Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Bernsteiner Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Poznaniak
    Member
    • 10-2002
    • 84

    Sulimar, Bernsteiner Bier

    Piwo jasne,
    zaw. alkoholu do 4,7% objętości,
    zaw. ekstraktu utajniona,
    puszka 0,5 l,
    lakierowana na biało w prążki,
    znalezione w poznańskiej hypernovej za jedyne 1,65 zł.

    Kolor przeciętny - złoty, piana średnia i raczej nietrwała, zapach lekko słodkawy, goryczka taka w miarę, słodycz z zapachu nie powtarza się w smaku.
    Sądząc po zawartości alkoholu przypuszczałem, że najistotniejszym akcentem smakowym będzie woda, a tymczasem - miłe rozczarowanie! To naprawdę smakuje piwem, chociaż nie pierwszoligowym. No i ta śmieszna pseudoniemiecka nazwa...

    Ogólne wrażenie - niezłe, ocena - 3,5 (w skali od 2 do 5).
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #2
    Ja natomiast namierzyłem je w drugim rodzaju marketów Aholda czyli Albercie. Tu taka puszkę wyceniają drożej, bo na całe 1,79 PLN.
    W zasadzie zgadzam się z powyższymi odczuciami, ale niestety w smaku i zapachu czuć puszkę. No i to przesadzone nagazowanie, wielkimi bąblami jak w taniej mineralnej. Ja tego nie lubię. A co do nazwy... No cóż, taki chwyt marketingowy, choć może nazwa Bursztynowe też by się przyjęła.
    Poczekam na wersje w butelce, a na razie w starej skali ocen tylko trója.

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Jak na piwo o tak niskim voltażu ma o dziwo wyrazisty smak,barwa złota!,gaz niezły ,piana cieniutka,opakowanie jak z NRD(pucha),zapach miły chmielowy.Może być byle w butelce.

      Moja ocena: [3.3]


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Pogoniarz napisał(a)
        Jak na piwo o tak niskim voltażu ma o dziwo wyrazisty smak
        Kolega raczy żartować. Dla mnie to kolejne piwo z gatunku "W poszukiwaniu zaginionego smaku". Jedynie kolor ładny. Reszta - cóż... Cena zdradza wszystko: 1,69 PLN/ puszka (HYPERNOVA Tychy)
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • Pepek
          Senior
          • 04-2003
          • 1499

          #5
          Zakupione w trakcie poszukiwań Portera żywieckiego we wrocławskim Albercie w Galerii Dominikańskiej za 1,65 PLN, konfekcjonowane przez Sulimara. Producent w końcu podaje ekstrakt (10,1%) i zwiększył nieco moc alkoholu (5,5%).
          Kolor złocisty, całkiem przyzwoity i adekwatny do deklarowanego ekstraktu. Piana drobno- i średniopęcherzykowa utrzymuje się dość długo i do końca pozostaje jako niski kożuszek. Miłe dla języka i podniebienia gazowanie drobnymi bąbelkami, choć w miarę picia trochę za szybko zanika. W smaku całkiem dobra goryczka, może bez rewelacji, ale też i znacznie powyżej przeciętnej. Jeśli chodzi o zapach jest gorzej - woń chmielowa miesza się z jakąś nieprzyjemną mdłą nutą. Piwo to rozlano do butelki euro, lecz traktowanej już jako bezzwrotna (chyba Kiper definitywnie żegna się z tym typem opakowania). Wzór etykiety nawiązuje do plastyki wersji puszkowej - jest brzydki i pretensjonalny, kapsel firmowy Sulimara.
          Otwierając to piwo miałem wiele obaw, a tu miłe zaskoczenie. Wersja butelkowa jest o niebo lepsza niż pity przeze mnie ponad pół roku temu konserwowy ohydny twór.

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Bernsteinery są w Albertach. Browar kiper zaskakuje wielością produkowanych marek. Ale widać opłaca się im to.
            Samo piwo nie należy do rewelacyjnych, ale daje się wypić.
            Kolor całkiem miły, złociutki. Piana mała.
            Szata graficzna etykiety bardzo nieciekawa.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              #7
              Czapayew napisał(a)
              Cena zdradza wszystko: 1,69 PLN/ puszka (HYPERNOVA Tychy)

              O ile wiem to cena nic nie zdradza.
              Nie każde tanie piwo jest złe i nie każde drogie jest dobre.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #8
                adam16 napisał(a)
                Bernsteinery są w Albertach. Browar kiper zaskakuje wielością produkowanych marek. Ale widać opłaca się im to.
                Samo piwo nie należy do rewelacyjnych, ale daje się wypić.
                Kolor całkiem miły, złociutki. Piana mała.
                Szata graficzna etykiety bardzo nieciekawa.
                Czy to jest wielość?Wątpię.To jest rozlewanie tego samego piwa pod co chwilę inną nazwą.Przypomnij sobie co mówił Simon


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • Pepek
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 1499

                  #9
                  Być może masz rację Pogoniarzu. Ale na pewno nie jest to inna odmiana Grodzkiego

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Pogoniarz napisał(a)
                    Czy to jest wielość?Wątpię.To jest rozlewanie tego samego piwa pod co chwilę inną nazwą.Przypomnij sobie co mówił Simon
                    Właściwie to nie przeczy temu co napisałem.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #11
                      Nie wywołało u mnie reakcji negatywnej a to jak na piwo marketowe duży sukces.

                      Comment

                      • iommi
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 1522

                        #12
                        Bernsteiner spożywany z butelki nie wywołuje faktycznie reakcji negatywnych, ale nie zachęca też do ponownego spotkania. W zapachu jakieś słodko-zbożowe nuty, w smaku całkowity brak goryczki... Tej mizerii nie tłumaczy nawet cena - w Albercie 1,39 za flaszę 0,5. Dodam jeszcze, że flasza jest bezzwrotna...
                        Moim zdaniem spożyć, odnotować w piwnym pamiętniku i zapomnieć
                        *****************************

                        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                        *****************************

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #13
                          Zakupione w Albercie, W-wa al. Solidarności przy Żelaznej za 1,69.
                          Kolor bladobursztynowy, trochę nawiązuje do nazwy. Obficie pieni się przy nalewaniu - piana drobna i gęsta, opada dość szybko, pozostawiając cienki kożuszek. Nasycenie - niebardzo, gaz szybko się ulatnia. Zapach słaby, chmielowy. Smak nieciekawy - ledwo wyczuwalna goryczka, poza tym jakby lekko słonawy. Opakowanie: butelka bezzwrotna, etykieta niezachwycająca. Reasumując - nic ciekawego.

                          Moja ocena: [2.175]
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • Piwofil
                            Senior
                            • 01-2002
                            • 907

                            #14
                            Ja piłem to piwo prosto z butelki na ławce w parku za Gelerią Dominikańską i nawet mi smakowało, szkoda że było zimno. Myśle że w lecie będzie idealne jako takie piwo - orzeźwiacz ze względu na niewielką cene. Ew na grill może sie na dać do polania kiełbasek
                            www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                            Comment

                            • elysium
                              Junior
                              • 06-2003
                              • 8

                              #15
                              Kolorek jasnosłomkowy. Słabo zgazowane, niezbyt uciążliwe, ale jednak bez charakteru. Smak duskusyjny, dużo jazynkowego posmaku, jednak po dłuższej chwili przechodzi w smak owocowy, moze piłem dobrze schłodzone. Zapach fatalny.. nie da sie wytrzymac. Piwo raczej z dolnej półki.

                              Moja ocena: [1.7]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎