Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Romus, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Romus, Mocne

    Kupił Brat, przywiózł Tata. Piwo jasne mocne, w butelce typu euro; 15, 1 % ekstraktu, 7,3% alkoholu.
    Piana mieściła się w średniej krajowej, choć dość sprawnie się zwinęła. Gaz tak na 3. kolor ciepły, miodowy. Zapach mało intensywny, słodowy. Smak także niezbyt wymyślny. Obok lekkiej słodyczy, spora i niemiła goryczka. Na szczęście nie było alkoholowego smrodku. Ogólnie nie za bardzo udane piwko.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Bączek 0,33
    Obrzydliwe. Kwaśne jak diabli, zero gazu, zero piany, zapach odrzucający. Nawet na zjęcie nie zasługuje. 90% tego wytworu wylądowała w kiblu.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      zakupione w sklepiku/barze na dworcu autobusowym w Iłzy

      barwa bursztynowa, lekko mętnawe, piana niezbyt obfita, biała, drobna - utrzymuję sie dłuższy czas, zapach słodowo-chmielowy z wybijającą się słodkością, gazu mogłoby moim zdaniem być nieco więcej, w smaku na pierwszy plan wybija się goryczka ale zalatująca jeszcze czymś co nie powinno sie w piwie znajdować - lekkim kwaskowatym posmakiem, alkohol w ogóle niewyczuwalny (co jest duzym plusem).
      Bączek 0.33l, przeciętna etykieta ( http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=17962&s= ) kapsel gładki.
      Ogólnie da sie wypić ale dobrze że nie jest to 0.5l, raz można spróboać i ogólnie zapomnieć lub za jakiś czas powrócić. (O ile będzie do czego, ponoć Romus też już zamkniety)

      Moja ocena: [3.35]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        Z paczki od Mapajaka.
        Bardzo mi przypasowało. To piwo w moim stylu. Kolor bursztynowy, intensywny, może trochę za bardzo mętnawy. Piana biała, średnioziarnista i sredniotrwała. Nasycenie CO2 średnie, pęcherzyki dość duże. Zapach intensywny, słodowy, z ładnie zaznaczonym chmielem. Mimo słodkości zapach nie jest ciężki. Smak zdecydowany, mocno słodowy i słód czuć taki, jaki lubię, można powiedzieć "surowy". Nachmielenie średnie, goryczka dość mocna. Etykietka całkiem estetyczna, ale z drugiej strony nie ma w niej nic wybitnego.

        Moja ocena: [4.3]
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • cielak
          Senior
          • 03-2004
          • 2890

          #5
          Też z paczki od Mapajaka.
          kolor- mętnawy, bursztyn. OK.
          piana- nie żyła długo ale ślady pozostają
          CO2- dużo widać lecz czuć wcale
          zapach- słód, słód i jeszcze raz słód. Przesada.
          smak- mosny słodowy, lekko goryczkowy. OK
          opakowanie- but. euro 0,5lit, kapsel golas, etykieta ujdzie kontra też. nic specjalnego.
          Kolejne dobre piwko z GAB-a, choć mocne mi nie podchodzą to jest OK.

          Moja ocena: [3.45]
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • Pepek
            Senior
            • 04-2003
            • 1499

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnozłoty, nieco mętny i zdecydowanie za jasny jak na mocne piwo. [3]
            Piana: średnie i drobne pęcherzyki początkowo tworzą wysoka warstwę jednak po niespełna minucie redukują się do niskiego kożuszka, a po dalszej chwili do symbolicznej wręcz obrączki. [3]
            Zapach: nieudany, słodowy po chwili staje się nieznośny, wręcz cuchnący. [2]
            Smak: niedobry, z początku słodowy, potem mdły z wypychającą się na pierwszy plan alkoholową nutą. [2]
            Wysycenie: bardzo słabe, niedobre nasycenie, które ucieka dosłownie w mgnieniu oka. [2]
            Opakowanie: butelka euro, etykieta z przewagą złoto-czarnych barw bardzo schematyczna, kapsel uniwersalny, złoty. [3]
            Uwagi: Zdecydowanie słaby jakościowy wyrób. Spróbowałem, ale tęsknić za nim nie będę.

            Moja ocena: [2.2]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎