Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trebjesa, Nikšičko Tamno

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Trebjesa, Nikšičko Tamno

    Butelka 0,33.Zawartość ekstraktu 15%,zawartość alkoholu 6,2%.Piwo ciemne.Barwa ciemnorubinowa,przypomina przyciemnionego burgunda.Piana niewielka i szybko znika.W smaku jakby półwytrawne chociaż z wyrażną goryczką.Delikatnie przydymione z lekko kwaskowatą nutą.Goryczka długo pozostaje na podniebieniu.Przypomina stouta.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    dostępne tylko w puszkach 0.5l
    kolor - ciemnomahoniowy, klarowne
    piana - beżowa, drobna, szybko opada
    zapach - mocny, kawowy
    smak - dośc wytrawny przypominający lekkiego portera, pelny i treściwy w smaku, dobrze wyczuwa się wręcz gorzkawy posmak palonego slodu
    gaz - bez zarzutu
    opakowanie - ładna stylowa i utrzymana w ciemnej tonacji puszeczka

    Czarnogórski ciemniak jest kolejnym doskonałym piwem z Balkanów które mogę polecić z całą odpowiedzialnością, wyjątkowo smakuje mi smak bardziej goryczkowy w ciemnych piwach niż slodkawość w krajowych
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Przywiezione z Czarnogóry. Parametry j.w. - but. 0.33 l, alk. 6.2%, ekstr. nie podany, na pewno taki jak u Klossa. Puszkowe też piłem.
      Ciemnobrązowa barwa, dosyć słabe nagazowanie, piana po nalaniu z góry bardzo wysoka, wolno opada, do końca zostaje gruby kożuch.
      Zapach intensywny, mocno palonego słodu, jest w nim też coś owocowego - wiśnie?
      Smak od początku do końca goryczkowy, bardziej od palonego słodu niż chmielu. Taka czysta spalona goryczka, specjalnie bez kawy czy czegoś podobnego. Jakieś minimalne owoce się chyba przewijają, podobnie jak w zapachu. Posmak trwa bardzo długo i jest - dla odmiany - jeszcze bardziej gorzko-podpalany. Treściwe i bardzo dobre.
      Attached Files
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Ekstrakt 14,8%, alkohol 6,2%
        Piana bardzo słaba.
        W smaku dominują gorzkie palone nuty - całkiem przyjemne. Piwo nie zawiera posmaków sztucznych dosładzaczy.
        Zgrabna buteleczka 0,33
        Przywiezione przez Cześka z Czarnogóry - dzięki.
        Całkiem dobre piwo.
        Last edited by JAckson; 23-10-2007, 20:23.
        MM961
        4:-)

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Słodowe z wyrażnymi palonymi nutami, ale bynajmniej nie gorzkie, raczej wręcz lekko słodkawe.

          Comment

          • dryx
            † 1966-2017 Piwosz w Raju
            • 04-2002
            • 1735

            #6
            Parametry jak powyżej, ekstraktu nie podano. Wersja puszkowa 0,5 l. Barwa ciemnobrązowa, z rubinowymi refleksami. Piana gęsta, wysoka, długo się utrzymuje, pozostawia ślady na szkle. Zapach mocny, kawowy, palony słód; bardzo przyjemny. Piwo treściwe, nie jest wodniste, w smaku dominuje ów palony słód, trochę gorzkawe. Słabe nasycenie, mogłoby być większe. Pije się z przyjemnością.
            Attached Files

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Aktualna fotka:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • forra6
                Senior
                • 11-2008
                • 413

                #8
                Pite w wersji puszkowej, wygląd jak na focie sibarh'a. Całkiem smaczny ciemniak, chociaż gdyby miał mniej alkoholu, w dodatku lepiej schowanego byłby jeszcze lepszy. Mimo dobrego schłodzenia alkohol nieco gryzł, choć po powrocie z całodziennej trasy z Tatr Bielskich - wszedł jak złoto
                Przywiezione z Czarnogóry w prezencie, przez Dooml'a
                Don't trust nobody, It will cost you much too much
                Beware of the dagger, It caress you at first touch
                O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                Comment

                • azazel82
                  Senior
                  • 01-2012
                  • 146

                  #9
                  Przywiezione w prezencie przez szefową z wakacji w Czarnogórze (taka szefowa to skarb).

                  Pojemność 0,33 l; ekstrakt 14,8%, alkohol 6,2% - całkiem sporo.

                  Kolor: Praktycznie nieprzejrzysty, z grubsza bardzo ciemnobrązowy, pod światło ciemnorubinowy.
                  Piana: Beżowa, ładnie na początku, opadła po kilku min zostawiając warstewkę do samego końca.
                  Wysycenie: Bąbelków i tak nie widać (chyba, że pod mocne światło), średnie, takie akurat dla ciemniaka.
                  Zapach: Dosyć mocny, wyczuwalna kawa, gorzka czekolada.
                  Smak: Intensywny, kawowy. Dosyć gorzkie, ale nie w sposób chmielowy, raczej właśnie czekoladowo-kawowy, długo pozostaje w gardle, na końcu wyczułem pewną metaliczność.
                  Butelka: za mała:-(, ale z estetyczną etykietą; z charakterystycznymi wypukłościami w kształcie gór poniżej szyjki.

                  Wrzucam foto, bo etykietka delikatnie się różni.

                  Click image for larger version

Name:	IMG_6799b.jpg
Views:	1
Size:	36,1 KB
ID:	2040232
                  http://piwnepodroze.blogspot.com/

                  Zapraszam też na FB!!
                  https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                  Comment

                  • dryx
                    † 1966-2017 Piwosz w Raju
                    • 04-2002
                    • 1735

                    #10
                    Nie jest łatwo kupić to piwo, nie jest dostępne w każdym sklepie.
                    Kupiłem 2 butelki. Jedną szybko przetestowałem.
                    Wszystko ok, treściwe, podpalane, mocna kawa, gęsta zwarta piana.
                    Ale drugie piwo leżało w lodówce prawie dwa tygodnie.
                    Nie jest to ten klimat i miejsce, gdzie pije się takie piwa.
                    Przypomina mi się od razu chorwacki Tomislav Pivo, zbyt ciężkie na letnie temperatury na Adriatykiem.
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎