Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alken Maes, Grimbergen Double/Dubbel-Cuvée Ambrée

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Alken Maes, Grimbergen Double/Dubbel-Cuvée Ambrée

    O tym piwie już było przy okazji opisywania Grimbergen Blonde (patrz tutaj )
    Bardzo fajne ciemne piwko. Lekko winny, owocowy posmak. Piana obfita na początku, potem dosyć szybko znika, ale nie do końca - na szkle pozostawia wianuszek. Butelka 0,75 zamykana korkiem, ładnie "pyka" przy otwieraniu. Dobrze nagazowane.
    Alk 6,5%
    Robione przez grupę producencką Alken-Maes.

    Pewnie nie każdemu będzie smakować (np Cezarowi ), ale dla mnie jest na 5-kę.
    Last edited by adam16; 16-10-2002, 15:42.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • dropun
    Member
    • 05-2002
    • 60

    #2
    Dobre to piwo i bardzo efektownie prezentuje się a najlepszy był moment otwierania.Na początku troche było czuć korkiem a piana u mnie z kolei utrzymywała się do końca.Kupiłem to piwo w Piotrze i Pawle za 13.99zł.

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Moja flaszka miala tylko 0.33 l, woltaz j.w.
      Brazowe, klarowne, niezle nasycone, ze spora i calkiem trwala piana. Zapach drozdzowo-owocowo-slodowy. Smak winno-owocowy ze slodowym i lekko goryczkowym posmakiem. Porzadne piwo typu klasztornego.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Sprobowalem jeszcze raz, zaraz po Blondzie . Tym razem w posmaku wyczulem taka chlebowa nutke, ktora mi duzo lepiej podeszla od slodkawego posmaku Blonda. Niektore belgijskie piwa maja to do siebie ze za kazdym razem smakuja troszke inaczej, wplywa na to poprzednio wypite piwo, nastroj, jak rowniez poziom wod gruntowych
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #5
          zaw. alk. 6,5%, but. 0,33 l
          dostępne w kraju

          W myśl zasady, że o dobrym piwie warto pamiętać i od czasu do czasu po nie sięgać - wróciłem do popularnego w Polsce Grimbergena w ciemnej wersji Dubbel.
          Kolor - ciemnorubinowy;
          piana - drobna, ale jakaś taka strzępiasta, szybko ginie i tylko apetyczne pierścienie na kielichu zostają;
          nasycenie - średnie, choć bąbelków jak na lekarstwo;
          zapach - dobre, wytrawne wino plus trochę słodu;
          smak - bardzo świeża, winno-owocowa kompozycja (nawet lekko czarne porzeczki), lekko kwaskowa, owiana ciepłym, słodkawym aromatem słodowym; szczególnie lubiany przeze mnie "pszeniczniakowaty" smak (zasługa drożdży) wyczuwalny zwłaszcza w końcówce; w sumie piwo może ani odkrywcze, ani nowatorskie, za to solidna porcja belgijskiej sztuki warzenia piwa, po którą zawsze chętnie się sięga.
          Attached Files
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            #6
            Piłem tego dubbela w dzień Św. Patryka (poza tym same stouty ). Musze powiedzieć, że nie podszedł mi. Był jakiś taki płaski w smaku, słodkawy i nic ponadto. W kategorii klasztornych zajmuje bardzo odległą pozycję w moim prywatnym rankingu.

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              Grimbergen Double Cuvée Ambrée

              zaw. alk. 6,5%, but. 0,25 l
              dostępne w sklepach Bomi

              Pojawiła się ciekawostka warta odnotowania - grimbergenowski dubbel z podtytułem Cuvée Ambrée, czyli jak się okazało: francuska wersja standardowego dubla. Na etykiecie informacja jedynie o Brasseries Kronenbourg, ale podejrzewam, że piwo - jak wszystkie Grimbergeny - warzone jest w Belgii. Smakowo to samo, co dubbel, więc była okazja do odświeżenia wrażeń - kwaskowo-słodkawe piwo, dobre, ale trochę zalatuje koncernówką (oczywiście porównując do standardów belgijskich).
              Trochę inna etykieta:
              Attached Files
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • kentaki
                Senior
                • 10-2002
                • 452

                #8
                Ciekawe piwo, o lekko winnym smaku, lekko chmielonym ale generalnie fajnym, kolorek bursztyn, piana delikatna, lekko gazowane, fajna buteleczka 0,25 i klasa kapsel. Zakupione u Muszkieterów za 3,79!! Nie jestem fanem belgów więc nie ciągne dalej, ot takie sobie drogie piwo, wolę Leffe po przecenie

                Comment

                • ARTHUR
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2338

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ciekawe piwo, o lekko winnym smaku, lekko chmielonym ale generalnie fajnym, kolorek bursztyn, piana delikatna, lekko gazowane, fajna buteleczka 0,25 i klasa kapsel. Zakupione u Muszkieterów za 3,79!! Nie jestem fanem belgów więc nie ciągne dalej, ot takie sobie drogie piwo, wolę Leffe po przecenie
                  Sa inne i lepsze piwa belgijskie jak np.Jupiter

                  Comment

                  • pezet
                    Improwizator
                    • 03-2006
                    • 481

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR Wyświetlenie odpowiedzi
                    Sa inne i lepsze piwa belgijskie jak np.Jupiter
                    Jupiler moim zdaniem (i chyba nie tylko moim) to jedno z najsłabszych (czyt. najgorszych) piw belgijskich.
                    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Piję wersję o której wspomina Dreamer - Cuvee Ambree. Trochę mi ta kwaskowość przeszkadza, ale zapach rekompensuje "winne klimaty" - owocowo-słodowy, z delikatnie zaznaczonym aromatem ciemnych słodów. Po drugiej buteleczce smakuje lepiej
                      Last edited by e-prezes; 14-08-2007, 13:44.

                      Comment

                      • ARTHUR
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2338

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jupiler moim zdaniem (i chyba nie tylko moim) to jedno z najsłabszych (czyt. najgorszych) piw belgijskich.
                        Zalezy kto jakie piwo lubi,bo ja np.nie lubie ciemnych piw,a belgia ma przewaznie ciemne.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Zakupione w 6-paku 6x0,25l we wrocławskim Auchan za 23,99zł

                          Piana: średnio obfita, drobno pęcherzykowa, zwarta, koloru ecru, ładnie oblepia szkło.
                          Kolor: ładny, rubinowy, przejrzysty.
                          Wysycenie: średnio wysokie.
                          Zapach: karmelowy z domieszką szlachetnego alkoholu.
                          Smak: złożony, najpierw słodowo-karmelowy, następnie trochę kwaśnych owoców, koniec wieńczy goryczka oraz delikatnie rozgrzewający alkohol.
                          Opakowanie: ładne, zarówno 6-pak jak i sama butelka. Firmowy kapsel. Główny zarzut to kompletne lekceważenie sobie kwestii miejsca uwarzenia tego piwa. Na etykiecie napisano Strasbourg, France i bądź tu człowieku mądry, czy piwo to zostało tam uwarzone, czy koncern ma tam siedzibę? Ewidentnie jest to wersja na rynek francuski, ale gdzie uwarzona? Nie rozwiewa tego, również strona http://www.grimbergen.fr
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Zakupione w trzcianeckim Piotrze i Pawle. Buteleczka 0,25l.
                            Piana genialna. Gęsta i trwała, brudzi szkło. Kolor ciemno-rubinowy. Wizualnie śliczne.
                            Zapach słodko-kwiatowy. Smak bardzo złożony. Dominuje lekko palony słód, w tle delikatna kwaskowtość i goryczka. Mogłoby być ciut bardziej treściwe. Nasycenie nieco za słabe, ale może tak ma być??
                            Warto spróbować!
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #15
                              Grimbergen, Cuvee Ambree

                              Alc 6,5%
                              Butelka 0,25dm3

                              Na etykiecie widnieje podpis Dubbel

                              Barwa koniakowa z domieszką czerwieni.
                              Piana średnio obfita. Opada do słabego nalotu zostawiając koronki na szkle.
                              Delikatny zapach dżemu z czarnej porzeczki niesiony rozpuszczalnikowym tłem Przyjemny.
                              W smaku delikatna owocowa słodycz ze słodowym posmakiem. Bardzo słaba kwaskowatość. Wyczuwalna pewna dawka pełni i oleistości.
                              Wysycenie słabe czyli dobre

                              Opakowanie to brązowa buteleczka 0,25dm3 z etykietą bez kontry i firmowym kapslem.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎