Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, WRCLW Barley Wine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, WRCLW Barley Wine

    Piwo gotowe do oceny
    Blackstrap molasses edition
    Last edited by dyczkin; 27-02-2017, 08:22.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Leżakowane w beczce po rumie. Z dodatkiem melasy z trzciny cukrowej.

    Aromat - przyjemny, rozpuszczalnikowy
    Piana - niska, szybko opada do koronki, nie zostawia śladu na szkle
    Barwa - bardzo ciemna miedź, esencja herbaciana
    Wysycenie - niskie
    Smak - nie jest złożony, słodycz dominuje, ulepkowate (co akurat przy BW nie stanowi jakiejś wady), ale trochę tłumi to dodatkowe posmaki jakie daje leżakowanie w beczce. Słodycz nie jest "słodowa", bardziej kojarzy się z wykorzystaną melasą, bardziej "cukrowa". Na szczęście piwo jest treściwe, gęste w smaku, tak jakby drożdże nie przerobiły całej melasy, choć alkohol już czuć w smaku, to jednak głównie rozgrzewa. W smaku dominuje syrop (melasa), trochę rodzynek, wraz z rozgrzewającym alkoholem przywodzi na myśl rum. Finisz rozgrzewający, lekko pikantny, przyjemny.
    Treściwość - potężna, nawet jak na BW robi wrażenie

    Nie jest złożone w smaku, nawet jak na BW. Miało nawiązywać do rumu i spełniło zadanie.
    Natomiast będąc po degustacji ich:

    Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)


    dochodzę do wniosku, że w przypadku ich niektórych piw dodatki odgrywają moim zdaniem zbyt duże znaczenie w stosunku do "bazy". Są to co prawda jednorazowe wypusty i recenzjami na bbizie się nie przejmą Szkoda jednak, że coś co ma być dodatkiem zaczyna dominować, bo pod koniec piwo było już męczącym ulepkiem. Trochę szkoda, bo potencjał jest.

    Comment

    • oberzine
      Senior
      • 02-2012
      • 228

      #3
      Rozpuszczalnik i fuzle z taką mocą że zastanawiasz się czy to piwo czy bimber, zdecydowanie nie polecam tego specyfiku. Nie wiem jak ludzie przy stolikach to dopijali (bo było drogie?)

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrązowy,. [4.5]
        Piana: Nikła, po kilkunastu sekundach tylko cienki pierścień [2.5]
        Zapach: Ciemne owoce, trochę przejrzałego banana(szczątkowo może guma balonowa), ciemny karmel, słód [3.5]
        Smak: Słodki, słodowy, ciemny karmel, chleb, fenole(goździko podobne), niewysoka gorzyczka, pełne. [3.5]
        Wysycenie: Niskie - pasuje [4]
        Opakowanie: Taka sobie, prosta etykieta, brakuje mi pełnego składu. [3.5]
        Uwagi: Ogółem może być, ale nie jest to do końca barley wine, dziwią mnie tu fenole, przez co nawet blisko ma do (weizen?)doppelbocka. Śmiało można pominąć. Warka do 07.12.2019.

        Moja ocena: [3.475]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎