Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Shepherd Neame, Kingfisher

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Shepherd Neame, Kingfisher

    Piwo warzone w UK.

    Dodałem jednak do piw hinduskich z powodu popularności tego piwa w Indiach.

    Kupione w Polsce, butelka 0,33,
    alkohol 4,8.

    Kolor żółty, piana drobna szybko opadająca.
    Silna goryczka w zapachu i w smaku, w zapachu i smaku wydaje się czuć kukurydzę.

    Bardzo odświeżające.

    Na 4+
  • Krotoszyniak
    Senior
    • 08-2002
    • 516

    #2
    Ja niestety mam inne zdanie o tym piwie . Zapach byl nie najmilszy , piwo samo w sobie bylo wodniste i nudne . Musze jednak dodac ze wygladalo niezle , ladny kolor itp .
    zapach 4/10
    wyglad 3/5
    smak 4/10
    palate 2/5
    ogolnie 2.0/5
    Admin z Ratebeera
    Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
    Poromotor piwnej Polski na swiat :)

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Kingfisher

      Piwo indyjskie produkowane w angielskim browarze Shephead Neame (na licencji). Poprawny pilsner z ładnym zapachem owocowo - chmielowym, piana śnieżnobiała, kolor piwa jasnozłoty, goryczka średnia. Ogólna ocena 4.

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Cóż - przychylam się do zdania kolegi z Krotoszyna. Na początki silna goryczka a potem nic. Cieszą oko piana, barwa i ochoczo biegnące ku górze bąbelki Goryczki w zapachu nie wyczułem.
        Piwo dobre i... tylko tyle.
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #5
          Jestem po degustacji oryginalnego sprowadzonego z Indii piwa, zapakowanego w puszkę (0,33ml). Zaw. alk. 5%v/v. Kolor jasno-złoty, piana szybko opada, smak bardzo delikatny charakteryzujący się słabą goryczką, mało urozmaiconą. Generalnie raczej " lichotka " ale za to egzotyczny rarytas.
          Attached Files
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • iommi
            Senior
            • 07-2003
            • 1522

            #6
            Przeciętniak kupiony za 4,99 zł w rybnickich Alkoholach Świata. Zapach silnie chmielowy po otwarciu ulatuje bardzo szybko. Piana poprawna, a bąble szaleją do końca.
            Smak niesamowicie płaski, solidnie chmielowy, lekko goryczkowy i w sumie całkowicie obojętny. Być może nad Gangesem uznałbym schodzonego Kingfishera za rarytas, ale w rybnickich okolicznościach wypiłem bez problemu i już o nim zapominam.
            *****************************

            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

            *****************************

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #7
              Kingfisher Premium Lager 4,8%
              Zakupiłem butelkę 0,3dm3 tego piwa we wrocławskim Auchan z kilku powodów.
              Po pierwsze mój browar domowy nosi nazwę Zimorodek (Kingfisher).
              Po drugie moje nowo powstałe logo jest trochę podobne do tego widniejącego na etykiecie i kapslu Kingfishera co bardzo mnie zmartwiło bo wygląda jakgdybym się na nim wzorował. Tak czy inaczej opakowanie jest bardzo ładne.

              Po trzecie wreszcie myslę o kolekcji tematycznej dotyczącej ptaków i piwa.

              Co do samego piwa:
              Kolor jasny ale ciekawy. Piana niska, biała i nietrwała. Nasycenie mocne i trwałe.
              Zapach dość słaby i nieciekawy
              W smaku dominujaca goryczka i wodnistość.

              Generalnie piwo zakupione dla opakowania
              MM961
              4:-)

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Odp: Kingfisher

                piwo napisał(a)
                Piwo warzone w UK.
                Dodałem jednak do piw hinduskich z powodu popularności tego piwa w Indiach.
                Hinduski Kinghisfer różni sie od angielskiego, popularność nie ma tu nic do rzeczy.

                Czy nadal będzie się oceniać Kingfishera warzonego na licencji w Angli (browar Shepherd Neame) jako indyjskie?
                Może ART zrobi tu porządek?

                Przecież jest to tak samo głupie jak ocenianie np Reddsa w dziale piw z RPA tyle, że Reddsa oceniamy jako polskie piwo mimo, że jest warzone na licencji.

                Bądźmy wreszcie konsekwentni trochę
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • k_k_s
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 193

                  #9
                  Kingfisher

                  Jest to mój debiut na forum więc z góry przepraszam za jakieś ewentualne błędy. Mam nadzieję że ich jednak nie będzie ponieważ trochę czasu spędzilem na biernym przyglądaniu się tej stronie.

                  Indyjskie piwo które miałem przyjemność(?) pić to Kingfisher.

                  Browar: United Breweries Group of Banglore, Inidia
                  robione na licencji w Anglii w Shepherd
                  but. 0,33 bezzwrotna, 4,8vol

                  Piana niewielka i krótko się trzymająca. Zapach mało przyjemny, ale to zdaje się odczucie subiektywne. Poza tym piwo w smaku bardzo podobne do japońskiego Kirin Beer.

                  Nie mogę powiedzieć że piwo mi nie smakowało ale wiem że już go nie zakupię.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    to piwo powinno być oceniane tu (uznajemy miejsce warzenia):


                    i moznaby było jeszcze przed nazwą piwa umieścić browar - Shepherd Neame
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • rafi_
                      Member
                      • 05-2005
                      • 58

                      #11
                      Piwo zakupione w lubelskim leclerku, zdecydowana gorycz, bardzo orzeźwiające. Dla mnie świetne, daje 5

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Pite jakieś 100 lat temu...

                        Kolor: Jaśniutki, słomkowy.
                        Zapach: Bardzo silny, dobrze czuć świeży chmiel.
                        Smak: Mocny smak chmielu, dobrze podkreślony słodowością, mizerna goryczka.
                        Uwagi: Piwo było dla mnie zaskoczeniem, bo spodziewałem się typowego azjatyckiego lagera, wypranego ze smaku. Trafiłem natomiast na coś orzeźwiającego i naprawdę smacznego.

                        Comment

                        • Hrustgurd
                          Senior
                          • 05-2007
                          • 431

                          #13
                          Z pierwszego dnia z tych trzech przed NR '10.

                          Kolor: jasno zolty.
                          Zapach: bez wyrazu solodowy.
                          Piana: Nie trwala dlugo.
                          Smak: angielski chmiel - go wszedzie rozpoznam! Z goryczka, owocowy smak (moze od kukurydzy).

                          Kiedys pilem go, teraz poczul dobrze niz wczesniej. Wyglada jak na foto k_k_s.
                          Last edited by Hrustgurd; 17-01-2010, 23:07.

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #14
                            Brakująca fotka:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • Oskaliber
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 727

                              #15
                              Nie jestem pewien, czy moje było na 100% ze Shepherda, ale po zrobieniu rozeznania wszystko na to wskazuje.

                              Kolor: Złoty, klarowny.
                              Piana: Biała, obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha mocno oblepiając szkło klasyczną koroną.
                              Zapach: Czysty, słodowy z nutką ziołowego chmielu w oddali.
                              Smak: Treściwość średnio niska. Słodowość, wyraźna, ale jeszcze akceptowalna kwaskowatość. Smaków chmielowych brak, ale za to jest średnio niska jak na eurolagera zdecydowanie ponadprzeciętna goryczka.
                              Wysycenie: Średnio niskie.
                              Ogółem: Jak na bezstylowego, jasnego lagera nawet ujdzie. Nie jest przegazowane, znośna goryczka, dobra piana.
                              BeerFreak.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎