Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kmicic, Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Kmicic, Mocny

    Piana i gaz w porządku, smak za to okropny. Piana utrzymywała się kilkadziesiąt sekund. Etykietowo ma 6,8% alkoholu, ale wydaje mi się, że może być więcej. Ekstrakt 14%. Nie dopiłem do końca. Nie polecam.
    W Częstochowie nie robią dobrego Piwa.


    ------------------
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    mogę jedynie potwierdzić, piłem "kmicica" i "bohuna mocnego", a "kmicica mocnego" mam jesze u siebie, ale jego raczej nie ruszę. pamiętam, że piana nawet była całkiem niezła i trzymała się minimum trzy minuty!
    smak byl jednak, powiedzmy, nieakceptowalny.

    moja ocena
    piana: 4-
    smak: 1
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • sensor
      Senior
      • 02-2001
      • 817

      #3
      Zgadzam się z opinią moich szanownych przedmówców. Kmicicowi mówimy stanowcze nie.
      Właściwie tylko skosztowałem to piwo, po kilku łykach nie miałem ochoty na więcej.
      Dowiedz się więcej o piwie - www.piwoznawcy.pl
      Kursy, szkolenia, raporty sensoryczne.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Pierwszy raz piłem "Kmicica" w 1986 r. Już wtedy był kiepski, a kosztował 27 zł/0.33 .
        Ale jak się już wypiło z dziesięć, to można było przywyknąć, a spożywałem w takiej mordowni pt. "Piwniczka" w Myszkowie.

        Comment

        • pjenknik
          • 08-2001
          • 3388

          #5
          Mocny Kmicic Browar Kmicic Częstochowa

          Piwo Mocny Kmicic
          ekstr. 14 Blg, zaw. alk. 6.8 %
          "Oryginalna receptura Browaru Kmicic w Częstochowie" to prawda, bardzo "oryginalna".
          Kolor ciemno bursztynowy, piana śnieżnobiała. Smak dziwny, nie chcę powtarzać tego eksperymentu, mocno czuć alkohol.
          Piwo otrzymane od ARTa mam nadzieję, że nie jest to to słynne co stało u niego w szafce tyle czasu....
          Ocena 1.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Jeszcze nie trafiłem na piwo z Częstochowskiego browaru, które by mi smakowało
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Cezar
              Senior
              • 05-2001
              • 1349

              #7
              Piwo o dziwnym, ale akceptowalnym smaku (bez porównania lepszym, niż w ohydnym Bohunie Mocnym). Jednak to, co mnie najbardziej zadziwiło, to zapach. Oczekiwałem odrzucającego alkoholowego odoru, a tymczasem otoczył mnie arcymiły dla powonienia miodowy bukiet. Sączyłem piwo bardzo długo, napawając się śliczną wonią. Nie wiem, czy przypadkiem nie była to jednorazowa sprawa. Będę musiał spróbować ponownie, tylko mogą byc problemy z zakupem (w Warszawie tego piwa nie ma, a ja nawet nie pamiętam, gdzie podczas swoich wojaży je nabyłem).

              Gdyby jednak parametry były powtarzalne w czasie, warto skosztować KM, nawet dla samego tylko zapachu.

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                Adam, gdzie zakupujesz te częstochowskie "cuda"?
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  kiszot napisał(a)
                  Adam, gdzie zakupujesz te częstochowskie "cuda"?
                  Miałem próbki do degustacji ze znajomej hurtowni. Dostali to kiedyś na próbę.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    #10
                    a dla mnie całkiem przyjemnie się je piło. ładny ciemny kolor i również ładna piana a smak słodki jakby troszkę przypalone. ocena przynajmniej mocne 3 zaznaczam żemoim znajomym którzy na piwie się nie znają to piwo również nie było odrzucające. Zakupione w Cz-wie w pierwszym monopolowym na Alei NMP.
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      #11
                      Kolor - poprawny, ciemnożółty. Piwo jest solidnie mętne - niefiltrują?
                      Gaz - dolna granica normy.
                      Zapach - słodki, niezbyt pociągający.
                      Smak - całkiem wypijalne mocne piwo. Słodkawe, z dziwnego rodzaju goryczką, przypominającą bardziej gorycz grejpfruta, czy toniku, niż piwa. Nie jest to jednak bardzo rzutujące. Nie czuć wyraźnie alkoholu.

                      Podsumowując: Mając wybór, wezmę inne, ale to piwo mogę również łyknąć bez skrzywienia. Nie w większych iliściach jednak.
                      Attached Files
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • Seler_32
                        Senior
                        • 04-2003
                        • 444

                        #12
                        Sądząc po datach poprzednich postów, od 2 lat trochę się zmnieniło.
                        W moim odczuciu Kmicic Mocny jest solidnym piwem, w przystępnej cenie. Może trochę za słodkie, ale tak to już bywa.
                        Zastanawia mnie tylko dlaczego na oficjalnej stronie browaru Kmicic, ofreta jest większa niż tylko trzy piwa tutaj prezentowne?!
                        Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

                        Nie wierzę abstynentom.

                        Comment

                        • prima
                          Senior
                          • 06-2001
                          • 148

                          #13
                          Nie jest to rewelacyjne piwo ale od czasu do czasu można wypić. Praktycznie wszystkie parametry (kolor,gaz,zapach piana,smak) dostają u mnie tróję z małym plusem. Cena taka sobie 1,30 za butelkę 0,33l w wiejskim sklepie.

                          Comment

                          • breslauer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2690

                            #14
                            Kolor bardzo jasny, piana niewielka, lecz zostawiająca ślady na szklanicy w miarę picia. Zapach słodowo-kwaskowaty, można by rzec rześki. W smaku piwo goryczkowo-słodkie, leciutko jakby podszyte anyżem, jak dla mnie ciut jednak za słodkie. Ogólnie przyzwoite piwko.

                            Moja ocena: [3.725]

                            Comment

                            • breslauer
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2690

                              #15
                              Oceniane przeze mnie wcześniej piwko piłem z butelki 0,5. Z pobytu w Częstochowie przywiozłem sobie jednakże Kmicica Mocnego w bączkach 0,33. I wiecie co? Z bączka smakuje o wiele lepiej ! Coś w tym musi być, bo np. Vifling Mocny z bączka jest też o niebo lepszy niż z butelki 0,5 ...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎