Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Young's, Mackeson Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Young's, Mackeson Stout

    Piwo z kategorii milk stout/ sweet stout, niefiltrowane, warzone od dawna w zmieniajacych sie miejscach, obecnie w Leeds dla grupy Interbrew.
    Alk. 3%, puszka 0.33 l. W butelkach rzadko spotykane.
    Kolor prawie czarny, praktycznie nieprzejrzysty nawet pod swiatlo, piana spora, dosc trwala przy nalaniu z gory, bezowa. Kawowy zapach typowy dla stoutow, w smaku dominuje palona kawa z mlecznoczekoladowym posmakiem.
    Chociaz jak na moj gust troche za slodkie ale trudno za to obnizac ocene, to tak jakbym np. krytykowal kawe za kawowy smak Daje wiec mocna 4.
    Zawiera laktoze (cukier pochodzenia mlecznego) ktora nie ulega fermentacji wiec zostaje w piwie. Pewnie dlatego znakomicie regeneruje po graniu w pilke albo calym dniu na rowerze
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Odp: Mackeson Stout

    Jedno z lepszych a zarazem ciekawszych piwek (milk stout) jakie piłem ostatniego czasu. Piwko warzone jest przez browar Interbrew w Luton. Puszka 0,33cl. Piwko ma 3% vol. Browarek zakupiony w Londynie za ok. 1 Funta.
    Piana na dwa palce ale niestety szybko opadajaca. Kolor prawie hebanowy. W samku mi przypominał kawe z mlekiem + dwie łyżeczki cukru.
    Dla mnie rewelacja. Stawiam mocną piątke!
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎