-15.

              Klasyk w postaci Aventinusa stoi po 12 z groszami, więc dziękuję, postoję.

              Comment

              • baroN1
                Senior
                • 08-2011
                • 181

                #8
                Ja oceny nie wystawiam. Aromat zdominowany przez chleb, i odrobinke rodzynki, po kilku minutach ledwo chleb bylo czuc. Smak- jak wrzucona skórka chleba do kubka wody, lekka slodycz, goryczka niska, i przypalony karmel.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
                  13-15.

                  Klasyk w postaci Aventinusa stoi po 12 z groszami, więc dziękuję, postoję.
                  1. Jeszcze nie piłem;
                  2. Nie chcę po raz tysięczny rozkręcać dyskusji o cenach, ale...

                  Jeśli "klasyk - Aventinus" kosztuje PLN 12, a ten Eisbock PLN 13-15, to uważam, że max. 20% więcej za (chyba) pierwsze polskie piwo tego rodzaju, na dodatek TAKIEGO rodzaju, to nie jest kosmos. Pamiętajmy o specyficznej, pracochłonnej technologii warzenia ajsboków. To tyle... Będę się rozglądać, kupię kilka, bo spokojnie może poleżeć .

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Jak ktoś lubi te klimaty to kupić klasyka i pintę.
                    Jak ktoś nie ma kasy, a lubi te klimaty to uwarzyć swoje i wymrozić

                    Aventinus jest 0,5l czy 0,33ml?
                    Last edited by dlugas; 14-02-2017, 19:33.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • fuliano
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1825

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

                      Aventinus jest 0,5l czy 0,33ml?
                      0,33ml

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak ktoś lubi te klimaty to kupić klasyka i pintę.
                        Kupiłem i właśnie zaczynam symultaniczną degustację . Aventinus jest 0,33.

                        Comment

                        • fuliano
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1825

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwo gotowe do oceny
                          I na pewno jako jasne pełne to ma być?

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12201

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            1. Jeszcze nie piłem;
                            2. Nie chcę po raz tysięczny rozkręcać dyskusji o cenach, ale...

                            Jeśli "klasyk - Aventinus" kosztuje PLN 12, a ten Eisbock PLN 13-15, to uważam, że max. 20% więcej za (chyba) pierwsze polskie piwo tego rodzaju, na dodatek TAKIEGO rodzaju, to nie jest kosmos. Pamiętajmy o specyficznej, pracochłonnej technologii warzenia ajsboków. To tyle... Będę się rozglądać, kupię kilka, bo spokojnie może poleżeć .
                            Zgadzam się z Tobą, tyle tylko że chyba chodziło o cenę Aventinusa Weizen-Eisbocka, czyli też wymrażanego. Warzenie takich piw i pracochłonne i czasochłonne i należy się pochwała Pincie. Szczególnie, że piwo moim zdaniem jak najbardziej udane.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zgadzam się z Tobą, tyle tylko że chyba chodziło o cenę Aventinusa Weizen-Eisbocka, czyli też wymrażanego. Warzenie takich piw i pracochłonne i czasochłonne i należy się pochwała Pincie. Szczególnie, że piwo moim zdaniem jak najbardziej udane.
                              Hm, może coś pokręciłem, ale sens mojego pisania miał być dokładnie taki, jak Ty to ująłeś.
                              Piwo tanie może i nie jest, ale być nie może, bo to piwo BARDZO SPECJALNE, i szacun dla browaru.
                              Wczoraj wypiłem, smakowało mi ponadprzeciętnie, w wolniejszej chwili wrzucę ocenę .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎