Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chociwel, Alt Stettiner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Chociwel, Alt Stettiner

    Wyszukiwarka nic podobnego nie znalazła, więc zakładam nowy temat. Piwo widywałem już wcześniej w Netto, ale chyba pochodziło wówczas z innego browaru (z Głubczyc ?). Nazwa może wprowadzić w błąd – ani to alt, ani też Stettiner . Bądź co bądź z Chociwla do Szczecina jest jakieś 40 minut jazdy poniemiecką autostradą. Ale żeby było po szczecińsku to na puszcze przedwojenny widok z Mostem Cłowym i nieistniejącym Starym Miastem.

    Jaśniutka barwa; ładna, ale szybko opadająca piana; ładny zapach (trochę przypomina beczkowego okocimia). Smak poprawny – taki sobie lekki pilsik na trójkę.

    Alt Stettiner
    Pils
    ekstrakt do 10,5% wag./ alk. do 5,5% obj.
    Wyprodukowano przez SONAG Sp. z o.o. – Browar Chociwel.
    puszka 0,5 l.
    dostępne w sieci Netto za 1,45 zł.
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Swego czasu te piwo było robione bodajże w Łodzi.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      z tego co sie orientuje Alt Stettiner był z Łodzi, czyżby Chociwel znów zaczął warzyć pwiko? cos mi tu nie pasuje....hmmmm
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Bonhart
        Junior
        • 12-2002
        • 27

        #4
        becik napisał
        z tego co sie orientuje Alt Stettiner był z Łodzi, czyżby Chociwel znów zaczął warzyć pwiko? cos mi tu nie pasuje....hmmmm

        Wszystko pasuje. Na początku tego roku browar w Chociwlu został kupiony przez Sonag od Okocimia i zaczął warzyć. Alt Stettiner był robiony w Łodzi ale rozlewany w Szczecinie przez właściciela pamiętnego RICa (Szczecinianie pamiętają). I właśnie ten gościu kupił browar w Chociwlu.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          a czy istnieje wersja butelkowa tego piwa? (oczywiscie z Chociwla?)
          ART, chyba trzeba nowy browar dodać :-)
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23794

            #6
            siedzi sobie na razie jako niewidoczny, bo uzyskanie informacji z tego browaru, graniczy z cudem
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Bonhart
              Junior
              • 12-2002
              • 27

              #7
              becik - nie istnieje butelka bo nie ruszyła rozlewnia (a jest tam pokaźna linia). Właściciel jeszcze się nie zdecydował.

              ART - a jakie info interesowałoby Ciebie (nie obiecuję kokosów).
              Last edited by Bonhart; 27-12-2002, 12:57.

              Comment

              • Bonhart
                Junior
                • 12-2002
                • 27

                #8
                Piwo kupione w markecie. Kolor zdecydowanie za jasny. Nasycenie całkiem dobre, ale piana szybko opadła, choć nie do końca. Smak straszny... ciężko cokolwiek opisać. Zapach niemiły. Opakowanie (puszka) jak na "tanie" piwo, na trzy.

                Moja ocena: [2.5]

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #9
                  To fakt produkowano go w Łodzi.Teraz Chociwel reaktywowany przez Okocim.Sama pucha-nic godnego uwagi


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    interesujące co ma wspólnego z tym Okocim... ale to jedyne wytłumaczenie dlaczego znalazłem je w Krakowie.
                    do rzeczy... dobry pilsik, kolor idealnie złoty, lepszy niż w przypadku innych piw typu 10.5%, smak nieco kwaskowy, ale przyjemny, zapach chmielowy, stonowany. piwo godne dalszego testowania.

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Pogoniarz napisał(a)
                      To fakt produkowano go w Łodzi.Teraz Chociwel reaktywowany przez Okocim.Sama pucha-nic godnego uwagi
                      Chociwel jest reaktywowany przez Okocim? jestes pewien? Przecież to własnie Okocim zamknął Chociwel kiedy wziął go w posiadanie, w obecnej sytuacji OZP raczej by zamykał browary, a nie je otwierał, coś mi tu nie pasuje, wydaje mi się, ze Okocim nie ma juz nic wspólnego z obecnym Chociwlem

                      wiem wiem, post nie w temacie
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        być może miał coś z tym wspólnego browar Łódzki, bo poza Okocimiem szeroko reprezentowane były w tym sklepie łodzkie piwa, w tym Karltenberg w puszce.

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          #13
                          Fatalnie,to wyszło co napisałem-fakt!Browar Chociwel padł w latach 90-tych,chodziło o przekręty z cłem.Później kupił go Okocim,zamknął i teraz został na nowo reaktywowany i Okocim nie ma nic z tym wspólnego.


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            niekonkretnie

                            niemniej nie sądzę, by właścicielom udało się załatwić zbyt tu na południu Polski ot tak sobie...

                            Comment

                            • Pogoniarz
                              † 1971-2015 Piwosz w Raju
                              • 02-2003
                              • 7971

                              #15
                              Barwa-bliska złotej,co przy tej ilości ekstraktu jest godne uwagi.
                              Gaz-drobne ,wszechobecne bąbelki
                              Piana-z poczatku obfita,pęcherzyki średnie.Za chwilę robi się dziurawa i znika.
                              Zapach-jakiś chmielowo-kwaskowaty.Jakiś niemiły.
                              opakowanie-pucha nawet nieźle dopracowana.
                              Smak-bardzo łagodny pilsik.Czuć tu lekką goryczkę,troszkę kwaskowatego posmaku i pod koniec przebija się leciuteńka nutka kwiatowa.
                              Jakby rozlewali do butelek szklanych ,myślę,że Chociwel stał by wysoko w moim dzienniku piwnym .

                              Moja ocena: [3.275]


                              Prawie jak Piwo
                              SZCZECIN

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎