Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Abbaye St.Remy-Rochefort, Trappistes Rochefort 8

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    Abbaye St.Remy-Rochefort, Trappistes Rochefort 8

    Zakupione w Piwach Świata w Warszawie. Jak to z piwami Trapistów ma jedną wadę - to cena. Potem to już same zalety : piękna beżowa ,drobna piana utrzymuje się dość długo, kolor piwa brązowo -rubinowy ( mało przeźroczyste), wspaniałe gazowanie całą objętością, smak wytrawny , goryczka idealna, alkohol 9,2 %.
    Piwo na 5.
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #2
    Etykieta z tego piwa :
    Attached Files

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Mnie niestety to piwo nie podeszło smakowo. Jednak nie przepadam za piwami o mocy większej niż 7 procent, wyjąwszy portery. To piwo jednak porterem nie jest. Barwa cudowna, mieniąca się czerń, znakomita piana - gęsta, utrzymująca się podczas picia ale już zapach dość ostry z wyczuwalną mocą alkoholu, która jest niestety wuczuwalna także w smaku. Moje kubki smakowe zostały podrażnione zbyt mocno posmakiem alkoholowym i niestety nawet pewna "przypaloność" którą uwielbiam w porterach, a która też tutaj się pojawiła, nie zrekompesowała wyraźnego smaku alkoholu w tym piwie.

      Dla mnie jednak rozczarowanie, biorąc pod uwagę sławę tego piwa i jego cenę.
      Last edited by zythum; 29-12-2003, 10:21.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Parametry j.w.
        Brazowe, z drozdzami w butelce. Dosc mocno nagazowane, piana szybciej opada niz w niektorych innych klasztorniakach ale do konca zostaje gruby dywanik.
        Czekoladowy, lekko korzenny aromat.#
        Smak slodko-gorzkiej kawy przechodzi w mleczna czekolade. Pod koniec, jak piwo sie troche ogrzalo, doszla jeszcze nutka korzenna i troche alkoholu. Przeciwnie niz dla przedmowcy, nie byl to jednak dla mnie nachalny smak spirytu
        Dla mnie podobne do jeszcze mocniejszego krewniaka Rocheforta 10 i do Westvletteren 8.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Przywiezione z Belgii na specjalne moje zamówienie
          Zapach miodowo-owocowy. Kolor przepiękny, malinowo-złoty, gaz w sporej ilości. Na dnie pływały drożdże które spoczywały także na pianie (była wysoka, bardzo wolno opadała i do końca pozostał gruby kożuch). A smak? Trapistów nie da się opisywać, słów mi brakuje! Poza tym ze chciałbym jeszcze

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4994

            #6
            To piwo ma chyba 5 letni okres przydatnosci do spozycia, mnie trafilo sie takie o rok "przeterminowane"
            Tylko piana byla troche slabsza, smak i zwlaszcza zapach to czysta poezja
            "8" jest najlepsza, choc kosztowala 6 $ !!!
            Attached Files
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • piwo
              Senior
              • 08-2001
              • 810

              #7
              Bardzo dobre piwo... bardzo mi smakowało. Może trochę zbyt mocne.
              5.

              Comment

              • Dreamer
                Senior
                • 05-2003
                • 1576

                #8
                zaw. alk. 9,2%, but. 0,33 l
                dostępne w kilku sieciach handlowych w kraju

                I ja dorzucę swoje trzy grosze do tematu, tym bardziej, że wczoraj przypominałem zalety 6-tki, a testuję po kolei. Tak więc czas na 8-kę.

                Zapach - śliwkowo-drożdżowy, zbliżony do 6-tki, po pewnym czasie słodkawy, cynamonowy, bardzo intensywny (ale to akurat cecha wszystkich trapistów);
                kolor - ciamny, brązowy, pod światło wpadający w rubinowy, duże zmętnienie;
                piana - podobnie jak w 6-tce: kremowa w kolorze i konsystencji; opada bardzo powoli, a to, co z niej zostaje, w tej wersji wygląda jak gruba, puchowa pierzyna
                smak - od samego początku: rozgrzewający! zbliżony do słabszej 6-tki, choć w szczegółach nieco różny - tutaj imponująca paleta smaków owocowych (wśród których dominują oczywiście śliwki i rodzynki) tłumiona jest wytrawną goryczką przypraw, a smak drożdżowy ogranicza tutaj kukurydzianą słodycz; w stosunku do słabszej 6-tki tutaj mamy smak jakby dojrzalszy, bardziej dofermentowany, świeżości owoców towarzyszy głębia przypraw i korzeni; posmak alkoholu (którego zawartość jest niemała) jest idealnie ukryty;
                wysycenie - zgodnie z oczekiwaniami: wysokie

                Rewelacyjna paleta smaków, właściwa tylko trapistom. Żałuję że zacząłem test ze zbyt schłodzonym piwem, lepiej poczekać aż się ogrzeje; efekt powalający!
                Attached Files
                Blog: Piwna Brytania

                Comment

                • franekf
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 944

                  #9
                  Wspaniałe piwo, piękna piana, piękny kolor, wspaniały smak który ciężko mi opisać - coś jakby czekolada, przyprawy korzenne... Bardzo miło rozgrzewa. Dość drogie ale raz na jakiś czas warte tej ceny. Było to moje 400 nowe piwo i jestem przekonany, że dobrze wybrałem na tą okoliczność.
                  Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                  http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                  Piwny Janusz bez Teku

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Rochefort 8

                    Piłem je jakis czas temu podczas zbiorowej degustacji różnych Trapistów i to wypadło najlepiej. Zobaczymy czy dziś będzie smakować.


                    piana: gęsta, drobna, gruby dywan, nie ginie wogóle,
                    kolor: czerwień, lekko mętne,
                    zapach: rodzynki,
                    smak: owocowość, lekka paloność, lekka kwaskowość, trudno rozpoznać wszystkie smaki, alkohol nie wyczuwalny, temp. piwa 10st C - zalecają 12-14st. C
                    wysycenie: drobne, typowe belgijskie, musujące piwo na języku, super.

                    w składzie piwa: słód jęczmienny, i nie słodowane zboża!! - ciekawe jakie?.

                    P.S. przypomina mi mojego dubbla na THG.
                    Wykalibrowałem kubki smakowe i teraz spróbuje moich klonów tego piwa, wrażenia opiszę w wątku "Twoje warzenie"
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Bardzo dobre piwo. Kosztowałem wczoraj jako jedno z 10 przywiezionych przez kumpla z Belgii.
                      Podstawa to oczywiście temperatura degustacji - piwniczna. Doskonale maskuje nutki alkoholowe (w ogóle dla mnie nie wyczuwalne). Smak aksamitny leciutko drożdżowy, wyraźna kolendra, korzenie; lekko kwaskowate, lekko goryczkowe... Bardzo złożony, choć nie-natarczywie intensywny.
                      Piana początkowo bardzo gęsta i intensywna, z czasem redukuje po dywanika na 70% powierzchni. Kolor rubinowo-brązowy, zmętniony przez drożdże.
                      Buteleczka 0,33l (tylko niestety), etykieta dla mnie kultowa.
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        Rewelacyjne.
                        To jest to co tygrysy lubią prawie najbardziej.
                        Piana po nalaniu średnia za to trwała - w kielichu jest jeszcze 1/3 piwa, a piany będzie jeszcze ze 2 milimetry.
                        Smak złożony, drożdżowo-owocowo-korzenny, orzeźwiający. Nie wiadomo kiedy zaczyna szumieć lekko w głowie - czyli jest nieco zdradliwe. Szkoda, że to tylko buteleczka 330 ml.
                        Zapach także rewelacyjny. Chyba podobnie pachniały któreś piwa Marusi i Marka33.
                        Szkoda, że mam tylko to jedno. Ale zważywszy że dotarło do mnie via France to i tak dobrze
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          #13
                          Rocznik 2005, degustacja około Bożego Narodzenia 2008.
                          Zapach mocniej owocowo-winny, intensywny.
                          Smak ciemnosłodowy przechodzi w bardziej owocowy posmak ale ciemny słód i karmelowy smak mocno wyczuwalne do końca. Alkohol dosyć mocno grzeje ale jest jak najbardziej na miejscu.
                          Oczywiście bardzo mi smakowało Mam wrażenie że w leżakowaniu się trochę rozwinęły owocowe nutki.
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • TomX
                            Senior
                            • 09-2004
                            • 1035

                            #14
                            To jest arcydzieło sztuki piwowarskiej!
                            Tak bujna piana, tak silny aromat, tak złożony smak! Owoce, słód, szlachetny alkohol, nieco rozpuszczalnika (młody egzemplarz piłem...). Orgazm na języku!
                            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                            Comment

                            • Promil03
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2833

                              #15
                              Podpisuję się pod wszystkim. Wspaniałe piwo. Kolor, piana, aromat, smak. W pierwszym łyczku zbyt wyczuwalny alkohol, potem na szczęście pięknie zharmonizował się z resztą.
                              Data przydatności do kwietnia 2015. Pewnie za 2-3 lata byłoby jeszcze lepsze. Ale czy to możliwe?
                              Chyba wezmę się poważnie za piwa belgijskie.

                              PS. Piwo otrzymałem od bianco8 na giełdzie w Tychach. Czym ja Ci się teraz chłopie zrewanżuję. Cholernie wysoko zawiesiłeś poprzeczkę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎