Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bath Ales, SPA Extra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Bath Ales, SPA Extra

    Nie wiedzialem gdzie to wrzucic - 'imprezy promocje wydarzenia' czy moze 'piwo a rower' bo jest wszystkiego po trochu...
    W sobote 5 lipca bylem na nastepnej wycieczce browerowej, tym razem celem byl South Cotswold Beer Festival w Chipping Sodbury na wschod od Bristolu.
    Sprobowalem 15 albo wiecej gatunkow piw (z prawie 100 dostepnych), wzialem udzial w konkursie przeciagania liny i meczu pilkarskim, tylko z powrotem niewiele brakowalo zeby rower mnie musial prowadzic 25 km do domu A jeszcze po drodze w podejrzanej bristolskiej dzielnicy St Pauls zalapalem sie na calonocny uliczny festiwal muzyki karaibskiej
    Tutaj szczegolowo opisze piwo ktore sprobowalem jako pierwsze bo pasuje do serialu Bath Ales.
    SPA Extra - Extra Special Pale Ale
    Alk. 5.0%, ciemnozloty lekko metny kolor, nawet sporo piany, zapach wyraznie ziolowo-chmielowy, podobnie jak smak w ktorym naprawde sporo tych nut ziolowych z mocna goryczka. Slod czuc dopiero w dalekim niewyraznym posmaku. Mam wrazenie ze mimo wiekszej mocy jest duzo bardziej chmielone niz lzejsza wersja SPA Pilem na poczatku majac jeszcze ostre zmysly i mysle ze w swojej kategorii zasluguje na mocne 4+.
    Z wielu innych degustowanych piw najbardziej mi utkwily w pamieci i na podniebieniu diabelnie mocny i ciezki ciemny Orkney Skullsplitter (Wee Heavy Ale z dalekich szkockich wysp, 8.5%) o winno-owocowo-ziolowym bukiecie, lekki jasny i zrownowazony Coopers WPA z pobliskiego Wickwar (3.5%) i chyba dla mnie najlepszy i ciekawie nazwany Son of a Bitch (6.0%) z walijskiego browaru Bullmastiff, najmocniejszy bitter jakiego mi sie zdazylo pic, metny, jasnobrazowy i ze zlozonym goryczkowo-ziolowym smakiem. Bylo jeszcze tego duzo, strona festiwalu i lista piw tutaj.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎