Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan (PGH), Gobin Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BAJ
    Senior
    • 02-2002
    • 201

    Krajan (PGH), Gobin Jasne Pełne

    Browar Krajan: Gobin Jasne Pełne wyprodukowane dla tajemniczego PGH
    Cena: 1,40 za 0,5l.
    Parametry: 10,1% wag. alk. do 5,5% obj.
    Kolor: żółty, jasny, mało nasycony
    Aromat: dość przyjemny
    Piana: praktycznie brak, pojawia się i znika (natychmiast)
    Smak: wyraźny, goryczka z lekką domieszką kwasku. Nie można powiedzieć, że jest to piwo wodniste. Smak na pewno jest zaletą Gobina.
    Gaz: praktycznie brak
    Opakowanie: butelka euro z bardzo niechlujnie przyklejonymi etykietami.
    Gobin z Krajana nie jest rewelacją ale można spróbować.Fotografia w galerii.
    gdzie się piwo warzy
    tam się dobrze darzy
  • BAJ
    Senior
    • 02-2002
    • 201

    #2
    Gobin z Namysłowa opisany przez Cezara tutaj wydaje się być bardzo podobny z wyjątkiem piany o wiele obfitszej.
    gdzie się piwo warzy
    tam się dobrze darzy

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Tego nie atakowałem-tylko niedawno Gobin mocne;czemu nie ma go w spisie?To mocne 0,5l w butelce 1.75 smak-uczcijmy minutą ciszy


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • pulas
        Senior
        • 08-2001
        • 965

        #4
        Pogoniarz napisał(a)
        Tego nie atakowałem-tylko niedawno Gobin mocne;czemu nie ma go w spisie?To mocne 0,5l w butelce 1.75 smak-uczcijmy minutą ciszy
        Załóż temat, opisz piwo - wtedy znajdzie się w spisie. A w tym temacie pisz o gobinie jasnym pełnym
        pułaś
        ---------------------------------
        "(...)W kącikach flechtów wieczór już
        Lśni jak porzeczka krwawa
        Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
        I między bajki wkładam"

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          Kupiłem to piwko z sentymentu do browaru Krajan, którego innych produktów ostatnimi czasy w ogóle nie mogę kupić ... Nie spodziewałem się wiele za taką cenę, zwłaszcza po przeczytaniu na kontrze napisu "Wyprodukowano dla PGH przez Browar Krajan". I przyznaję, że zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony!!! Po pierwsze zapach: harmonijny, zrównoważony, nie czuć w ogóle kwasu ani alkoholu; lekko słodowy. Piana gęsta i puszysta, utrzymuje się przez dłuższą chwilę. Gdyby nie lekka nutka kwaskowatości w smaku, to ocena byłaby wyższa, ale i tak w smaku piwo to posiada wspaniałą goryczkę. Naprawdę, jestem w szoku, że za taką cenę można kupić tak przyzwoite piwko. Polecam !!!

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • perłyfan
            Senior
            • 02-2003
            • 1244

            #6
            Jakoś chętnie kupuje piwa w butelkach euro, więc skusiłem się i tym razem, gdy spotkałem Gobina w sklepie w Warszawie. Etykieta, co prawda jest paskudna, ale...Piwo da się wypić. Smak ma delikatny, chmielowy. Lekka goryczka. Kolor za jasny jak na mój gust. Zapach przyjemny. Piana gęsta, niezbyt trwała, ale utrzymała się cienką warstwą do końca spożycia. Trochę za słabo gazowane. Ogólnie całkiem w porządku

            Moja ocena: [3.9]
            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

            Comment

            • slado
              Gość
              • 07-2003
              • 1072

              #7
              Piwo cienkie, z bardzo ubogą pianką, która szybko znikła. Nagazowanie tak skromne iż wydaje się jakby go nie było.
              Kolor jasny, miły dla oka. Średnio wyczuwalna goryczka utrzymująca się do ostatniego łyka, posmak słodowy (popijany cukierek). W treści bez wyraźnej nuty, coś w rodzaju kolorowego napoju z wyczuwalnym posmakiem jakiejś niemiłej dla receptorków smakowych chemii.

              Moja ocena: [2.9]

              Comment

              • iommi
                Senior
                • 07-2003
                • 1522

                #8
                Miejsce zakupu - Rybnik, sklep spożywczy przy Placu Wolności. Cena - 1,90 zł za puchę 0,5.
                Piana - mizerna, znika po 10 sekundach.
                Kolor - bardzo przyjemny, zgodnie z zapowiedziami na etykiecie ("złociste zabarwienie")
                Zapach - lekko słodkawy z jakąś nieokreśloną nutą. Dodam, że ta nuta niezbyt przyjemna jest.
                Smak - piwko wodniste, baaardzo lekkie, ale orzeźwiające i z właściwą zawartością CO2. Nie wiem jednak czy to wina puszki, ale kiedy przełykałem na końcu języka pojawiały się nutki niepokoju. Bo niby goryczka przebija wyraźnie, ale jednocześnie aromat nieświeżej lekko kadzi warzelniczej też był obecny. Mimo to spożyłem, nie odrzuciło tak do końca.
                W sumie - spróbuję chętnie butelki, o ile uda mi się takową znaleźć. Mam dziwne przeczucie, że będzie nieco lepiej...

                Moja ocena:[2.2]
                *****************************

                Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                *****************************

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #9
                  na moim npisano 4,7% niewiem czy oceniamy to samo piwo?
                  kolor jano-słomkowy
                  gazy jak dla mnie to za mało
                  smak poza lekka goryczką to z piwem ma niewiele chyba wspólnego
                  piana b.szybko opada
                  w zapachu wyczuwam jakby zapach suszonych ziaren słonecznika?

                  Moja ocena: [1.775]
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎