Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Romus, Golden Full Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Romus, Golden Full Beer

    Produkt małego browaru w Dąbrowie k. Rzeszowa. Piwa z niego w stolicy Podkarpacia nie są wysoko cenione. Kupiłem rozpoznawczo jedną butelkę piwa o wymiarach 7,8% alk., 15,1 ekstraktu. Przyjemnie mnie rozczarowała. Kolor adekwatny do nazwy - miedziany. Pienistość umiarkowana. Zapach lekki, drożdżowy. Smak zaskakujący - bardzo jak na takie piwo gorzki z lekkim owocowym posmakiem. Anglika to bym nie nabrał, ale przypaminało nieco bitter. Po pewnym czasie, w miarę ogrzewania się pojawiła się niestety słodkawa spirytusowa nuta. Ogólnie całkiem niezłe.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    kilka tematów do tyłu Adam też pisze o Romusie, ale miał odmienne zdanie, hehe

    http://www.browar.biz/ubb/Forum6/HTML/000048.html
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Właśnie przeczytałem w.w.dane. W zasadzie się z nimi zgadzam.Nie widziałem tam Golda. Widać miałem szczęście. Pamiętać należy, że sporo ludzi pije tzw. piwo. Nie wnikając w niuanse smakowe.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Golda nie miałem jeszcze okazji poznać. Na podstawie informacji podanych przez Grzecha chyba zaryzykuję i spróbuję jeżeli tylko gdzieś dorwę to piwo. Choć dane znamionowe (alkohol i ekstrakt) ma podobne jak PIONIER MOCNY.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #5
          Zdarzyło mi się kiedyś byc w tym Browarze - parę razy. Piwo świeże było Ok. Po kilku dniach duzo straciło na jakości. W zasadzie nic specjalnego. Mimo wszystko nie polecam.

          ------------------
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            A od wczoraj w mojej lodówce czeka na sprawdzenie Golden. Ciekawe czy będzie to pierwsze piwo z Dąbrowskiego browaru któte mi zasmakuje, czy może utwierdzi tylko moje przekonanie o marności ich produkcji.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              No i smakowało. Jak na Romusa to rewelacja. Nie stety zaraz potem dostałem kolejne piwo z tego brawary, ale szczegóły podam w nowym temacie.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Musiało byc niesamowite, bo aż język się tobie poplątał

                Comment

                • RAFIFAFI
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 188

                  #9
                  Mając w pamięci przykre doświadczenia z produktami Browaru Romus zakupiłem ostatnio owego Goldena - butelka 0,5l za jedyne 1,80zł.
                  I całkowite zaskoczenie. To piwo naprawdę da się
                  Kolor nie tylko z nazwy naprawdę ładny, piana trochę słaba ale przyjemny zapach no i słodkawy smak. Daję 3,5.
                  Czyżby w Romusie pracowali nad jakością?
                  Tylko z butli!

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    Pracowali, pracowali i chyba się przepracowali.
                    Kolor pozostał, ładny, miedziany. Piana jakaś była (przy moim aktywnym udziale). Gazu za dużo to nie zanotowałem. W zapachu dominowała obol słodowej słodyczy, jakaś taka paskudna komponenta spotykana w wypadku produktów małych browarów. W smaku podobnie - lekka słodycz, spora gorycz. Jak wymyslę do czego to podobne to dam znać. Ogólnie piwo wypijalne, aczkolwiek nie za smaczne.

                    Moja ocena: [3.025]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      moje pierwsze sptkanie z piwem z tego browaru więc z wielka ciekawościa otwieram i nalewam, kolor mocny, bursztynowy, nie calkiem klarowne, dobre nsycenie gazem, piana drobna, szybko opada jednak zostaje cienka warstwa do końca, zapach mocno chmielowy, wyczuwalny słod, w smaku podobnie, nie czuc mocy alkoholu. Butelka euro 0.5l ładna etykieta, gładki kapsel, ogólnie mocna 4.

                      Podziękowania dla Winiarz21 za możliwośc degustacji

                      Moja ocena: [4.45]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎