Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Hanza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ptc
    Senior
    • 11-2001
    • 366

    Amber, Hanza

    Ekstakt: 10.1/Alkohol: 5.5

    Hm.. Piwo wyglada na odrzut z eksportu :-)
    Napisy w wiekszosci po niemiecku, bardzo bardzo malymi literkami na kontrze informacje o producencie, tam tez dwie ceny 1.49 i ... 0.7 Euro.

    Kiedys bylo cos w "browar.biz" ze beda robic piwo dla niemcow
    moze to wlasnie to.

    W smaku calkiem niezle lekkie piwo, bez kwasowosci znanej z Amber Pilsa.

    Ocena powiedzmy 4
    Attached Files

    Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Nabyłem w sugerowanej cenie 1,49 zł w przydrożnym sklepie w Jastrowiu. Jaśniutki kolor, bardzo obfita piana, w smaku ok, chociaż wolę piwa o trochę wyższym ekstrakcie.
    Rzeczywiście polskie napisy oraz info o producencie jedynie na kontretykiecie, w dodatku kolor czcionki zlewa się z tłem - wygląda to zresztą na efekt zamierzony. Kompleksy jakieś mają w Amberze czy co

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Konspiracyjnośc tegoż piwa jest tak daleko posunięta, iż nie doszukałem sie na etykiecie informacji o kraju produkcji. A jest moim zdaniem bardziej ostre od Gryfa, o wyrazistszym smaku. A może tylko mi się wydawało ?

      Comment

      • Piwofil
        Senior
        • 01-2002
        • 907

        #4
        Piwo bardzo dobre, przyznam że to był mój pierwszy kontakt z browarem Amber i jestem miło zaskoczony. Delikatne, ale jednocześnie nie wodniste, dobre do picia w dużych ilościach oraz dla ugaszenia pragnienia. Informacji o producencie też ladwo co się doszukałem, ale jakoś się udało Swoją drogą nie wiedziałem że Amber leje piwo do butelek Grupy żywiec, jest cześcią tej grupy??
        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          To jeszcze napisz Piwofilu, gdzie to we Wrocu można dostać?
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Piwofil
            Senior
            • 01-2002
            • 907

            #6
            Marusia napisał(a)
            To jeszcze napisz Piwofilu, gdzie to we Wrocu można dostać?
            Otóż ja dostałem to w Piwoszu na Zawalnej, ledwo widoczne gdzieś pod ladą, ale pewnie jeszcze jest.
            www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

            Comment

            • Center
              Senior
              • 03-2003
              • 133

              #7
              Ja co ciekawe pierwszy raz zetknąłem się z tym piwem w lutym br. pod Warszawą (konkretnie w Sulejówku). Byłem wtedy na wycieczce w Okuniewie i szukałem piwa z tegoż browaru. Jakież było moje zdziwienie, że w samym Okuniewie jak i w okolicy nie było miejscowego piwa a na pułkach znalazłem piwo znad morza
              Piwo calkiem dobre, przypominało trochę te które parę lat temu można było znaleźć w typowych żulerniach
              Jak dla mnie na 3+ czyli średnie.
              Chyba robią je na licencji jakiegoś niemieckiego browaru z ichniejszego Pomorza (a właściwie Vorpommern czy cóś). Nie wiem tylko czy jest przeznaczone tylko na rynek krajowy czy też warzą dla własciciela licencji.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23794

                #8
                nie riobią na licencji.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • ppns
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1737

                  #9
                  To piwo jest dostepne także w sieci handlowej "Piotri Paweł" ( ale w butelce euro , ( ta wersja piwa nie ma krawatki , kosztuje 1.60zł).
                  piwoppns@wp.pl

                  Comment

                  • And69
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 1487

                    #10
                    ppns napisał(a)
                    To piwo jest dostepne także w sieci handlowej "Piotri Paweł" ( ale w butelce euro , ( ta wersja piwa nie ma krawatki , kosztuje 1.60zł).
                    Ale chyba jakoś lokalnie bo w podwarszawskich Jankach tego piwa nie ma w ich ofercie .

                    Comment

                    • sebol
                      Member
                      • 02-2002
                      • 66

                      #11
                      Przede wszystkim piwo jest słabo gazowane , jeżeli chodzi o smak to bez rewelacji niby jest goryczka ale jednak smak bardzo ubogi.Dziwię się dlaczego zdecydowano się na takie piwo .Sam fakt że nazwa producenta jest prawie niewidoczna znaczy że chyba wstydzą się tego produktu.Co do nazwy, ma(?) sugerować klimat niemieckich piw ,lecz może gdyby dodano więcej ekstraktu byłby efekt , a tak wyszła kiepścizna.

                      Moja ocena: [3.4]
                      sebastian30000

                      Comment

                      • Regent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 512

                        #12
                        Zapach kontrowersyjny, zalatuje sianem ze stodoły. Barwa jasno-złota. Gaz delikatny. Smak charakterystyczny - aczkolwiek dla wytrwałych - słodowy, lekko słodki. Generalnie mizeria.

                        Moja ocena: [2.2]
                        Mniej alkoholu w piwach !!!
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • slavoy
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 5052

                          #13
                          Ostra goryczka, która nie jest niczym uzasadniona, lekko słodowy posmak. Nie jest jednak wodniste. Piany mało, gazu mało, zapach otry.
                          Piwko nie jest moze złe, ale dla mnie za mało w nim charakteru, żebym miał do czego powracać.
                          Ocena 3-
                          Dick Laurent is dead.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Zakupione w Piwoszu na Zawalnej, Wrocław.
                            Nic ciekawego, smakuje rzeczywiście jak odrzut z eksportu.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • ppns
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1737

                              #15
                              And69 napisał(a)
                              Ale chyba jakoś lokalnie bo w podwarszawskich Jankach tego piwa nie ma w ich ofercie .
                              Sieć marketów "Piotr i Paweł" obejmuje 16 sklepów , w Wielkopolsce i rejonach sąsiadujących. Jest to ATT sp. z o.o. W Poznaniu są 4 sklepy tej sieci. W Zielonej Górze 1 , w Gorzowie 1.
                              Piwo Hanza widuję w moim rejonie dość często na stacjach benzynowych Orlenu ( wersja w nowej butelce jak na skanie).

                              Nowa butelka , wprowadzana do obiegu przez mniejsze browary , np. Fortunę , Boss'a , Ambera jest bardzo zbliżona kształtem do butelki
                              ŻGB , i zauważony przez Piwofila fakt napełnienia butelki z innego browaru czasami się trafia.
                              piwoppns@wp.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎