Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocioł zacierno-warzelny RoboBrew

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yorg
    Junior
    • 04-2016
    • 11

    Kocioł zacierno-warzelny RoboBrew

    Cześć!
    Dziwne, ale nie znalazłem wątku dotyczącego tego kociołka. Wygląda interesująco w porównianiu do GrainFathera do którego w wielu miejscach jest cholernie podobny. Ktoś miał z nim styczność? Produkcja chyba w Australii
    Ktoś badał temat zakupu / przesyłki? Cena interesująca - 450$ australijskich czyli ok. 1900 zł

    Last edited by yorg; 11-02-2017, 22:08.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Na sąsiednim forum jest watek chińskiego GF z wysyłką z UK. Obadane. Ryzyko zakupu z niewiadomego miejsca, jeszcze spoza UE jest duże. Cena może atrakcyjna, ale po doliczeniu kosztów transportu i opłat pozostałych może się okazać, że nie warta zachodu.

    Comment

    • mat_bro
      Junior
      • 02-2017
      • 17

      #3
      Kolega miał w UK (z rok temu więc nie wiem czy identyczny model ale z Australii więc powinno być coś podobnego) - generalnie jakościowo spoko ale za drogo jak na taki zwykły kociołek bez sterowania (tzn. tylko proste sterowanie temp).

      +23% VAT + cło (zależy) + wysyłka (chyba 40 funtów). Zrobi się pod 3000zł. A za 3000zł można kombinować fajniejsze rzeczy ;-)

      Do tego ogromna wada z gwarancją - koledze padła pompa (konkretnie hałasowała) - niby wysłali nową bez zbędnego gadania, ale zabawa z wymianą (swoją drogą mogę podpytać co to za pompa była). Problem byłby gdyby padło coś gorszego/większego - trzeba się liczyć z naprawą we własnym zakresie bo wysyłki gwarancyjne są kompletnie pozbawione sensu ekonomicznego.

      Jeśli ma być tanio, zrób samemu - kup sobie warnik do wody, ogarnij pompę, węże, jakieś przełączniki i masz gotowca za ~1200zł (+sterowanie analogowe zamiast cyfrowego ale wierz mi, że takie tanie cyfrowe będzie tak samo dokładne jak i analog). Szkoda kaski na chińszczyznę (taką przysłowiową - spoza UE).

      Jeśli chcesz wydawać 2-3k+ zł kupuj w UE, lepiej dopłacić do gwarancji i nie mieć potem problemów.
      Last edited by mat_bro; 12-02-2017, 00:10.

      Comment

      • yorg
        Junior
        • 04-2016
        • 11

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mat_bro Wyświetlenie odpowiedzi
        +23% VAT + cło (zależy)
        ...
        Jeśli chcesz wydawać 2-3k+ zł kupuj w UE, lepiej dopłacić do gwarancji i nie mieć potem problemów.
        chyba macie rację.. miotam się od dwóch tygodni i szukam czegoś dla siebie, Raczej z gotowców bo nie mam kiedy kombinować, szukać, dopasowywać i składać samemu.

        Nie umiem się zdecydować czy warto szarpnąć się na oryg. GF czy kupnić jakiś zamiennik ale tu zależy mi na dobrej jakości. Boję się że kupię coś za powiedzmy 2000 i zostanę na lodzie w razie jakiś problemów z braku części / serwisu. No i ogólnie nie znoszę tandety.
        Robobrew wyglądał jak wierna kopia GF, pod względem gara, ładne gładkie dno. Pokazują co jest wewnątz (niewadomo tylko jaka pompa. Samio go porównują z GrainFatherem, jakby nie tego nie bali ) dlatego gar mnie zainteresował.

        Update:
        właśnie wyniuchałem go w czeskim sklepie:
        BAHNIK.cz

        s.r.o. Gorkého 609
        Pardubice 530 02
        Czech Republic

        Last edited by yorg; 12-02-2017, 12:02. Powód: update

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          #5
          A może coś TAKIEGO?
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Hanzo
            Senior
            • 02-2016
            • 114

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
            A może coś TAKIEGO?
            Na stronie sklepu jest komunikat: "Produkt jest zablokowany!" Pewnie chwilowo nieaktualne.

            Comment

            • yorg
              Junior
              • 04-2016
              • 11

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hanzo Wyświetlenie odpowiedzi
              Na stronie sklepu jest komunikat: "Produkt jest zablokowany!" Pewnie chwilowo nieaktualne.
              Coobra jest dostępna w innych sklepach, to nie problem. Na plus automtyczny sterownik ale sam gar ciut mniejszy (1kg zasypu mniej) , cienkie blaszki, zwisajaca niezbyt mocna pompka jakoś nie zachęcają. Za to cena jest super, fakt. Coś za coś.

              Comment

              • yorg
                Junior
                • 04-2016
                • 11

                #8
                Co do gara z tematu, w Czechach ma być dostępny dopiero pod koniec marca (nowy model z pompka)
                Napisałem do nich, jak z gwarancją, pogwarancyjnym serwisem i wysyłka do pl. Dam znać.
                Na moje oko, gar wygląda solidnie. Brak mu tylko automatu dla przerw w sterowniku.

                I jeszcze raz odbiegajac od tematu. Jak sądzicie, czy cena oryg. GF z nowym sterownikiem będzie spadać czy niekoniecznie?
                Oglądałem co potrafi i coraz bardziej mam ochotę. To jednak wyższy level jakościowy i cenowy.

                Comment

                • maniek88
                  Junior
                  • 02-2016
                  • 7

                  #9
                  jak chcesz jeszcze chwilę poczekać z inwestycją to tutaj się fajnie temat rozwija.
                  Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

                  chłopaki jeszcze z miesiąc i dwa i chyba ruszą z kopyta na tyle że w cenie GF można bedzie kupić fajniejszy sprzęt i wspierać rodzimych wykonawców.

                  Comment

                  • yorg
                    Junior
                    • 04-2016
                    • 11

                    #10
                    Tak informacyjnie - Czesi mnie olali. Nie było odpowiedzi.
                    Ja straciłem cierpliwość i kupiłem GF z nowym sterownikiem. Przestawiam się na nową filozofię procesu

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎