Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovarska Bašta, Krkonošsky Medvěd třešňove pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Pivovarska Bašta, Krkonošsky Medvěd třešňove pivo

    piwo: Krkonošsky Medvěd třešňove pivo (piwo ciemne wiśniowe), zaw. alk. 5%
    producent:Pivovarska Bašta, Rodinny Pivovar a Hotel Vrchlabi, Horska 198,
    opakowanie: butelki 0,5 i 0,8 l. (54 Kč) z patentem, butelki PET 1,5 l. (34 Kč)

    zapach: intensywny zapach wiśni i cyjanowodoru (gorzkie migdały – zapach pestek wiśniowych); długo utrzymujący się,
    barwa: ciemna, herbaciana,
    piana: obfita, gęsta, jednolita, o barwie kremowej, dość nietrwała,
    smak: początkowo łagodny, owocowy z delikatną nutą ciemniaka, z rozlewającą się w tyle języka intensywną i długo pozostającą goryczą pestkową; goryczka chmielowa niezauważalna.

    wrażenie ogólne: bardzo interesujące piwo. Za pierwszym razem byłem zachwycony, więc kolejnym razem nabyłem w drodze kupna 2 pety. Mój entuzjazm nieco osłabł, ale i tak jest nieźle.
    Wykonałem na raz cała butelkę. Do smaku można przywyknąć, choć momentami miałem wrażenie, że wystarczy. Nie wiem, czy dałoby się wypić tego 5 czy 10 litrów, ale kilka piw można. Nie ma żadnych skutków ubocznych. Na pewno świetne piwko dla degustatorów.

    Ocena: 5
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Należałoby jeszcze wspomnieć, że sama restauracja jest sympatyczna, drzewniana i jadłam tam coś dobrego, chyba zupkę w chlebie? Tak, to było to.

    Byłam tam rok temu, więc wspomnienia troche zatarte...
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Nie wspomniałem, ponieważ nie byłem tam jeszcze, to trochę nie po drodze. Piwo jest dostępne w jednym sklepie w Starostinie, jakieś 100 m. od przejścia granicznego Golińsk - Starostin.

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        6!
        Pić i uczyć się, nieudolni piwowarzy wynalazków z polskich browarów, jak się robi piwo wiśniowe.
        Rewelacja! Jakbym wiedział że takie dobre, kupiłbym wiecej niż jedną flaszkę. Nie opisuję, bo wrażenia właściwie pokrywają się z opisem Krzysia, tyle że piwo nie byo takie drogie.
        Dla zainteresowanych kupnem blisko granicy:
        Wszystkie gadunki Medveda dostępne są w jednym sklepie w Broumovie - przed przejazdem kolejowym przy stacji po lewej stronie, jadąc główną drogą, i od Mezimesti, i od Nachodu. Na sklepie jest plafon browaru. Za przejazdem jest sklep firmowy Broumovskiego Opata.
        Attached Files
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Przywiezione prosto z Czech w PETie 1,5 litra za 40korun.

          piana: gruba, gęsta, dywanik z dziurami;
          zapach: wiśniowy, pierwszym niuchem zaleciało jakąś chemią, na etykiecie nawet piszą o jakimś dianer 500
          kolor: pod światło rubinowo-wiśniowy, klarowne,
          smak: wiśniowy, lekka goryczka,
          wysycenie: małe.

          Pierwszy łyk dziwny, z czasem coraz lepsze. Cały kilogram wiśni czuć, choć współpijcy mają obiekcje czy to nie czereśnie.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            No niestety panowie i panie to piwo jest czereśniowe, tak mi powiedział słownik polsko-czeski on-line.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Podoba mi się w tym piwie dobre zbalansowanie delikatnej owocowej słodyczy z cierpkością jakby wziętej żywcem z czereśniowych skórek. No ale niestety żywych owoców tu nie ma i nie było - w składzie występuje "aromat identyczny z naturalnym"...No i rzecz oczywista: wersja z beczki smaczniejsza niż butelkowa. Obydwie wersje do spróbowania w Panda Grill na Karlinie
              Last edited by docent; 14-11-2008, 20:48.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                Pite ostatnio w browarku smakowało wiśniowo i było cholernie syntetyczne i okrutnie niesmaczne
                LP

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎