Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Relakspol, Grodzkie Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Relakspol, Grodzkie Pils

    uprzedzony na giełdzie w Żywcu o możliwej zmianie etykiet w Relakspolu od miesiąca wypatruje nowych produktów i są...
    ektrakt 11% wag., alk. do 5.7%, aktualnie wypatrzyłem tylko 0.5l.
    etykietka w dziale kolekcjonerskim. co do wrażeń to bez rewelacji...
    ale jest postęp w stosunku do pilsa szlacheckiego, niemniej jest jakieś rozwodnione, zero gazu i kiepska piana. ocena na razie =3.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Kolor: słomka
    Piana: jak lać pionowo z góry, to jest, śnieżnobiała, drobnoziarnista. Wypiłam już pół piwa i dalej się trzyma kożuszek.
    Zapach: ledwie wyczuwalny, ale całkiem sympatyczny.
    Smak: jak na jedenastkę, to naprawdę niczego sobie! Porządna goryczka, brak wrażenia wodnistości. Naprawdę, całkiem niezłe piwko.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Dla mnie nieco chmielowe ale przy tym dziwnie kwaskowate i ta kwaskowatość miesza się z lekką gorzkawością.Ogólnie i tak postęp w stosunku do tego co piłem rok wcześniej.Albo browar się wstydzi,albo kontrahent jest gnidą bo nazwa producenta jest na kontrze określona jako BR w Krakowie.Dystrybutor też oznacza się tajemniczo jakimś maziajem.

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #4
        Dostarczone przez Bahtola.
        Zupełnie sympatyczne piwo.
        Piana niezbyt obfita, ale trwała.
        Gazu niezadużo
        Kolor słomkowy.
        W zapachu taka chmielowa goryczka, w smaku jakies nieprzyjemne nutki, Gambrynus z Ciechanowa też je ma, zupełnie nie potrafię ich zidentyfikować.
        U mnie ma -4
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Powiem tak.Całkiem dobre piwo.Pianka ładna bielusieńka ,drobnoziarnista,pozostaje do końca w postaci centymetrowego pierścienia .Barwa piwa zaskakuje,jest nawet jasno bursztynowa!Gaz słabiuteńki. Zapach-chmielowy z nutkami słodkimi.Opakowanie-butelka typu euro z etykietą kontrą i krawatką ,które mi się podobają.
          Bardzo ciekawy jest smak tego piwa.Pierwsze wrażenie to posmak kwiatowo-słodkawy,ale po kilku sekundach uderza zdecydowana goryczka-jak dla mnie rewelacyjna,potem powraca posmak jakby kwiatowy,ale znowu atakuje goryczka podniebienie.
          Dzięki e-prezes za dostawę!

          Moja ocena: [3.95]


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Dzięki Batholowi dostało się to piwo w moje łapy i gardło
            Najpierw czuć słodycz. Potem narasta goryczka, która pod sam koniec zaczyna być mało przyjemna. Słomkowe. Piana nie zachwyca. Etykieta jak na Relakspol całkiem ładna.
            Całkiem fajne piwo. Do powtórzenia.

            Moja ocena: [3.875]
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Piana znakomita, trwała i śnieżnobiała. Etykieta w starym stylu - ja takie uwielbiam. Smak mógłby być bardziej pełny (wersja butelkowa bo niepasteryzowana z beczki to mistrzostwo świata - pita w Piwiarni Relakspolu ale oceniam wersję butelkową) ale i tak bardzo dobry, wyczuwalna goryczka z jednoczesnym orzeźwieniem i pracą kubków smakowych, które wyczuwają jeszcze inne smaki, nie do końca przeze mnie rozpoznawalne ale w pełni zharmonizowane. Naprawdę dobre piwo.

              Moja ocena: [4.075]
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • cielak
                Senior
                • 03-2004
                • 2890

                #8
                Bardzo długo szukałem tego piwa aż w końcu się udało.
                kolor- słomkowy, strasznie jasny
                piana- duża, lecz krótko trwała, pozostawia jednak po sobie ślad w postaci "pianowych wysepek"
                CO2- dla mnie dobre, widać i miło szczypie w język
                zapach- chmielowy, choc mało wyraźny
                smak- chmielowy, z wyrażną goryczką długo pozostawiającą miły posmak w ustach
                opakowanie- ujdzie, takie jak w mocnym tylko że zielone.
                Całkiem dobre piwo, choć rzadziej je spotykam niż np.grodzkie mocne, czy szlacheckie.

                Moja ocena: [3.625]
                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Piwo otrzymane od Cielaka - dzięki!
                  Etykieta bardzo fajna, w starym stylu, ze stonowaną kolorystyką. Minus za brzydką krawatkę i tajemniczość - to śmieszne, że browar nie podaje na etykiecie swojej nazwy. Rozumiem, trudno o bardziej idiotyczną, ale samo sformułowanie "Producent: B.R. w Krakowie" jest po prostu niepoważne.
                  Kolor zaskakujący jak na ekstrakt 11, bardziej bym się takiego spodziewał w 12,5. Bardzo ładny.
                  Piana dość wysoka. Nie opada za szybko, utrzymuje się ładną kołderką i obficie odmierza łyki na ściankach.
                  Zapach wyraźny, chmielowy, brak nieprzyjemnych nut. Brak jednak również jakiegoś charakteru.
                  Gaz trochę za słaby.
                  Smak z bardzo przyjemną nutą słodową - pasuje tu zastosowane wcześniej określenie pewnej "kwiatowości". Do tego wyraźna choć nie za mocna goryczka.
                  Świetne piwo, z przyjemnością powtórzę jak tylko nadarzy się okazja.

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    "B.R. w Krakowie" stosowało się pierwotnie na piwach, które browar warzył dla sieci dystrybucyjnych (Grodzkie jest dla hurtowni alkoholi JM) ostatnio mam wrażenie, że po prostu wstydzi się dość, przyznam niezręcznej nazwy firmy.

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: KOlr ciemno złoty. Prawie jak nalezy, jedynie ździebko za ciemnawe jak na pilsa. Ale w sumie wporządku. [4.5]
                      Piana: Szybko opada do stałego poziomu niskiego kożuszka. [3]
                      Zapach: Jak sie dobrze człowiek zaciągnie to wyczuje i słód i chmiel i alkohol. Małointensywny. [3.5]
                      Smak: No no, jestem pod wrażeniem. Poprawiło sie piwko! Solidnie chmielony, naprawdę porządna gorycz długo pzostająca w utach. Do tego wyraźny smak słodu i alkoholowy smaczek. [4]
                      Wysycenie: Tutaj nadal sie nic nie poprawiło Sporo gazu ale za szybko ucieka. [3.5]
                      Opakowanie: Nawet nienajgorsze te etykiety. Choć sam nie wiem czy mi sie podobaja czy po prostu się przyzwyczaiłem do nich. Informacje podane jak należy. Kształt butelki mogliby tylko unowocześnic ale akurat do tego piwa mnie nawet ten nie drazni. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.725]

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny, bursztynowy. [4]
                        Piana: Przeciętna, da się ją uzyskać wyłącznie nalewając piwo z góry. Utrzymuje się ok. 3 min., gruboziarnista, nietrwała. [2.5]
                        Zapach: Słodowo-chmielowy, niezharmonizowany. [2.5]
                        Smak: Początkowo raczej słodowy jednak w miarę picia czuło się goryczkę i chmiel. Niestety jednak czuć w tym piwie charakterystyczny dla małych browarów posmak. [3.5]
                        Wysycenie: Drobne bąbelki dobrze szczypią w język. Mogło by być trochę większe ale solidna czwórka. [4]
                        Opakowanie: Przeciętne ale ma swój urok. Podany ekstrakt to plus jednak kamuflowanie, że pochodzi z Relakspola już nie bardzo mi się podoba. [3]
                        Uwagi: Piwo zakupione w sklepie całodobowym koło Poczty Głównej w Krakowie (naprawdę duży wybór piw jak na krakowskie warunki). W sumie niezłe piwo za niską cenę i z pewnością kiedyś jeszcze po nie sięgnę.

                        Moja ocena: [3.075]
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Falsmile
                          Member
                          • 10-2002
                          • 32

                          #13
                          Właśnie chciałem opisać swoje wrażenia z tego piwa... nie zrobie tego jednak gdyż kupione dzisiaj (Kraków, ul. Miechowity) okazało się przeterminowane ponad trzy tygodnie, niechaj moze lury pochłonie takich sprzedawców!
                          Memento Mori

                          Comment

                          • Qbasmuggy
                            Member
                            • 06-2005
                            • 82

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny słomkowy, jak na pilsa przystało [3.5]
                            Piana: Beznadziejna, nie utrzymnała się nawet 30 sek., nie zostaje praktycznie nic [1.5]
                            Zapach: Cięzko coś wyczuć, ale coś tam jest takiego słodkawo-miodowego, moze owocowego ?. [3.5]
                            Smak: Goryczka przyzwoita, wydaje mi się że w smaku również jakieś nutki miodowe wystepują. Ogólnie dosyć dobre, przypomina mi troche książęce z Lwówka Śl. [4.5]
                            Wysycenie: Bardzo mizerne, ale jakoś tak bardzo mi nie przeszkadza [3]
                            Opakowanie: Spodobał mi się napis "Dobre piwo z grodu Kraka", dlatego po nie sięgnąłem. [4]
                            Uwagi: Kupione w delikatesach na przeciwko Poczty Głównej w cenie 1.45 zł. Szczerze powiedziawszy jestem bardzo mile zaskoczony stosunkiem jakość/cena. Polecam to piwko, na pewno po nie jeszcze sięgnę

                            Moja ocena: [3.7]

                            Comment

                            • Budvar
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 265

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: dziwny: brudno-brązowo-pomarańczowy (bardzo lurowata herbata ?) [1.5]
                              Piana: bardzo umiarkowana, nie gości w kuflu zbyt długo [2.5]
                              Zapach: nie-piwny, jaby owocowo-chlebowy, ale jeszcze dość znośny [1.5]
                              Smak: wzorzec anty-piwa - smak kompletnie nie przypominający piwa, raczej jakiś niesmaczny napój o trudnym do opisania smaku [1]
                              Wysycenie: zbyt duże nasycenie [2]
                              Opakowanie: nijakie, niezbyt przekonujące do zakupu, w bladych biało-żółto-zielonych barwach, kapsel no-name [2]
                              Uwagi: ogromne rozczarowanie - to moje pierwsze piwo z tego browaru, ale mimo szczerych chęci, nie dało się wypić :-(

                              Moja ocena: [1.45]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎