Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Theakston, Theakston Old Peculier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Theakston, Theakston Old Peculier

    Piwo z wyspiarskiego gatunku Old Ale. Alk. 5.6%, ekstr. nieznany.
    Kolor brazowy, jak w wiekszosci piw tego typu. Gesta piana, nawet w miare trwala jak na Anglie. Zapach taki troche owocowy z lekka nutka winna, w smaku dobrze zrownowazona goryczka ze slodem, z posmakiem palonej kawy.
    Duzo ciemniejszych piw brytyjskich, nie tylko stoutow, ma ten posmak od palonego slodu, od ktorego zreszta tez pochodzi kolor.
    Ocena: 4+
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • wriggle
    Senior
    • 12-2002
    • 322

    #2
    To jest to. Wróciłem własnie z Londynu, gdzie znalazłem swoje ulubione piwo(zaraz dodaję do profilu). Nie za bardzo jestem w stanie opisać smak Old Peculier, jako że naprawdę jest 'peculiar' i niezbyt przyzwyczajonego do wyspiarskich piw Słowianina - czyli mnie - wprawiło w lekkie zakłopotanie. Wyręczył mnie Izkamil, ja ze swej strony dodaję obrazek. Gorrrrąco polecam. Dla formalności dodam jeszcze miejsce spożycia: The Museum Tavern, Great Russell Street, Londyn (naprzeciwko British Museum), cena 2.9 funta/pint.
    Last edited by sibarh; 16-07-2010, 22:40.
    ONE LOVE

    Comment

    • Mszyca
      Junior
      • 08-2003
      • 21

      #3
      Piłam w Londynie razem z wriggle i kojarzyło mi się z różnymi słodkawymi ziołami, zeschniętym, zwietrzałym piernikiem i miało wyraźny słodkawy posmak. Było troche wodniste, ale jak dla mnie za mało, bo lubię, kiedy Ale jest megawodniste.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Kolor: ciemnorubinowy, przejrzyste tylko przy ustawieniu pod światło.
        Piana: rzeczywiście, jak na angielskie piwa, wyjątkowo trwała.
        W smaku intensywniejsze niż zwykłe ale (no w końcu strong)
        Zapach: hm, jakiś taki syntetyczny, skojarzenie ze zmywaczem do paznokci
        Posmaczek ziół, w ogóle piwo trudne do sklasyfikowania, jeszcze takiego nie piłam.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          No nie mogę się zgodzić z tym zmywaczem do paznokci, choć niezaprzeczalnie piernikowo-spirytusowy zapach wbija się w nos aż po samą mózgownicę. Zapach ten, o dziwo, wogóle nie przeszkadza w konsumpcji, komponując się ze smakową goryczą. W smaku bardzo dobre - cierpkie i głaszczące zarazem. Lubię takie Taki aksamit z gwoździami
          Pianka ładna, wygląda jak szwajcarski ser - zwarta z dużymi bąblami gdzieniegdzie.
          Attached Files
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Piwo próbowane podczas spotkania łódzkich literatów
            Przywiezione z Wyspy przez lzkamila.

            W zapachu czuć mocną karmelowość, ale jest wyjątkowo czysty.
            W saku jakby minimalnie słonawe. Wyczuwalna paloność, choć nie za wielka. Poza tym lekka estrowa owocowość.
            Bardzo fajne piwo, ale ja w ogóle jestem miłośnikiem ale'i, również ciemnych.

            Comment

            • moonjava
              Senior
              • 11-2006
              • 109

              #7
              Piana: wysoka ale szybko znika.
              Kolor: bardzo ciemny, ledwo przejrzyste
              Zapach: średnio intensywny, śr. przyjemny, troche metaliczny, dużo słodu.
              Smak: miły, przyjemny, ciepły, delikatny, lekka goryczka, troche palonego słodu.

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Procenty bez zmian.
                Aktualna fotka:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #9
                  Kolor: ciemne, klarowne, wiśniowe [5]

                  Piana: kremowa, średnioziarnista, dosyć wysoka jak na brytyjskiego ale'a, jednak opada dosyć szybko, w połowie pozostała firanka zaczyna dziurawieć [3.5]

                  Zapach: intensywny, słodowo-owocowy, wyraźne nuty rodzynek, suszonych moreli i ciemnego pieczywa, aromat chmielu wycofany, w tle nuta karmelu i jakby kwasu chlebowego [4.5]

                  Smak: słodowy, z wiodącą nutą przypalonego karmelu i ziarna, do tego sporo nut owocowych, orzechy i lekki aromat chmielu, goryczka palono-chmielowa, trochę pestkowa, średnio silna, piwo momentami przypomina lżejszą wersję portera bałtyckiego,
                  podobnie rozgrzewa ale jest bardziej aksamitne [5]

                  Nasycenie: średnie, wystarczy, podkreśla aksamitność piwa, ale nie jest go też za mało [5]

                  Opakowanie: Czarna etykieta, całkiem ciekawa, na kontrze 10 słów cytatu z kryminałów, w kilku miejscach chwalą się sponsoringiem kryminalnego festiwalu pisarskiego, kapsel niestety goły, flaszka z wytłoczonym, średnio wyraźnym herbem [4.5]

                  Degustowane: 01.01.2012 ok. godz. 22.45 GMT
                  Data ważności: 09.12
                  Soundtrack: "Perfect Strangers" by Deep Purple
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #10
                    Piwo które często pite jest przez bohaterów książek pisanych przez Marthę Grimes (stylowe kryminały w angielskim dobrym stylu). Występuję jako "strong" i generalnie jako "ma procenty". To pokazuje nieźle różnicę pomiędzy Anglią a Polską, bo piwo ma jedynie 5,6 % alkoholu.
                    Piana gęsta i trwała, barwa głęboka wiśnia, dużo ciemniejsze niż przeciętny angielski ale, zapach ziołowy, owocowy, karmelowy, bardzo przyjemny. To wszystko jest też w smaku który jest jednocześnie złożony ale i ułożony. Co dziwne czuć ten alkohol ale jako przyjemne, rozgrzewające dopełnienie. Piwo pijalne, łatwo wchodzi.
                    Po prostu angielska klasyka w najlepszym stylu.
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #11
                      Kolor: Brązowawo-bordowy, pod światło mocno rubinowy. Wydaje się klarowne, choć jest prawie nieprzejrzyste.
                      Piana: Kremowa, dosyć obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha lekko oblepiając szkło.
                      Zapach: Suszona śliwka, orzechy, nutki opiekane. W tle minimalna ziołowa chmielowość.
                      Smak: Dosyć treściwe. Słodowośc, orzechy, nutki opiekane, chleb razowy, lekka suszona śliwka, minimalna kwaskowatość. W smaku bardziej opiekane, w zapachu natomiast bardziej owocowe. Alkohol niewyczuwalny. Goryczka średnio niska, lekko pestkowa.
                      Wysycenie: Średnie.
                      Ogółem: Bardzo dobre.
                      Last edited by Oskaliber; 06-09-2014, 19:55.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Smaczne, dosyć ciężkie i treściwe piwo. W smaku daje o sobie znać przede wszystkim gorzka czekolada, prażony słód i delikatna, ziołowa goryczka. Fajne piwo do wypicia w knajpie.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #13
                          Barwa - pod światło rubin.
                          Piana - nie za mocna, na dłużej cienka warstewka. Mały lacing.
                          Gaz - średni.
                          Aromat - sporo... większość o czym pisali poprzednicy. Suszone owoce, orzechy, kawa, lekki popiół.
                          Smak - lekka paloność z kwaskowatością. Suszone owoce i inna podpiekana owocowość.

                          Sporo można wymlaskać... nie jest źle.

                          W Tesco UK jest po 1,79 £ ale w promocji 1,50 £.

                          Alko 5,6% Vol.

                          Całkiem ok piwko.
                          Attached Files

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6077

                            #14
                            Nowy wygląd... smak nadal niezły, przyjemnie się piło... była nawet nutka czerwonego wina i wiśni.
                            Attached Files

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎