Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hofbräu Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Hefetrüb

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Hofbräu Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Hefetrüb

    Prod. Weißbier-Brauerei Hofbräu, Kaltenhausen. Zawartość alkoholu 5,5 %; eksport własny z Austrii.

    Kolor jasno słomkowy; mętne. Zapach słodkawo-waniliowy. Smak wspaniały: słodkawo-owocowy z lekko cierpkim końcem. Znakomite, delikatne piwo pszeniczne; piąteczka.
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    #2
    Moje miało 4,8 v - zakupione na Węgrzech

    No i nie było takie cudowne - płaskie w smaku, mało kwaskowe, bardzo nijakie.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo powinno nazywać się:Hofbräu Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Hefetrub
      A tak wygląda:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
        Piwo powinno nazywać się:Hofbräu Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Hefetrub.
        Proszę bardzo.

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #5
          Lekko mętne, biała pianka, trwała jak na pszeniczne przystało.
          Zapach gożdzikowo-cytrusowy i jeszcze jakby kolendra?
          Smak faktycznie nieco płaski, mało słodowe, lekko kwaskowe (ale głównie to zasługa CO2). Wad jednakowoż też nie stwierdziłem.
          Po prostu poprawny pszeniczniak, ale bez szczególnych uniesień.

          Comment

          • Gruchmen
            Junior
            • 09-2009
            • 2

            #6
            Edelweiss Hefetrüb

            Piwo bardzo przyjemne w smaku, bez ciężkiego przed- i posmaku, delikatne, orzeźwiające, typowy lekki przeniczniak, z należytym osadem w butelce, należycie mętny, piana obfita. Jak dla mnie - jedno z najlepszych i do tego tanich (4.16€ za 6 szt. w Austrii) piw tego gatunku. Szczerze polecam!!!!

            Comment

            • iggy_j
              Junior
              • 06-2009
              • 25

              #7
              Kolor: Złoto-pomarańczowy 4,50
              Piana: Biała, obfita, trwała 4,50
              Zapach: Subtelny, - banany i cytrusy 4,50
              Smak: Orzeżwiający, lekko kwaskowy 4,50
              Wysycenie: W sam raz jak na pszeniczne - czyli mocno nasycone 4,50
              Opakowanie: Eleganckie i czytelne, bardzo ładny kapsel 4,50
              Uwagi: Chyna najlepszy pszeniczniak, z jakim do tej pory miałem do czynienia

              Moja ocena: 4,50

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Nieco zmieniona eta /zamiast napisu "Hefetrub", tak jak na zdjęcia powyżej/ występuje nazwa browaru. Ale to może dlatego, że jest to wersja eksportowa z angielską kontrą.
                Przychylam się, do przedpijców, którzy stwierdzili, że piwo jest trochę płaskie. Zarówno w aromacie, jak i w smaku cytrusowych akcentów niezbyt wiele, za to w ustach pozostaje goryczka. Dla mnie przyjemna, ale raczej niezbyt typowa dla pszenicy.Bez fajerwerków, ale pije się całkiem przyjemnie.

                Zakupione w Auchan /Bielany Wrocławskie/

                Comment

                • lisiewski
                  Senior
                  • 12-2009
                  • 459

                  #9
                  Zakupione w sklepie PiP przy Malborskiej (Warszawa/Marki), cena: 5,99 PLN.

                  Bardzo przyjemna etykieta, ładny kapsel i butelka z "kawowego" szkła.

                  Jeżeli chodzi o kolor, to jest to typowy słoneczny odcień żółtego o mętnej strukturze.

                  Po nalaniu do kufla tworzy przyjemną pianę, zbudowaną z dość dużych pęcherzyków.

                  To co zarówno w zapachu, jak też w smaku uderza pozytywnie od samego początku to lekki aromat chmielowy oraz goryczka. Poza tym nuty owocowe, trochę letnich ziółek na finiszu i słodowy posmak pozostający do samego końca.

                  Nie powiem, żeby ten pszeniczniak mnie urzekł nadzwyczajnie, ale sądzę, że za nieco niższą cenę mógłbym pijać to piwo częściej. NApewno warto spróbować czegoś nowego.

                  Comment

                  • mac_aaron
                    Junior
                    • 05-2008
                    • 2

                    #10
                    Zakupione w Real Zgorzelec.
                    Polska etykieta:
                    Skład: Woda, słód jęczmienny, chmiel.
                    O zgrozo!
                    Last edited by mac_aaron; 14-03-2010, 22:03.

                    Comment

                    • metalsrem
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 239

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mac_aaron Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zakupione w Real Zgorzelec.
                      Polska etykieta:
                      Skład: Woda, słód jęczmienny, chmiel.
                      O zgrozo!
                      Skład taki sam ;-) Zresztą już po raz drugi w tym tygodniu, tak samo świetnie opisany skład miał Kapuziner Weissbier.
                      Browar domowy SKOTAR

                      Comment

                      • forra6
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 413

                        #12
                        Zakupiony kilka dni temu w Wiedniu, w 6paku za ok. 5,50 Euro.
                        Piana utrzymywała się dość długo, jednak nie do końca picia, co i tak nie zmienia faktu że pozostawiła sporą pamiątkę na ściankach szklanki. Piwo smakowało mi znakomicie, jeden z najlepszych pszeniczniaków jakie piłem, delikatne w smaku, przyjemny zapach, odpowiednio mętne. Zdecydowanie do powtórzenia przy kolejnej wizycie u rodziny
                        Don't trust nobody, It will cost you much too much
                        Beware of the dagger, It caress you at first touch
                        O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                        Comment

                        • Tapir
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 730

                          #13
                          Kolor - bladożółty, mętny.
                          Piana - wysoka, dość gęsta, jak na pszenicę to średnio trwała,
                          Zapach - średnio intensywny, goździki wyraźne, lekki banan, wyczuwalne cytrusy.
                          Smak - lekko słodowy, wyraźniejszy niż w zapachu banan, goździki, lekki akcent drożdżowy. Cytrusy gdzieś się schowały a szkoda. Całokształt lekki ale jak koledzy pisali nieco płaski.
                          Wysycenie - wysokie.

                          Kupione w Realu za ok 4.50zł.
                          Przyzwoity weizen ale bez specjalnych zachwytów.
                          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Kupione w Realu za 5,49 zł.

                            Kolor: Klasycznie weizenowy - mętny, złoty wpadający lekko w pomarańcz.
                            Piana: Bardzo wysoka i trwała.
                            Zapach: Bardzo silny, typowo weizenowy, choć z przewagą goździków. Przyjemny i świeży.
                            Smak: Tutaj też zdecydowanie przewaga goździków. Piwo ma sporą treściwość, dobrze wyczuwa się element słodowy. Goryczka niemal zerowa, fajny, lekko owocowy finisz. Świetnie orzeźwia.
                            Opakowanie: Prawie jak na zdjęciu Sibarha. U mnie etykieta jest eksportowa, bo angielskojęzyczna. Ponadto nie jest to butelka NRW, a jakaś bezzwrotna.
                            Uwagi: Nie wybija się może niczym nadzwyczajnym, ale na pewno jest to bardzo przyzwoity weizen.

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Austriacka jasna pszenica niczym specjalnym się nie wyróżniająca. Kolor ciemny żółty przełamany pomarańczowym. Piana dość rzadka i krótko się utrzymująca jak na piwo pszeniczne, nie pozostawia śladów na ściankach szkła. Zapach bardzo płytki, z goździkami na pierwszym planie. Smak również nie zachwyca głębią. Piwo jest płaskie i bez charakteru. Tutaj również najbardziej wyróżniają się goździki oraz cytrusy. Nagazowanie odpowiednie. Z całości najlepsza jest chyba etykieta, która jest bardzo klasyczna i dobrze zaprojektowana.

                              Podsumowując piwo zasługuje na przeciętną notę w granicach trójki. Moim zdaniem przegrywa nawet z najtańszą na rynku pszenicą z Lidla czy też z Okocimiem.
                              Last edited by YouPeter; 28-02-2011, 20:06.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎