Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kujawiak, Kuntersztyn

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czes
    PremiumUżytkownik
    • 06-2001
    • 752

    Kujawiak, Kuntersztyn

    Browar "Kutersztyn" własnie znika!
    Po tym jak Browary Bydgoskie dostały się w ręce austriackiej Brau Union, podjęto decyzje o jego zamknięciu. Ostatnią warkę wykonano tam 14 maja b.r. Ci wielcy mają zwyczaj fizycznie likwidować małe browary jako mniej rentowne. Nie wystawiac na sprzedaż ale własnie likwidować jako potencjalne źródło konkurencyjnej produkcji
    Kuntersztyn, o ile wiem, odegrał pozytywną rolę przywracając historyczną swiadomosć mieszkańcom Grudziądza: w slad za marką piwa wróciła nazwa dzielnicy miasta!
    Cokolwiek o jakosci "Kuntersztyna" sądzicie, marka jest i jakis czas będzie produkowana w Bydgoszczy, bo jest tania i nieźle się na rynku sprzedaje.
    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    No dobra - ja się trochę wyłamię, ponieważ mi Kuntersztyn smakował i to bardzo, ale z zastrzeżeniem: szkło, nie pucha. W wakacje byłem w Toruniu. Tam w krzywej wieży dawali Kuntka z beki i też był niezły. Gdy piwko to pojawiło się na początku tego roku w jedynym sklepie w Pruszkowie, wszyscy, których znam walili tam tabunami, Bo raz: taniocha 2,00 +but., a dwa że jak na tę cenę było wyjątkowo dobre. O jakichś dwóch miesięcy mają tam juz tylko puchy (które są wstręne), więc stracili klientelę.
    Moim skromnym zdaniem Kuntek to ambrozja w porównaniu np. z "numerkowanym" Jabłonowem lub Krotoszynem.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      kupione i spożyte 17-02,cena 1.90-puszka-wyprodukowane i ważone browary Warszawskie.Pierwsze odczucie gazowana gorzka woda,po pewnym czasie posmak słodkawy-nie polecam W końcu gdzie ten gatunek produkują...


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        to chyba powinieneś dodać komentarz w innym miejscu - jako piwo z Browarów Warszawskich
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Właśnie się pogubiłem-niedawno Grudziądz,teraz z Połczynem podobnie[Wiking];teraz piszą co chcą na etykietach-pozdrawiam


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • witkowskiartur
            Senior
            • 03-2003
            • 561

            #6
            Kuntersztyn się zepsuł. Jeszcze w zeszłym roku jadąc na działkę, zawsze zaopatrywalismy się w kuntersztyna, piwo smaczne tanie, takie akurat żeby sączyć przez cały dzień. Ostatnio wchodzę do sklepu i widzę to piwo w obniżonej cenie z hasłem promocja. Skusiłem się i oto efekty. Alkohol w piwie zmalał z 5.5 do 4.7, niby idziemy ku Europie, ale walory piwa polecialy na łeb. Barwa słomkowa, piwo bez aromatu, piana nawet przy szybkim nalewaniu zdązy tylko zaszumieć i opada bez śladu. Przestrzegam wszystkich, którym to piwo smakowało, mogą się mocno rozczarowac.

            KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Masowo pite na poligonie w tym roku.Teraz na stole i :
              barwa-klarowna,trochę ciemniejsz niż słomkowa przy tak niewielkiej zawartości ekstraktu
              gaz-słabiutki,niby cały czas pojawiają się w szklance,ale pijąc nie czuc tego.
              smak-chmielowy miły dla podniebienia.
              piana-pomimo starań beznadziejna
              zapach-z nutkami kwaśnymi i stęchłymi
              opakowanie-butelka 0.5 z przeciętna etykietą,minus to brak podanego ekstraktu i tylko nazwa grupy.

              Moja ocena: [3.025]


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • ridewal
                Junior
                • 07-2003
                • 2

                #8
                Kuntersztyn jest piwem numer 1 na terenie Zielonej Góry ,oczywiście
                w swojej klasie.Stosunek jakości do ceny zdecydowanie na korzysc
                jakosci.Cena 1,79 jest superatrakcyjna.Konkureci jak Lodwar i inni
                zostali daleko w tyle

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  Lodwar raczej nie jest konkurentem dla tego piwa (jest w końcu w innej klasie jeśli chodzi o ekstrakt, co za tym idzie i zawartość alkoholu)
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • ppns
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1737

                    #10
                    ridewal napisał(a)
                    Kuntersztyn jest piwem numer 1 na terenie Zielonej Góry ,oczywiście
                    w swojej klasie.Stosunek jakości do ceny zdecydowanie na korzysc
                    jakosci.Cena 1,79 jest superatrakcyjna.[..]
                    Kuntersztyn jest rzeczywiście dobrym piwem , nie tylko w Zielonej Górze . W Winnym Grodzie w kilku miejscach są piwa lepsze (i na dodatek tańsze ) niż Kuntersztyn.

                    Uzupełnij Krajanie profil.
                    piwoppns@wp.pl

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Sama puszka nie byłaby taka zła, niestety straszą na niej ogromne czerwone napisy "Dobra Cena!"... Poza tym nie podoba mi się, że nie zamieszczono nazwy browaru, tylko, a poza tym wykorzystuje się markę piwa do której produkujący ją wcześniej browar nie ma prawa...
                      Kolor ciut ciemniejszy niż klasyczny pilsowy.
                      Piana niska, szybko opada i znika bez śladu.
                      Zapach słodowy, zdecydowanie za słaby.
                      Nasycenie bardzo dobre.
                      Smak lekko wytrawny. Słabiutki, ale nie przeszkadzajacy kwaskowaty posmaczek i wyraźny smak słodu. Czuć jakąś taką dziwną, nietypową, ale intrygującą nutkę, z którą nie spotkałem się dotąd w żadnym piwie, za co plusik. Ogólnie piwo leciutkie, ale ciekawe.

                      Moja ocena: [3.375]

                      Comment

                      • Lacriferno
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 783

                        #12
                        Pamiętam to piwo z Przystanku Woodstock w 1999 r. Na temat jego walorów smakowych wolę się nie wypowiadać, bo podawane było w plastikach, a każde piwo z plastiku smakuje mi okropnie. A człowiek pije, bo pić musi .

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemna słomka [3.5]
                          Piana: bardzo słabiutka, znikła piorunem [1.5]
                          Zapach: nijaki, słaba nutka chmielowa [2.5]
                          Smak: piwo jest lekkow wodniste, goryczka jest przeciętna, brak innych doznań [3]
                          Wysycenie: słabe [2]
                          Opakowanie: puszka taka sobie, tylko teklama dot. ceny dość nahalna [3.5]
                          Uwagi: Nie jest to piwo godne jakiegość specjalnego polecenia. Ja sam raczej po nie nie sięgnę.

                          Moja ocena: [2.675]
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasnosłomkowy, klarowne [3]
                            Piana: gęsta, średnie pęcherze, opada powoli, osadza się na szkle w minimalnej ilości [3.5]
                            Zapach: cieniutki, bardzo delikatny, prawie niewyczuwalny, typowo słodowy [2.5]
                            Smak: jak dla mnie jest to smak wody o lekkim chmielowo piwnym posmaku, dopiero w tylnej częsci języka wyczuwam mocniejszą goryczkę co w przypadku tego piwa jest sukcesem, jak dla mnie piwo jest rozwodnione [2.5]
                            Wysycenie: zdecydowanie za mało [2]
                            Opakowanie: dość przeciętna puszka ale może się podobać gdyż jest dość charakterystyczna [4]
                            Uwagi: mysląłem, że Kuntersztyna już nie robią a tu niespodzianka, najgorsze, że była ona bardzo mierną niespodzianką, więcej nie sięgnę

                            Moja ocena: [2.675]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • kentaki
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 452

                              #15
                              Nie wiem czy jeszcze gdzieś go warzą, ale na 100% robi go też browar w Leżajsku, oczywiście bez jakielkolwiek wzmianki na puszce. Prawdopodobnie jest to spadek po Kujawiaku, tankofermantatory z Bydgoszcy pracuja w Leżajsku.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎