Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Fasberg Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Głubczyce, Fasberg Premium

    Nabyte przez Sympatię w Biedronce;znowu pucha alk.max.6.2%obj.Ekstr.12.5%wag.Smak nawet nie wiem do czego to porównać-jakiś odrzucający metaliczny,piana dziurawa,gazu mało-makabra.Nie dotrwałem do końca.Picie tego "napoju" wywołuje dziwną mimikę


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • Cordel
    Senior
    • 09-2001
    • 1087

    #2
    Dzisiaj piłem to piwo i na puszce była asygnata, że jest to piwo produkowane w browarze Belgia
    "Mam powody
    Powstrzymywać się od wody.
    Od wody mnie w brzuchu kole:
    Pijam tylko alkohole."
    Jan Lemański

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      to piwo dla marketu jest tłuczone w różnych browarach, ten z Belgii jest opisany tutaj:
      Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        Też już widziałem ten wynalazek, ale nie zdecydowałem się na zakup. Nie próbowałem kieleckiego wyrobu, to tym bardziej ciężko mi jest przekonać się do głubczyckiego .

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          #5
          fasberg okocim

          a ja nabyłem to "piwo" w biedronce wyprodukowane przez calsberg okocim alk.6,2 obj ekstr.12,5%wag
          kolor -jasne jak pszeniczne
          CO2-śladowe ilości
          smak-mocno rozwodnione
          piana -dziurawa bardzo dziurawa i szybko znika b.szybko
          zapach-sa gorsze
          oznakowanie-na kolana MNI nie rzuciło
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • peter_1000
            Senior
            • 05-2003
            • 583

            #6
            Piwo kupiłem w przemyskiej Biedronce. Jest ono już lekko odchudzone ponieważ posiada obecnie 5,7 % obj przy ekstrakcie 11,7 blg (niemal tak dokładnie jak Guiness ).Nabyte w puszcze. Piwo ma całkiem przyzwoitą jasno bursztynową barwę. Wytworzyło średniej wielkości pianę, która mimo że opadła po dwóch minutach to pozostawiła na szklance ładny pierścień a na piwie lekki kożuch. Zapach piwa bardzo neutralny, z bardzo daleka czuć trochę chmiel. W smaku bardzo podobny do Braxa jednak z pewnymi różnicami. Piwo podobnie jest chmielone tylko słabiej. Brax pozostawiał na podniebieniu silną nieprzyjemną gorycz, jakby gorzkiej tabletki. Tutaj gorycz jest też obecna lecz w dużo mniejszym stopniu (nie wiem czy to głubczycka technika chmielenia czy specyficzna odmiana chmielu). Fasberg ma ma za to silniejszy bukiet posmaków słodowych. Nasycenie piwa jest całkiem przyzwoite, co w całości daje niezłe piwo na duże pragnienie lub upalne dnie. W sumie niezłe piwo, jednak jak na mój gust browar powinien zmienić technikę chmielenia. Opakowanie skromne ale gustowne, niezły dobór kolorów i fajne logo nadają mu szlachetności.

            Moja ocena: [3.625]
            Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

            Comment

            • piwożłopiks
              Junior
              • 08-2004
              • 17

              #7
              nie oszukujmy sie to piwo do wybitnych nie nalezy z 1 łykiem az chce sie wykrzygnac "cos to ja kupiłem!!" gdyz odrzuca swym smakiem dopiero po 6 łyku gdzies piwo zaczyna smakowac i to bardzo nawet
              jak juz zamierzasz sobie popic troche to lpeiej kupic same fasbergi gdyz po pierwszym obaleniu fasberga ine piwa smakuja ze tak powiem "podle" piwo które ja zakupiłem miało takze 5,7 % i w sumie to czuc to , zawartosc co2 umiarkowana, na dłuzsza mete piwo chyba lkepsze od harnasia , i cena nizsza
              piwo piwoo piwooo, i piwoooo i wódaaaa

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty [4.5]
                Piana: Bardzo szybko opadła do kożuszka. Drobnoziarnista. [2.5]
                Zapach: Maślano-metaliczny przede wszystkim. W tle słabiutkie słodopodobne nuty. [2.5]
                Smak: Na początku kwaskowate gorzko-metaliczne. Lepsze wrażenia są po przełknięciu. Pozostaje ta gorzkawość, ale za to pojawia się miły słodowy posmak, bardzo podobny do tego z niepasteryzowanych piw. Daję naciągane 4. [4]
                Wysycenie: Nabąbelkowane, ale nie na tyle, aby drażnić zmysły. [4.5]
                Opakowanie: Jest info o ekstrakcie. [3]
                Uwagi: 0,5l puszka z Biedronki za 1,69 zł. W kategorii cena/jakość 4,5/5 pkt. Odjąłem 0,5 punktu za kiepski zapach. Ale ogólnie to piwo warte swej ceny. Słodowość w smaku jest obecna i pod tym kątem jest lepsze od "naszego najlepszego" czy Lecha. Do tej pory z Biedronki przynosiłem tylko Leżajsk. Od dziś jego miejsce zajmuje Fasberg.

                Moja ocena: [3.325]
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • bezele
                  Junior
                  • 08-2007
                  • 4

                  #9
                  Piwo FASBERG z Głubczyc. Alk. 5,7%; 11,7 ext. Dużo słów nie trzeba: Obrzydlistwo ! ! W związku z finansami, które nie pozwalały mi kupić droższych piwek przeszedłem się do Biedrony. Miałem dziesięć złoty - pomyślałem, iż Fasberg będzie dobry, byłem w poszukiwaniach Forta ale już go nie sprzedają w mojej Biedronce. Fort wspominam bardzo dobrze w smaku i w cenie. No cóż teraz żałuje, że nie dodałem tych kilku groszy i nie kupiłem trzech Leżajsk - ów. Teraz o samym piwie: Smak - w sumie to czuć alkohol i troszeczkę chmielu, bardzo znikoma ilość. Zapachu jak dla mnie to w ogóle nie ma.. zapach wody z pieczarkami.. Jeżeli chodzi o nagazowanie: to jest jak jeden z poprzedników napisał makabra.. jak by woda mineralna delikatnie nasycona.. 0 gazu!!!! No cóż po 2 wypitych piwkach teraz 3 jest w zamrażarce, myślę, że chociaż ono będzie do przełknięcia..
                  Pozdrawiam i PRZESTRZEGAM PRZED FASBERGIEM ! !! MOJA OCENA 2 NA 10 !!!!

                  Comment

                  • gobi12
                    Junior
                    • 04-2010
                    • 7

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny żółciutki kolorek, jednak trochę za jasny. [3.5]
                    Piana: Po nalaniu pojawia się spora ilość bardzo puszystej piany, niestety piana jest dość ciemna. Opada w miarę długo na koniec zostawiając około 2 milimetrową warstwę. [4]
                    Zapach: Zapach jest słaby ale w miarę przyjemny. Pachnie delikatnym chmielem. [3.5]
                    Smak: Smakuje w miarę ok. Podczas picia czuć delikatną goryczkę, jednak niestety nie zostawia prawie żadnego posmaku. [3]
                    Wysycenie: Bardzo mocno nasycone CO2. Nie wiem czy nawet nie za mocno. Początkowo bąbelki wprost szaleją dopiero po kilkunastu minutach napój uspokaja się. [4]
                    Opakowanie: Puszka w miarę estetyczna, ale szału nie ma. [2.5]
                    Uwagi: Moim zdaniem jak za taką cenę to naprawdę dobre piwo. Jest dość lekkie wiec wyśmienicie nada się na gorące letnie dni, gdy w portfelu będą pustki.

                    Moja ocena: [3.325]

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Skuszony dobrym poziomem Sudeckiego sięgnąłem po biedronkowego Fasberga,

                      barwa - jasne złoto
                      piana - drobne pęcherzyki, gęsta i trzyma długo, na dodatek oblepia szkło
                      wysycenie - odpowiednie
                      smak - na początku metaliczne, ale potem jest goryczka, lekki kwasek, odpowiednia treściwość. Pijalne. Nie tak fajne jak Sudeckie. Ale jeśli jest to piwo 2x tańsze od innych polskich małych i niezależnych browarów, to muszę stwierdzić że w smaku takiej różnicy nie czuć. Uważam, że ten browar ma potencjał, brakuje tylko świadomych klientów, by produkować dla nich dobre piwo.

                      Comment

                      • ihatezywiec
                        Junior
                        • 08-2010
                        • 7

                        #12
                        Paręsłów na temat Biedronkowych (bezdomkowych piw, dzisiaj kupiłem w reszowskiej biedronce piwo V.I.P z browaru Van Pur o mocy 7 % ("ludzie się zmieniają, smak piwa pozostaje ten sam" - to hasło reklamowe (?) na puszce), czy Ktoś z Was może mi o tym produkcie wystawić opinie ?

                        Comment

                        • petrus33
                          Gość
                          • 01-2008
                          • 888

                          #13
                          Zapewne o ten zanzajer chodzi
                          Attached Files

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Jak odróżniacie Fasbergi, czy są vanpurowe, łodzkie czy głubczyckie?

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              A nie ma podanego producenta?
                              Jeśli nie, to pomocne są kody kreskowe.
                              Początek kodu...
                              590 2325 - to Głubczyce
                              590 2055 - to Łódź
                              590 0535 - to Van Pur

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎