Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żnin, Leszek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sopista
    Senior
    • 01-2003
    • 1747

    Żnin, Leszek

    Zainspirowany dyskusją nad Pałuckim postanowiłem jednak oddzielić od tych opinii Leszka.

    Piłem go pierwszy raz dwa lata temu (wówczas etkieta z żółtymi paseczkami). Parametry 12,1 / 6,2.
    Przyznam się, że wówczas nie wzbudził mego entuzjazmu.
    Tym razem zajeżdżając do browaru w drodze do Bytowa otrzumałem etykiety i kilka butelek Leszka z etykietą wydaną z okazji 100 lat browaru.
    Całkowicie inne piwo. Po masowych produkcyjniakach urzekło mnie zapachem, smakiem i brakiem czegokolwiek co mogłoby zakłócić tę harmonię.
    Zresztą to nie tylko moja opinia. Testowaliśmy je na urlopie w większym (niż moja osoba) towarzystwie i zdania były jednakowo pozytywne.
    Obecnie będzie zmieniana etykieta i butelka.
    Smak i jakość mam nadzieję pozostanie ta sama.
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #2
    Będąc przy okazji parę dni temu w browarze, miałam okazję próbować to piwo przed pasteryzacją. I dopiero to było PIWO. Pasteryzacja bardzo niekorzystnie wpłynęła na smak (przede wszystkim na goryczkę), choć nadal "Leszek" należy do niezłych piwek

    Comment

    • sopista
      Senior
      • 01-2003
      • 1747

      #3
      Lezsek1

      Do wcześniejszego opisu załączam pierwsze opisywane piwko.
      Attached Files

      Comment

      • sopista
        Senior
        • 01-2003
        • 1747

        #4
        Leszek2

        I następne.
        Attached Files

        Comment

        • sopista
          Senior
          • 01-2003
          • 1747

          #5
          Leszek3

          I rozwojowe.
          Attached Files

          Comment

          • Ahumba
            Senior
            • 05-2001
            • 8962

            #6
            Jak chcesz zaplusować u Arta zamieść te skany w dziale kolekcjonerstwo
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

            Comment

            • dziku
              Senior
              • 12-2002
              • 1992

              #7
              Ahumba napisał(a)
              Jak chcesz zaplusować u Arta zamieść te skany w dziale kolekcjonerstwo
              Na razie to sobie u Arta "nagrabił"
              Teraz pozostaje spokojnie czekać na "wytyk służbowy"...
              Też to kiedyś miałem...
              Dziku


              Comment

              • sopista
                Senior
                • 01-2003
                • 1747

                #8
                Cały czas ,próbuję przynajmniej tą trzecią (bo pierwsze dwie jak się okazuje już tam są) , ale mi to nie wychodzi.
                Nie chcą się oddzielić kontra i krawatka od głównej.
                Nie bardzo mam na czym to "pokroić"
                Ale wieczorem w domu się porawię.

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  #9
                  sopista napisał(a)
                  Cały czas ,próbuję przynajmniej tą trzecią (bo pierwsze dwie jak się okazuje już tam są) , ale mi to nie wychodzi.
                  Nie chcą się oddzielić kontra i krawatka od głównej.
                  Nie bardzo mam na czym to "pokroić"
                  Ale wieczorem w domu się porawię.
                  wyślij mi to na pocztę z załącznikiem to obrazek Ci potnę i zwrócę a załącznik wypiję
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • yendras
                    Senior
                    • 12-2001
                    • 2052

                    #10
                    Po degustacji "Pałuckiego" jakiś rok temu nie pałałem szczególnym sentymentem do Browaru Żnin, ale przejeżdzając przez to miasto kupiłem na spróbowanie "Leszka" (1,60 zł / 0,5 l). Wrażenia diametralnie różne niż po "Pałuckim": ładna piana, apetyczny zapach, znakomity smak - bardzo harmonijny i delikatny, kojarzący się z "Książęcym". Pycha.

                    Comment

                    • dziku
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 1992

                      #11
                      Zakupiłem przy okazji pobytu na Festynie Archeologicznym w Biskupinie Na imprezie piłem wersję laną, a do domu kupiłem butelkową - w celu dokonania szybkiego porównania. Bardzo sympatyczne piwko.
                      Kolor (4) - w obu wersjach na ocenę dobrą. Ciemnozłoty, cieszący oko.
                      Nasycenie (3,5) - ponad dostateczne, za to na pewno uzyskane w sposób naturalny. Odczuwalne do kończa konsumpcji, ale nie prowokujące do pobekiwań podczas picia.
                      Smak (4) - oby zawsze im wychodziły takie warki (lub lepsze). Piwo o charakterystycznym słodowym smaku z bardzo delikatną goryczką. Nie jest słodkie, a nawet słodkawe. Przez to ów słodowy smak staje się wytrawny i bardzo mi odpowiada. Piwo to jest delikatne i bardzo ładnie wchodzi. Moim zdaniem jest to inny smak niż piwa "Pałuckiego" z browaru Żnin. Inny - właśnie przez prawie nieobecną goryczkę. W Pałuckim jest ona silniejsza.
                      Piana (3,5) - dałem w końcu 3,5 bo początkowo obfita i równa piana spada w końcu do zera, ale też nie czyni tego w tempie ekspresowym.
                      Zapach (4) - po otworzeniu butelki bardzo intensywny i miły zapach słodu. Podczas picia piwa zapach ten obecny jest w kuflu i miło harmonizuje ze smakiem trunku.
                      Opakowanie (3) - dostateczne, zbyt dostateczne jak na niezłe w sumie piwo.

                      W sumie: jak wiosną znów będę w Żninie to nabędę mały zapasik do kolejnych testów. Szczególnie, że piwo to jest w żnińskich sklepach bardzo tanie. Bo na Festynie to trochę przegięli z ceną. Kosztowało 3 zł (bez kaucji), a w sklepie jest poniżej 2 zł. I tak - polecam.

                      Moja ocena: [3.875]
                      Dziku


                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #12
                        Stało się!Wypiłem Leszka!Na szczęście wypicia tego nie muszę się wstydzić.
                        Po otworzeniu piwka i nalaniu piwka do szklanki wyczułem intensywny drożdżowo-słodkawy zapach,raczej niespotykany dotychczas przeze mnie.Barwa prawie złota(duży plus przy tej zawartości ekstraktu.Gaz raczej słaby.Pianka drobnoziarnista, krótkotrwała,pozostawiła po sobie pierścień do końca i resztki na całej szklance.
                        Opakowanie bączek z ładną etykietą,ale brak kontry i krawatki,kapsel czarny pp.
                        Smak-bardzo łagodny,czuć maksymalnie 11%ekstraktu,ale jestem zachwycony tym leciutkim słodkawym posmakiem.Po każdym następnym łyku ma sie ochote na wiecej i wiecej...a butelka była niestety króciutka.
                        Dziku-wielkie dzięki!

                        Moja ocena: [4.425]


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • slavoy
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 5052

                          #13
                          Siedzę nad nim od pół godziny i kombinuję jak napisać, że wcale mi za bardzo nie smakuje. No i cały czas nie mogę dobrać odpowiednich słów do opisania smaku. Na mpewno jest to piwo charakterystyczne i niebanalne w swoim smaku, ale kompletnie nie w moim guście. Pałuckie smakowało mi o wiele bardziej.
                          Absolutnie subiektywna ocena: 3.
                          Attached Files
                          Dick Laurent is dead.

                          Comment

                          • slavoy
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 5052

                            #14
                            PS
                            Zdjęcie wyszło trochę niefortunnie. W rzeczywistości piwko nie jest takie czerwonawe.
                            Dick Laurent is dead.

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              #15
                              Sprobowałem dzięki niezawodnemu Dzikowi - dzięki!
                              Złocisty kolor (4), nagazowane jak trzeba, pod koniec trochę tych bąbelków ubywa (4.5), gęsta i całkiem trwała piana (4).
                              Zapach specyficzny i bardzo przyjemny, chmielowo-słodowy z czymś nieokreślonym ale fajnym (4)
                              Smak - minimalna goryczka przechodząca w wyraźny, dominujący słód - piwo z charakterem, zdecydowanie się wyróżnia od masówki (4.5)
                              Opakowanie - bączek 0.33 l, etykietka przyzwoita (3.5)
                              Ogólne wrażenie - gorąco polecam!

                              Moja ocena: [4.2]
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎