Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Atom

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Łomża, Atom

    W związku z niepokojącymi wiadomościami dotyczącymi zamknięcia browaru w Łańcucie, rozpocząłem poszukiwania ostatnich jego piw. Na razie udało mi się odnaleźć w jednym ze sklepów piwo Atom, jasne pełne,
    alk. 5,5% , eks. 10,5%, zapuszkowane ( 0,5l. ). Z dat wynika, że puszkowanie odbyło się w marcu tego roku. W związku z tym zastanawiam się czy browar rzeczywiście jest już zamknięty, czy może prowadzi jeszcze jakąś szczątkową produkcję, czy może wreszcie jest tylko postawiony w stan upadłości. Chyba, że to zamknięcie nastąpiło pod koniec marca lub na początku kwietnia.

    Wróćmy jednak do Atomu. Po piwie o takiej nazwie oczekiwałem, raczej naiwnie jak się okazało, niesamowitych doznań. Niestety, już początek był zniechęcający - prawie zupełny brak piany, gaz - duże, pojedyncze bąble w niewielkiej ilości. Zapach słodkawy, lekko landrynkowy - tylko takie określenie przychodzi mi do głowy.
    Smak - na początku słaba goryczka, później zanikająca. Aha, jeszcze minimalna, jednak widoczna, zawiesina.
    Dla mnie duża trója z małym plusem.

    ------------------
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • maryhh
    Senior
    • 02-2001
    • 1895

    #2
    widziałem to u mnie w sklepie i nie wygląda to zachęcająco i muszę powiedzieć iż nie wygląda zachęcająco, osobiście nie mam zamiaru spróbować
    ale chłopy "pijo" bo tanie
    Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
    "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
    do lekkiej pracy jestem za ciężki"

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Nie wiem nic o Atomie z Łańcuta. Za to wszędzie jest Atom z Łomży ?!

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Oczywiście, że z Łomży. Znowu mi się wszystko pokiełbasiło.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Niepokój dotyczył browaru w Łancucie. Niesmak zaś Atomu z Łomży. Tu "Ł", tam "Ł", plus pośpiech i wychodzi taka kaszana.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Salceson
            Junior
            • 03-2001
            • 26

            #6
            Poniewaz watek ten po czesci dotyczy Lomzy, wiec i ja sie podlacze.
            Nie wiem jak Atom, ale sprobuj Lomzy Wyborowej. To jedno z moich ulubionych piw, wiem jednak ze nie kazdemu smakuje. Jak na piwo jasne ma dosc ladny kolor, smak natomiast chyba bardziej zbozowy niz chmielowy. Bynajmniej nie jest to kolejne piwo w stylu Lecha czy EB. Jak na browar regionalny, to uwazam ze w Lomzy robia bardzo dobre piwa. Oczywiscie wszystko dobre poki swieze...

            Salceson

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Dawniej częściej pijałem piwa łomżyńskie, teraz niestety trudniej jest je dostać w mojej okolicy. Pamiętam jednak, że w większości nie były to że piwa. Lubię nowości (niekoniecznie rynkowe - raczej te dla mojego podniebienia) więc jeżeli tylko znajdę gdzieś inne piwa z Łomży, na pewno poddam je egzaminowi.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Oczywiście "w większości nie były to złe piwa."
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Salceson
                  Junior
                  • 03-2001
                  • 26

                  #9
                  Uwazam ze jak sie czlowiek przyzwyczai do takich "zwyklych" piw: lech, EB, Zywiec, to pozniej na takie regionalne wytwory jak Lomza moze krzywo patrzec. Co roku bywam w Broku nad Bugiem, a tam jest wlasnie rejon Lomzy i jest we wszystkich barach i wszyscy to pija. Chcialo sie tam wbic Dojlidy, ale mu sie nie udalo - wiekszosc nadal wybiera Lomze. W ogole od Lomzy tak wlasciwie zaczalem picie piwa, wiec darze ja szczegolnym sentymentem. Mysle ze chyba to dobrze ze nie ma go wszedzie, boby stracilo swoj charakter.

                  Salceson

                  Comment

                  • sensor
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 817

                    #10
                    Dla mnie mała 3 z wielkim minusem. Za to pracują tam bardzo fajni ludzie ( w Browarze Łomża znaczy się).
                    Dowiedz się więcej o piwie - www.piwoznawcy.pl
                    Kursy, szkolenia, raporty sensoryczne.

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      był kiedyś taki zespół bluesowy Browar Łomża

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #12
                        Polecam także Export. Trochę przypomina piwo dortmundzkie. Co do ekipy w browarze - potwierdzam. Urządzaliśmy imprezkę w muzeum - podeszli z życzliwością i zrozumuieniem. Pozdrowienia dla Pani Karwowskiej, jeśli jeszcze tam pracuje.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          Dzwoniąc do browaru spotkałem się również z życzliwym przyjęciem
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Petrax
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 662

                            #14
                            Nic dodać nic ująć - kiepścizna, a dostępne prawie w całej Polsce...
                            In cervisia veritas
                            http://www.ptxc.de.vu
                            Пиво - вот мое экотопливо

                            Comment

                            • ANDRO
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 640

                              #15
                              Czytałem w Piwoszu o Browarze Łomża i wypowiadali się tam w samych superlatywach. Aż nabrałem ochoty na to piwko ale jak stwierdził wywiadzie szef marketingu - nie zależy browarowi na całej Polsce i skupiają się na rynku lokalnym. Także - Adios ! Łomża.
                              Andro z wyspy jednej takiej.
                              http://www.bahama.uznam.net.pl/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎