Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Zamkowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rotmistrz
    Senior
    • 06-2005
    • 469

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: żółty, klarowny [3.5]
    Piana: biała, gruboziarnista, szybko siadła, pozostawiła dzurawy kożuszek [2]
    Zapach: bez zapachu [1]
    Smak: lekko chmielowy i nic wiecej [3]
    Wysycenie: od dna odrywały się bąbelki gazu ale bardzo leniwie i zaraz ustały [2]
    Opakowanie: informacje o piwie nie pełne brak ekstaktu, biało-cerwona kolorystyka puszki z złotoczarnymi napisami [3]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.175]

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1303

      #62
      podlałem tym piwem mecz serbia-polska, może dlatego wynik taki pół na pół, bo pianą, a już szczególnie zapachem, to piwo pochwalić się nie może, natomiast smakuje całkiem dobrze, spod miłej słodyczy przeziera goryczka, i kolor też ma przyjemny. tanie to piwo, więc czasem można wypić. piłem puszkowe.
      veni, emi, bibi

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #63
        Tym razem puszka przywieziona z Polski. Dalej mi smakuje - lekki pilsik bez udziwnien. Szkoda ze w zapachu nie czuc lepiej chmielu. 4- (2-5) Dos Equis pity po nim byl bardziej wodnisty.
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, klarowny [3]
          Piana: Pod wpływem gazu tworzy się bardzo obfita, ale niestety znika momentalnie nie pozostawiając śladu [2]
          Zapach: Zapach jest co prawda wyraźny, szkoda tylko że słodowo-wodnisty [3]
          Smak: Smak nawet mnie przyjemnie zaskoczył. Chyba dlatego, że naprawdę różni się od smaków koncernowych. Dominuje dobrze wyważony smak słodowo-goryczkowy. Nie jest on zbyt długotrwały, ale przyjemnie się pije. [3.5]
          Wysycenie: Dość duże w pierwszej fazie, potem trochę niknie, ale jest odpowiednie. [3]
          Opakowanie: Parę przykładów z etykiety: "No to z innej beczki", "Rycerze to lubią". Duży cartoon i brak ekstraktu. Ciekawa butelka i duże Z. [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.125]

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #65
            Zastanawia mnie data na butelce: 1321. To data powstania browaru na zamku w Namysłowie. Na stronie internetowej browar chwali się tym i podaje, że zamek leży obecnie na terenie browaru. Ale czy jest to wystarczający powód, by można stwierdzić, że browar powstał przed 7 wiekami?

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
              Zastanawia mnie data na butelce: 1321. To data powstania browaru na zamku w Namysłowie. Na stronie internetowej browar chwali się tym i podaje, że zamek leży obecnie na terenie browaru. Ale czy jest to wystarczający powód, by można stwierdzić, że browar powstał przed 7 wiekami?
              No skitof, chyba nie chcesz powiedzieć, że taki władca/kasztelan czy kto tam mieszkał nie pił piwa. A skąd je miał brać, przecież nie z monopolwego. Musieli warzyć na zamku.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                No skitof, chyba nie chcesz powiedzieć, że taki władca/kasztelan czy kto tam mieszkał nie pił piwa. A skąd je miał brać, przecież nie z monopolwego. Musieli warzyć na zamku.
                I tu się absolutnie mylisz, nie musieli warzyć na zamku i nie warzyli.

                1321 to był rok, w którym książę namysłowski wydał przywilej warzenia piwa jednemu z mieszczan, których zresztą z biegiem lat przybywało. W XV w. było przeszło 150 legalnie warzących piwo mieszczan. Sam zamek zaś wybudowany w początkach XIV w. jako gród drewniany książąt oleśnickich, przebudowany został w 2. pol XIV w. jako zamek murowany. W 1. poł. XVI w. przejęty został przez Radę Miasta Wrocławia, która w roku 1538 w ramach "przyzamkowej rozbudowy terenu" zleciła wybudowanie browaru miejskiego obok zamku. W kolejnych wiekach losy zamku i browaru się rozchodzą, aż w 1905 r. rodzina Haselbachów - właścicieli browaru nabywa zamek na własność, tworząc pewną prawną spójność między zamkiem i browarem trwającą do dziś. Nawet na stronie internetowej jest właściwe sformułowanie: zamek leży "na terenie browaru". Nie odwrotnie. Obecny browar wybudowany został prawdopodobnie ok. połowy XIX w.
                Najstarszymi z działających browarów w Polsce są zaś: browar w Raciborzu, istniejący od 1567 i browar w Tychach - 1629.

                Tak więc nie wierz zawsze wszystkim informacjom, które browary zamieszczają na swoich etykietach.

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                  I tu się absolutnie mylisz, nie musieli warzyć na zamku i nie warzyli.
                  Skąd ta pewność?
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nawet na stronie internetowej jest właściwe sformułowanie: zamek leży "na terenie browaru". Nie odwrotnie.
                  No ale przecież to nie świadczy o tym, że na początku był browar
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                  Najstarszymi z działających browarów w Polsce są zaś: browar w Raciborzu, istniejący od 1567 i browar w Tychach - 1629.
                  Eee tam najstarszy... jest Zwierzyniec.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tak więc nie wierz zawsze wszystkim informacjom, które browary zamieszczają na swoich etykietach.
                  Tu mnie skitof rozbawiłeś. Kopyr opamiętaj się!
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #69
                    Co do historii browaru w Namysłowie warto poczytać Piwowara:
                    Historia piwa w Namysłowie

                    A co do browaru w Zwierzyńcu to chyba ...

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      A co do browaru w Zwierzyńcu to chyba ...
                      Niekoniecznie

                      Co do reszty, to nie ma raczej takiego źródła, które potwierdzałoby, że na namysłowskim zamku nie warzono piwa.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #71
                        Powołujesz się na Czesa, który pisze, że browar w Zwierzyńcu warzy piwo (prawie ) nieprzerwanie od 1806 w tym samym miejscu i tych samych murach. Natomiast browar w Raciborzu miał roczną przerwę w połowie XIX w, kiedy spalił się i mimo, że już rok później powstał na tym samym miejscu nowy browar były to już inne mury. Takich historii można mnożyć, bo problem jest szerszy: jak oceniać historię browaru. Czy musi być ciągłość terenu, murów, nazwy, właścicieli (czy właściciel może przenieść browar w inne miejsce zachowując ciągłość historyczną), przeznaczenia budynków na potrzeby browaru itp. Nie ma dziś autorytetu, który rozstrzygnąłby ten problem i ustalił pierwszeństwo historyczne nie bacząc na krytykę innych. Dlatego tak czy inaczej

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasno złoty, klarowny. [4]
                          Piana: Średnio pęcheżykowa, szybko opada. [3]
                          Zapach: Wyraźnie slodowy. [3]
                          Smak: Wyraźna słodowa słodkość [4]
                          Wysycenie: Umiarkowane nie za duże nie za małe [3]
                          Opakowanie: Biała puszka z nawet ladną stylizacją.Brak ekstarktu. [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.475]
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • Mikko
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 583

                            #73
                            Kolor: jasnozłoty - 3
                            Piana: momentalnie znika - 2
                            Zapach: nic nie wyczułem - 1
                            Smak: niby szlachetniejszy niz koncerniaki ale po jakims czasie 'aluminium' gryzie podniebienie - 2
                            Wysycenie: odpowiednie - 3
                            Opakowanie: Banał ale widziałem brzydsze, ala Gronie ale ja mam uraz do białych etykiet/puszek - 2
                            uwagi: piszecie aby o tym piwie? http://a.pl/Zdjecie-13062/Zamkowe-piwo-500ml-Full.jpg Pewnie dlatego ze z puszki ale aluminium dominowalo w smaku strasznie, ledwo dopiłem ale może dlatego że 4te z kolei wypiłem.

                            Comment

                            • Catz
                              Junior
                              • 01-2009
                              • 24

                              #74
                              Faktycznie w mojej dzisiejszej puszce też czuć aluminium, a niby najlepiej spożyć przed sierpniem. Piwo samo z siebie nie jest złe, ale nie wyróżnia się niczym dobrym. Muszę przy okazji kiedyś w mojej wiejskiej karczmie z beczki spróbować.

                              Comment


                              • #75
                                Pite w Dąbrowie Górniczej tuż obok dworca PKP. Oczywiście z kija. Powiem tak: mile byłem zaskoczony, że wreszcie coś innego, niż domunująca korporacyjna szarość. Ale piwo mnie rozczarowało: nic ciekawego, bardzo szybko ulatuje z niego gaz, smak w sumie taki nijaki. Na plus ładny firmowy kufel i to chyba tyle. Piwo poprawne, jednak nic więcej o nim powiedzieć nie można. Piana słaba, szybko znika.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎