Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Měšťanský Pivovar, B.B. Originál Světlý Ležák Budweiser Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Budějovický Měšťanský Pivovar, B.B. Originál Světlý Ležák Budweiser Bier

    Budweiser Bürgerbräu
    pivo světly ležák
    alk. 5,5 % obj.
    původni stupňovitost max. 12,6% (chyba chodzi o ekstrakt?)
    Pivovar SAMSON, České Budějovice


    Niestety kupowałem w sklepie z ladą i półkami z tyłu, i "żena za pultem" powiedziała mi, że to czternastka. Ale w sumie nie żałowałem. Piwo jak na swoją moc i ekstrakt ma dość jasny kolor. Piana ładna, drobnoziarnista. Smak dość intensywny, harmonijny, z odpowiednią dozą goryczki. Zupełnie w porządku - mocna czwóka (a może nawet 4+ ?). Kupujcie śmiało.
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    Re: Budweiser Bürgerbräu

    yendras napisał
    Budweiser Bürgerbräu
    pivo světly ležák ...

    ... Pivovar SAMSON, České Budějovice ...
    To niezupełnie tak. Browar nie nazywa się Samson, a Budějovický měšťanský pivovar. Budweiser Bürgerbräu to niemieckie tłumaczenie tej nazwy i zarazem nazwa przedmiotowego piwa. Samson zaś, to inny gatunek piwa z tego browaru.

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      A oto i BB w całej okazałości:
      Attached Files

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #4
        Odp: Re: Budweiser Bürgerbräu

        Cezar napisał(a)

        To niezupełnie tak. Browar nie nazywa się Samson, a Budějovický měšťanský pivovar.
        Może i nie nazywa się Samson, ale tak było wówczas napisane na etykiecie.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          etykieta odmienna od tej cezara, ale opis zgodny z tym co pisze yendras (poza tym, że brak parametrów - ani blg, ani alk.). przywiezione z wymiany z Żywca. fajne, lekkie piwo, z nie tak dużą goryczką i pianą jak inne czeskie ostatnio oceniane, ale zupełnie do polecenia. został mi niestety smak Harnasia w gębie, więc wrażenie tylko ogólne może innym razem ocenię.
          Last edited by e-prezes; 21-06-2006, 22:02.

          Comment

          • fuliano
            Senior
            • 07-2010
            • 1825

            #6
            Na dzisiaj alk. spadł do 5%, ekstraktu dalej nie podają. Etykieda odrobine się zmieniła. BB nadal w miarę przyzwoitym lagerem

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione w Zofmarze za 2,80 zł.

              Kolor: Bardzo ładne, głębokie złoto.
              Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada do cieniutkiej, ale szczelnej warstewki.
              Zapach: Nieszczególnie silny, ale fajnie łączy nutę słodową ze świeżym, orzeźwiającym aromatem chmielowym.
              Smak: Tutaj też nuta słodowa fajnie przeplata się z chmielową oraz z dość silną goryczką, a całość wieńczy lekki chlebowy finisz.
              Opakowanie: Troszkę się zmieniło w stosunku do zdjęcia Cezara,
              Uwagi: Solidne i ciekawe piwo z charakterem.
              Attached Files

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Jaśniutki lager, taki jakiś nie czeski - widać i czuć na odległość (nawet po opakowaniu) że to towar nastawiony na export i to chyba szczególnie na zachód i za ocean (nie wiem, tylko przypuszczam po smaku i wyglądzie.) Lekkie piwo, niby ma 11,9%ekstr, choć ja dałbym góra 10,5. Lekko kwaskowy - przypomina tym lagery z krajów południowo zachodniej Europy. Niespecjalny. Nie zachwycił mnie, mimo że piję go wyposzczony i spragniony po koncercie, na którym wszyscy sączyli browarki a ja byłem kierowcą (choć raczej w tym wypadku kierbaranem)
                Spodziewalem się czegoś lepszego i ciekawszego. ot taki sobie zwyczajny kwaskowato-goryczkowy lager.
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Kolor: Jasnozłoty, klarowny.
                  Piana: Drobna, średniowysoka. Opada po kilku minutach do cienkiej warstwy. Później tylko pierścień.
                  Zapach: Niezbyt mocny, ale całkiem przyjemny. Słodowy ze zbożowym tłem.
                  Smak: Delikatnie słodowy początek, do którego dołącza średniej mocy, ale całkiem przyjemna goryczka, nieco mocniejsza w finiszu. Rzeczywiście w finiszu są też lekko chlebowe wstawki. Całkiem przyjemne.
                  Wysycenie: Średnie.
                  Opakowanie: Jak na fotce Twilighta.
                  Last edited by Kwadri; 05-10-2011, 20:49.
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎