Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Holba, Lahváč

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Holba, Lahváč

    Zawartość alkoholu 3,5%, ekstrakt nieznany (na mój gust 10%).

    Jasnozłota barwa, piana drobniutka, trwała, biała, lekki chmielowy zapach, bardzo delikatna goryczka.

    Smaczne, lekkie piwo.

  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Jest to Holba robiona na potrzeby marketów. To znaczy według mnie ma tylko zmienioną etykietkę, bo między 10 a Lahváč'em nie widzę różnicy. Do nabycia w Billi, Albercie i hypernovej w małych sklepach nie widziałem.
    Last edited by pjenknik; 16-09-2002, 09:59.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Piwofil
      Senior
      • 01-2002
      • 907

      #3
      Piwo dostarczone przez siostrę z wyjazdu do Czech, podobno kosztowało 3,5 korony, sama kaucja za butelkę wynosi 3
      Piwo bardzo delikatne, nawet wodniste, piana znika szybciutko, a kolor jest za jasny, lecz bardzo smaczne, pije się je szybko i na orzeźwienie, takie z typu tych które można pić ciągle i się nie upić. Szkoda że polskie tanie piwa nie są takiej jakości.
      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

      Comment

      • Center
        Senior
        • 03-2003
        • 133

        #4
        Piłem Holbę parę lat temu w Czechach (Sudety - Jeseniki) i muszę przyznać, że byłem bardzo mile zaskoczony smakiem i jakością, tego rzeczywiście bardzo taniego piwa. Nie pamiętam ile to wychodziło w sklepie, ale w ichniejszej knajpie płaciłem 9 koronek czyli wtedy niecałą złotówę Pamiętam, że z miejscowych było tam jeszcze piwo o nazwie Serak zresztą też niczego sobie!

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          Piana znika w 10 sekund. Gaz w minutę.
          Jedno, co działa na plus tego piwa, to to, że w przeciwieństwie do większości polskich piw marketowych, jest wypijalne.
          Nigdy więcej. Szkoda było na to moich pleców.
          Attached Files
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Hanusovice, Lahvac

            W Hypernovej w Nachodzie zauważyłem to piwo, i skuszony ceną 4,30 koron za butelkę 0,5l, czyli ok. 0,60 zł zakupiłem . Produkowane przez browar Hanusovice, chociaż za bardzo się tym nie chwalą - napisane maczkiem. Ilości ekstraktu nie podano, 3,5% alkoholu.
            Piana bardzo słaba, barwa słomkowo-żółta, nasycenie CO2 minimalne. W smaku wodniste i pozostawiające metaliczny posmak jakby aluminiowej puszki, choć piwo było butelkowe. Koniec końców 60 groszy nie majątek i po kilku łykach wylądowało w zlewie.
            Zdecydowanie odradzam.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #7
              Również się na nie skusiłem swego czasu. Częściowo przycjhylam się do powyższej wypowiedzi - piana żadna, okrutnie blade, zero gazu, a posmak metaliczny. Było jednak na tyle strawne, że nie wylałem do zlewu, choć na kolejne napewno się nie skuszę.
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Butelka 0,5 litra, alkohol 3,5 %, eks. nie podano
                import prywatny,cena 6 koron
                Kolor - złocisty, klarowny
                Piana - drobnobąblowa, niewysoka, nietrwała, stała 2 minuty i znikła
                Zapach - chmielowo-słodowy,
                Gaz - w normie
                Smak - chmielowo-słodowy, delikatnie słodkie z wyrazną goryczką.Pije się jak piwo z wodą.Rozwodnione
                Moja ocena - trudno za taką cenę zrobić dobre piwo. 3 -.
                Fotka wkrótce.
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Opakowanie: Jest zmiana, więcej bieli, a mniej czerwieni.
                  Piana: Kiepska. Cieniutki kożuszek, o osadzie na szkle nie wspomnę.
                  Aromat: Czeska klasyka. Na pierwszym miejscu chmiel, zaraz dalej słód. Nie ma masełka. Nie ma też żadnych wad ( diacetyl w piwach czeskich nie jest wadą).
                  Smak: Wodnisty, ale nie ma co się dziwić przy takich parametrach. Piwo pije się przyjemnie, na pierwszym miejscu jest chmiel i delikatna goryczka. Ze słodu raczej nic aczkolwiek coś co przypomina mi karmel lekko wyczuwam.

                  Smaczne, lekkie piwo. Smakowało mi.
                  Moje piwo z datą do 29.03.2014.
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎