Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Złote

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Kormoran, Złote

    Becik już zaciera ręce aby ocenić to piwo. zatem nie pozwólmy mu dłużej czekać.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    butelka PET, piwo zakupione w jakiejs podciechanowskiej wiosce; alkohol do 5.5%, ekstr 9% wag, wysokoodfermetowane, kolor jasnosłomkowy, klarowność całkowita, słabe nagazowanie. leciutki ale przyjemny, lekko wyczuwalny chmielowy aromat, w smaku przyjemne, lekkie, doskonale gasi pragnienie i co najwazniejsze nie szumi w głowie, bardzo dobre piwo na gorące letnie dni, ładna butelka PET, araczej etykieta, 1 litr

    Moja ocena: [3.55]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Jurand
      Junior
      • 01-2003
      • 20

      #3
      Niestety, nie mam aż tak pozytywnych wrażeń jak Becik. Zakupione w olsztyńskim sklepie PSS-u za 3,60 - czyli 1,8/0,5 l za tak niski bailing - cena godna najlepszych browarów. Ale za ceną nie idzie jakość - kolor bardzo słomkowy, po nalaniu piana znikała w kuflu z prędkością startującego Jumbo Jeta. Samk, który przebijał się przez wyraźny posmak PETa, był bardzo taki sobie - aż żal pomyśleć, ile stracił przez opakowanie! Lekko nagazowane, wyrażnie wyczuwalny mały ekstrakt - raczej po to, by ugasić pragnienie na plaży, a nie wypić piwo. W skaliu 1-5 - max daję 2 punkty.
      To piwo potwierdza moje przekonanie - PETom z piwem mówię stanowcze NIE!

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        Zakupione w Świdwinie za 4 złocisze w Pecie.Jakieś mętne i dodatkowo smakowało jak woda.Nie wiem czy to taka partia,ale te było beznadziejne.


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Pojawiło się i na Podlasiu. Kolor słomkowy, ale jakby było nieco mętne. Piana mało imponująca, choć jej reszteczki utrzymywały się na ścianach szklanki. Nasycenie CO2 mieściło się w normie. Zapach delikatny, chmielowy. Smak dość dziwny. Obok lekkiej owocowej słodyczy pojawiała się mocna (zbyt moim zdanie mocna) goryczka. Raczej go nie powtórzę.

          Moja ocena: [2.825]

          Comment

          • jerzy
            piwoholik
            • 10-2001
            • 4705

            #6
            Trochę u mnie w lodówce przeleżało, bo kuzyn przywiózł mi je ponad 2 tygodnie temu (wielkie dzięki Marcin za wszystkie piwa!) jako jedyne (niestety) z Browaru Kormoran. Przeleżało przede wszystkim z powodu opakowania - PETów nie kocham tak samo jak petów. I do tego ekstrakt - jedynie 9% - wróży straszną cieniznę.
            Ale dziś jest taki upał, że napełniłem Złotym mój dawno nie używany, największy (litrowy) kufel. No i może przez ten upał poniższa ocena jest zafałszowana?

            Złote z BK mimo niskiego ekstraktu ma zadziwiająco ładny kolor. Zapach jest bardzo przyjemny. A smak - REWELACJA - nie jest ani odrobinę wodniste, smak ma wyrazisty, goryczka bardzo mile drapie gardło - uwielbiam to. Z chęcią wypił bym jeszcze jedno...

            p.s. Moja ocena wyraźnie różni się od poprzedników. Może ja też ją obniżę, gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej 30°C. Ale na razie stawiam silną 4.
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎