Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Cox

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ptc
    Senior
    • 11-2001
    • 366

    Amber, Cox

    Gdansk XXIV XI MMI

    Typ: Piwo jasne, lekkie
    Alk: 5.5
    Blg: 10.5
    Opakowanie: Puszka 0.5 :-(
    Etykiety: Skan ponizej (Lepsza jakosc moge podeslac)
    Cena: 2.00 PLN (zgodna z sugerowana)

    Zapach: Delikatny zapach lekkiego piwa
    Kolor: Zgodnie z opisem na opakowaniu ciemniejszy niz dla tego typu wiec chyba minus :-(
    Piana: Taka sobie
    Smak: Delikatny, wyrazna goryczka chmielowa.


    Ocena: 3.5-4

    DObre piwo na upalne dni tylko czemu rozpoczyna sie produkcje w zimie?
    Attached Files

    Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Amber Cox

    Prod. Browar Amber z Bielkówka; puszka 0,5 l, 5,5%alk/10,5 ekstr.

    Piwo ciemne, choć w zasadzie o kolorze "polotmavym". Najkrócej można powiedzieć, że smakuje jak rozcieńczone Badebier z Neuzelle. Jedyne co czuć, to przypalony smak bez cienia słodyczy. Mnie osobiście nie podeszło.

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #3
      Otrzymane w ramach wymiany z Grzechem.
      Zamawiam następną puszkę! Naprawdę dobre piwo, byłem zaskoczony, bo bardzo nie lubię piwa puszkowego.
      Śliczny ciemny kolor, i smak! Lekka gorycz, tak w sam raz i lekkie słodkie nutki pozostające na końcu języka! Naprawdę dobre stawiam 4+!
      Grzech - czekam na jeszcze!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        smak może nie rewelacyjny (maksymalnie 3 ) ale napis na puszce rozbawił mnie do bólu........ "mleko to to nie jest" za napis 5!
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • StaryKocur
          Senior
          • 01-2002
          • 1521

          #5
          Kupiłem to piwo w drodze na wakacje w Czersku koło Tucholi.
          Na ogół unikam piw lekkich, ale zachęciła mnie informacja,
          że to półciemniak, a ponadto mam słabośc do piw Ambera.
          Podobał mi się tylko kolor i wspomniany napis na puszce.
          O smaku trudno powiedzieć cokolwiek- był niemal niewyczuwalny.
          Więcej nie będę próbował.

          SK
          Piwo pite z umiarem
          nie szkodzi w żadnych ilościach.

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #6
            Piłem Cox'a w Bielkówku w browarze, potem jeszcze widziałem go w sklepie spożywczym w Starzynie. Piwo a założenia chyba dla innych odbiorców niż ja (sugerując sie nazwą i grafiką), jednak całkiem mi smakowało. Ciemno bursztynowe, z lekko beżową pianą prezentuje się naprawdę zachęcająco. Nagazowanie średnie. Zapach zdecydowany z wyczuwalną nutą karmelową, trochę ciężki, ale ogólnie bardzo ładny. Smak słodowy, też wydaje się ciężkawy, ale przy dobrym schłodzeniu pije się bardzo dobrze. Goryczka nie bardzo mocna, nachmielenie średnie. Ma to być chyba piwo imprezowe, ale moim zdaniem na tle innych tego typu arcydzieł prezentuje się bardzo pozytywnie. Puszka ma teraz nowy wzór (skanem nie dysponuję), który ponoć jest cool i trendy. Ja nie jestem trendy, więc nie podejmuję się oceniać, czy faktycznie takie jest.
            Ogólnie mocna czwórka.

            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • Simon
              † 1964-2008 Piwosz w Raju
              • 02-2001
              • 993

              #7
              widziałem puszkę na : http://www.browar-amber.pl/cox/
              Simon

              Comment

              • Cichy84
                Gość
                • 12-2003
                • 1

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zwykly, bursztynowy kolor piwa, nie wyroznia sie i nie odstrasza... [3]
                Piana: Nie pieni sie zbyt bardzo co osobiscie uwazam za niewatpliwy plus [4]
                Zapach: Hmm, ten temat to kwestia gustu; w/g niektorych nie jest zachecajacy, w/g innych nie rozni sie od innych piw z tego przedzialu cenowego [3]
                Smak: Niewiele pilem piw w cenie do 2 zl o tak dobrym smaku /Amber Bielkowko sie oczywiscie wyroznia w tym aspekcie/, i w porownaniu do innych piw jest bardzo dobre... [4]
                Wysycenie: Jedyna cecha ponizej przecietnej - co prawda jest zgazowane lecz szybko traci "babelki" nie jest to jednak zbytnio przeszkadzajaca wada, gdyz piwo pije sie bardzo szybko, wrecz jednym tchem;-) [2.5]
                Opakowanie: Oczywiscie, ocena bardzo dobra!!! Niestety, jesli chodzi o czarne opakowania, mialy swoj niepowtarzalny styl z tym okraglym plomieniem i dumnym napisem COX - Mleko to to nie jest!!! Niestety zostaly przyuwazone opakowania bialo-srebrne, ktore ocenilbym na 2...ciezko wiec usrednic ocene [5]
                Uwagi: Mozna sie przywiazac do tego piwa, jesli tylko przyuwaze je w sklepie, natychmiast kupuje...POLECAM!!!

                Moja ocena: [3.575]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • ajos
                  Member
                  • 09-2004
                  • 91

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemne złoto, wydawało się że ma lekki odcień czerwieni [3.5]
                  Piana: Z początku niby silna, jednak szybko opada, dziurawi się na bardzo duże dziury. [3]
                  Zapach: Z początku zero zapachu, po dłuższym "niuchaniu" dało się wyczuć nutę chmieli i goryczki. [2]
                  Smak: Mocna ale niestety "tępa" goryczka która pozostawia nieprzyjemny posmak na języku. A i ciekawe czym to piwo jest aromatyzowane bo nic nie wyczułem. [3]
                  Wysycenie: Dość słabe i szybko się wygazowuje. [3]
                  Opakowanie: Puszka. Głównie srebrna, rzuca się w oczy duży napis COX w kolorze czerwonym. W sumie taka troche nijaka, bez lepszego pomysłu. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [2.675]

                  Comment

                  • pipa
                    Gość
                    • 08-2005
                    • 1

                    #10
                    lepiej mi jednak smakuje z tego browaru amber classic.

                    właśnie dziś go po raz pierwszy spróbowałem. dość lekkie - w sam raz dla kobiet lepiej mi jednak smakuje z tego browaru amber classic.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ładny ciemnobursztnowy; moim zdaniem pasuje do nie tyle typu piwa co bardziej do opakowania; [4.5]
                      Piana: początkowo ładna, duża, średniopęcherzykowa, ale dość szybko opadła do łaskawego dywanika... i tak do końca; [3.5]
                      Zapach: słodowo-karmelowy - niczego sobie; na pewno wielu nie przypadnie do gustu, bo kojarzy się z piwami słodkimi; [4]
                      Smak: spodziewałem się, więcej karmelowych nutek, ale nic z tego. delikatna goryczka, nienachalny słodkawy posmak; wydaje mi się, że lepiej byłoby zwiększyć baling do 12-13, wtedy byłby pełniejszy i bogatszy, bez obciążenia mocą jak w Red-ie. [3]
                      Wysycenie: przeciętne i widoczne jedynie w szklance w postaci leniwych drobnych bąbelków; [2.5]
                      Opakowanie: świetne, nie wygląda jak piwo, choć nazwa budzi skojarzenia z bardzo mocnym piwem. biało-srebrno-czerwona tonacja z efektownym płomieniem w tle. [5]
                      Uwagi: zakupione w Świece Piwa na Długiej za 1.90. warto było spróbować, bo spodziwałem się lichego sikacza, a tu całkiem dziwne piwko, ale wypijane i do powtórzenia... kiedyś, bo na półce ostała się ostatnia puszka i pewnie szybko nie zamówią.

                      Moja ocena: [3.55]

                      Comment

                      • cielak
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 2890

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: piekny, ciemny bursztyn. Tego się nie spodziewałem [5]
                        Piana: z początku duża, gęsta, drobno ziarnista. Po chwili jednak znika do postaci cieńkiej kouderki. [4]
                        Zapach: słodkawo-karmelowo-owocowy. Wyraźny. [3.5]
                        Smak: słodowy. Lekko goryczkowy. Bardzo wyraźny i jakis pełny jak na ten ekstrakt. Smaczny. [4]
                        Wysycenie: trudno zobaczyc ale coś tam czuć. [3.5]
                        Opakowanie: konserwa. srebrna z czerwonym napisem COX. Moim zdaniem wcale nie pasuje do zawartości. [3]
                        Uwagi: Zakupiłem w "intermarche" za coś koło 2,00zl. Patrząc na opakowanie spodziewałem się czegoś w rodzaju Volta z Bosmana (opakowanie jakieś takie podobne), a tu takie zaskoczenie! Piwko jak najbardziej mi smakowało i polecam.

                        Moja ocena: [3.8]
                        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Piwo nie jest już produkowane od conajmniej roku, można wygasić.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎