Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Chmielne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, Chmielne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
    Piana: Biała, grube bąble, szybko opadła zostawiając po sobie trochę krzaczków. [2.5]
    Zapach: Ścierka wyjęta z wiadra, trochę skarpety i szpitalnego chloru. [1.5]
    Smak: Ciężka i metaliczna gorycz, po jakimś czasie pojawia się coś co majaczy między trawą a cytrusem. Słodu nie brakuje i dzięki niemu da się to piwo wypić. [2.5]
    Wysycenie: Wysokie. [4]
    Opakowanie: Krachla, na kontrze info o królu Kazimierzu III Wielkim. W składzie chmiele Magnum, Sybilla, Hallertauer Tradition i Citra. [4.5]
    Uwagi: Jeśli ktoś nie musi próbować zawsze coś nowego to niech nie kupuje, zdecydowanie odradzam. Warka 01.03.2018.

    Moja ocena: [2.425]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty klarowny. [4]
      Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i dość trwała. [3.5]
      Zapach: Chmiel i... ...jakiś niefajny powiew . [3]
      Smak: Chwilowy karmel, lekki chlebek, słód i delikatna goryczka. [3.5]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: Zielona, owalna eta z gościem w koronie. Kontra tłumaczy, że to Wielki Kazimierz był i dodaje "dumni z historii". Niby OK, ale ostatnio "polish pride" nienajlepiej mi się kojarzy. No, ale jest krachla . [3.5]
      Uwagi: Takie bezrefleksyjne piwo do grilla, do popchnięcia kiełby. Do żeberek czy karkówki już chyba zbyt nieciekawe .

      Moja ocena: [3.375]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasny złocisty do miodowego, klarowny [4]
        Piana: Piana jasna niezbyt obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opadła do krążka na powierzchni [3]
        Zapach: słodkawy od słodów w tym karmelek, niewielka nuta chmielowa: owocowa, kwiatowa (na chwilę) i ziołowa. Intensywność pomiędzy niską a średnią. [2.5]
        Smak: słody ze zbożowością, chlebkiem i kwaskiem na finiszu. Goryczka niewysoka lekko zalegająca: ziołowa ale też przechodzi w trawiasto-herbacianą. [2.5]
        Wysycenie: Między średnim a wysokim. [4]
        Opakowanie: Na modłę PRL-owską z dobrym info na kontrze. [3.5]
        Uwagi: Ogólnie niezbyt porywający koktajl tradycyjnych nut lagera ze słodkawymi nutami. Tyle, że da się to wypić.

        Moja ocena: [2.75]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6130

          #5
          Lager z ekstraktem: 12%, alko: 5,5%.
          Chmiele: Magnum, Sybilla, Hallertauer Tradition, Citra.

          Piana - na dłużej prawie pełna warstewka.
          Lacing - trochę było.
          Gaz - średni.
          Barwa - złoto.
          Aromat - lekko żywiczny chmiel z lekkim karmelem (nuty utlenienia).
          Smak - lekko słodkawy słód, lagerowa owocowość, lekka goryczka.

          W zielonej butelce byłby zapewne już syf... a tak to piwo było tylko na granicy DMS-u.

          W styczniu 2023 (zapewne dużo wcześniej ) piwo będzie już przydatne do użycia tylko w charakterze butelki na co innego.






          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎