Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek Śląski, Dobre Mocne polskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    Lwówek Śląski, Dobre Mocne polskie

    Mocne Dobre polskie z browaru w Lwówku Śląskim, piwo pasteryzowane(bączek)
    Parametry: 15,2 ekstraktu i 7 % alkoholu.
    Szata graficzna: kapsel cały czarny, jest tylko etykieta która nie wygląda za ładnie.
    Piana: Gęsta i gruba, utrzymuje się bardzo długo.
    Zapach: po otworzeniu butelki poczułem ostrą woń alkoholu co mnie troszkę przeraziło, jednak po przelaniu do szklanki zapach ten zniknął.
    Smak: Pierwsze łyki nie wskazują na to iż jest to mocne piwo, po przełknięciu mam wrażenie że piję Książęce nie pasteryzowane. Jednak w kolejnych kontaktach z kubkami smakowymi pojawia się lekko mdły smak który odrzuca mnie od tego piwa.
    Kolor: jasno złoty
    Gaz: Mała ilość gazu która na dodatek też szybko się ulatnia.
    Ciekawostki: Piwo to bez kaucji kosztowało 1,50 w bączku co w porównaniu z Książęcym za 1,30 i to 0,5 l stanowi ogromną różnicę. O wiele gorsze piwo, mniejsza ilość i drogie.
    Jakiś czas temu pisałem w piwo gdzie o wrocławskiej promocji Lwówka. Teraz mi się przypomniało że pracownik browaru który nalewał piwo dla chętnych( z kega) mówił że Mocne Dobre jest tym samym piwem co Mocne Dobre nie pasteryzowaneNo cóż może chciał oszukać faceta który zażyczył sobie aby mu nalano właśnie Dobre Mocne polskie?
    Zakupione we Wrocławiu.
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Trafione w malutkim sklepiku spożywczym za 1.15pln
    Kolor-dziwny,taki mętnawy...niefiltrowane, czy to taki urok tego piwa?(najlepiej spożyć przed styczniem 2004-wybite na etykiecie)
    Gaz-z pewnością szampan to nie jest i bardzo dobrze,delikatnie ,leniwo bąbelki odrywają sie od dna szklanki.
    Smak-słodkawe może nawet miodowe,tak miodowe,troszkę szczypie w język posmak cierpkości pod sam koniec spożycia.
    Piana-po otworzeniu butelki wybuchla gwałtownie,po czym spory czas się utrzymywała,zostawiając obrączkę na szklance,drobnoziarnista,zbita.
    Zapach-miodowy
    opakowanie-bączek,przeciętna etykieta bez kontry,czarny kapsel.
    W sumie mam problemy z oceną.

    Moja ocena: [3.75]


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Kolega chyba trochę więcej tego mocnego wypił i to zupełnie niedawno, bo nie pamiętał czy już ocenił to piwo, czy jeszcze nie.
      I cały czas problemy z oceną
      Last edited by Pinio74; 07-11-2003, 10:38.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        Pinio74 napisał(a)
        Kolega chyba trochę więcej tego mocnego wypił i to zupełnie niedawno, bo nie pamiętał czy już ocenił to piwo, czy jeszcze nie.
        I cały czas problemy z oceną
        Niestety nie Czysty przypadek i chyba efekt 24h w pracy, oraz odliczaniem godzin do...zainteresowani wiedzą .ARCIE proszę wykasuj pierwszą część oceny


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #5
          Oto znalazłem kuzyna ambrozji. Bardzo blisko mojego ideału. Gdyby jeszcze miało pianę taką jak Orval i zapach jak Książęce, ocena wyniosła by 5,0. Kolor ciemnego bursztynu, głęboki, kuszący, wręcz mistyczny. Gazowania nie za dużo, dokładnie tyle ile być musi. Smak też stworzony jak dla mnie. Mocny, aromatyczny, z nutami słodu i goryczy zgranymi jak w najdoskonaleszej symfonii. Pachnie też pięknie, choć mniej intensywnie od książęcego. Butelka zwykła, ale przy tak "klimatycznej" etykietce, nie obniża oceny. No tylko ta piana...

          Moja ocena: [4.575]
          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • Czes
            PremiumUżytkownik
            • 06-2001
            • 752

            #6
            Piwo o parametrach jak niefortunny "Koźlak" browaru Amber, wg mnie lepsze od produktu z Bielkówka.
            Co fermentacja klasyczna, to fermentacja klasyczna...
            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              I poczułem się jak dziecko we mgle. (Dez)informacje na etykietach Lwóweckich piw ten stan spowodowały... Ale po kolei:
              Nabyłem dwa wyroby (cytuję treści z etykiet):
              • Dobre Mocne Polskie, ekstrakt 15,2%, alk. max. 7%, PASTERYZOWANE - bączek 330ml, czarny kapsel - piwo koloru złocistego
              • Śląski Browar Dobre Mocne, ekstrakt 15,2%, alk. max. 7,8%, NIEPASTERYZOWANE - butelka 500ml, biały kapsel z czerwonym napisem "15,2" - piwo koloru ciemnego bursztynu

              Czyli dwa piwa, praktycznie ta sama nazwa, a zupełnie inne, również w smaku. To drugie przypomina Mocne Dobre - sądząc po moich dawnych doświadczeniach i Waszych opisach w odpowiednim temacie.
              Więc jak to jest? Dobre Mocne czy Mocne Dobre?
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #8
                Po smakowaniu Książęcego nadszedł czas na Dobre Mocne. Ogólne wrażenie lepsze niż w przypadku Książęcego. Po przelaniu do kufla wpada w oko piękny kolorek i dobre wysycenie CO2. Piana gęsta, delikatnie brązowaa. Zapach trochę mało intensywny, ogólnie dobry.
                Ale smak przede wszyskim świetny. Nie zbyt słodki, goryczka po prostu smaczna. Byłem spragniony więc może mieć to wpływ na ocenę. Piło się doskonale. Tylko te etykiety nie przypadają mi do gustu.

                Moja ocena: [4.275]
                MM961
                4:-)

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Świetna klimatyczna etykieta, bardzo mi się podoba jej "poszarpanie". Minusik za brak kontry i niedrukowany kapsel.
                  Kolor śliczny, pomarańczowo-bursztynowy.
                  Gaz w sam raz.
                  Piana wysoka, do końca utrzymuje sę ładna warstewka.
                  Zapach silny, owocowo-miodowy.
                  W smaku cudo. Nie czuje się że pije się piwo mocne. Nie zajeżdża alkoholem, nie jest za słodkie. Tutaj również pojawiaą się nutki owocowo-miodowe.
                  Doskonały produkt!

                  Moja ocena: [4.425]

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    Piłem ostatnio to piwo w sobotę, przy okazji "prac budowlanych"
                    Piwo było w tak zwanej wersji niepasteryzowanej, która to budziła tu już wielkrotnie kontrowersje.
                    Tak gdzieś w połowie butelki, zupełnie niechcący spojrzałem na etykietkę i okazało się, że jest przeterminowana o jakieś dwa, czy trzy miesiące. W smaku było zupełnie przyzwoite, sensacji żołądkowych też nie odnotowałem, więc jak na "niepasteryzowane", to niezły wynik...
                    Może jeszcze wspomnę, że zakupu dokonałem w Piasecznie w takim małym żulerskim sklepiku w okolicach ulicy Fabrycznej. Nie powiem dokładniej, gdzie to jest, bo ani się nie przyjrzałem, ani nie pamiętam nazwy, dość, że w tym samym budyneczku (obleśnie różowym) była jeszcze typowo menelska pijalnia piwa. Pani w sklepie była bardzo zorientowana , na półce miała Książęce, zamiast niego podawała Dobre Mocne (bo Książęce jakiś czas temu wyszło - ciekawe, jak dawno...)
                    ...fajny sklepik...

                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • cielak
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 2890

                      #11
                      Niepasteryzowane, butelka 0,5 zakupiona za 3,19 (bez kaucji!) z datą przydatności 30.06.2004, ale co tam, i tak wypiłem.
                      kolor- piękny ciemny, rubinowy
                      co2- coś chyba mało, słabo czuć
                      smak- miło głaska podniebienie, korzenno-palono-słodowy, nie czuć w smaku mocy (7,8%). SUPER!
                      piana- mam nadzieję że to nadmierne schłodzenie sprawiło że jest (była) tak cieńka
                      zapach- wyraźny, korzenny, palony, ciut karmelowy
                      opakowanie- co do etykiet Lwówka to zmieniłem zdanie. Podobają mi się, widać że ktoś włożył serce i dużo pracy aby wymyślić taką, "udającą" starą, etykietę. Super.
                      No, oczywiście polecam i choć było po terminie to żyję i napewno jeszcze łyknę (nie zważając na termin przydatności). Jedyny minus to chyba cena, bo wydaje mi się że 3,19 bez kaucji to dużo, ale...
                      SUPER!!!!

                      Moja ocena: [4.125]
                      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                      Comment

                      • perzan
                        Member
                        • 07-2005
                        • 35

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Tu brak mi skali,bardzo ciemny bursztyn,z daleka widać że to piwo mocne,etykieta niepotrzebna,miód
                        dla oczu. [5]
                        Piana: Korzuch początkowy umiarkowanie wysoki szybko rozchodzący się w cienką pokrywę,ale ta pokrywwa mimo że dzurawa pozastaje dość długo. [4]
                        Zapach: Zapach słodowo owocowy,niestety alkohol przebija się bardzo wyraznie,aż bije po nożdzach,wręcz czuć go na rogówkach. [3]
                        Smak: Bardzo zdecydowany smak słodowo-chmielowy,ale zamiast oczekiwanej na końcu języka goryczki rozczarowuje posmak alkoholowy [3.5]
                        Wysycenie: Bąbelków nie uświadczysz piwoszu,na języku nic też nie połaskocze. [3]
                        Opakowanie: Za dużo informacji na etykiecie przez co pomniejszeniu ulega motyw główny (kontretykieta na sprawy techniczne),naciąganie niepasteryzowanie,sam butelka zmasakrowana po
                        którymś napełnieniu choć tu czuć swojskie klimaty. [3.5]
                        Uwagi: Kocham to piwo a kolor ,z kilkudziesięciu metrów widać w kuflu gdzie Książęce a gdzie Mocne Dobre.Być może nie jest to piwo do wytrawnego smakowania jak jego pobratymiec Książęce,ale na pewno jest to materiał to wytrawnego i z klasą nadużycia.....

                        Moja ocena: [3.425]

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Taka mocna herbata; lekkie zmętnienie. [4.5]
                          Piana: Wysoka, biała, gęsta i trwała. [5]
                          Zapach: Wyraźny, zdecydowany - słodkawy, nieco alkoholowy, owocowy. [5]
                          Smak: Pychota: słodowe nuty, wzbogacone owocowymi posmakami, nieco alkoholowej mocy, ale wszystko w normie, ładnie skomponowane. [5]
                          Wysycenie: Na odpowiednim poziomie i co ważne - do końca. [4.5]
                          Opakowanie: Ta sama co zawsze hecna etykieta. [4]
                          Uwagi: Nabyte na Koszykowej. Idealne na wieczorne powolne popijanie.

                          Moja ocena: [4.9]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎