Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu, ten radosny wynik twórczości legislacyjnej zniknie z Twoich oczu.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Wyszukiwarka Forum Browaru Pomoc Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Zapraszamy na warzenie do Nowego Sacza!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 15-08-2003, 00:42
Fotka Użytkownika: yendras
yendras yendras is offline
Senior

Miejscowość: Poznań
Czerwona Gęba Nowa reklama żywca w TV

Widzieliście nową reklamę żywca w TV ? Tą, gdzie nowoprzybyły piwowar został wygnany przez broniących tradycyjnych receptur pracowników za próbę przeniesienia browaru "bo woda wszędzie jest taka sama" a przecież piwo żywiec jest takie wyjątkowe ze względu na wodę ?
Jak sobie pomyślę, że taką reklamę wypuszacza koncern, który Heveliusza robi w Elblągu, porter EB w Żywcu, Leżajsk w Warce, Warkę w Elblągu itd itp to mnie po prostu krew zalewa
O Dżizz, co za bezczelność.
Faryzeusze polskiego piwowarstwa
Odpowiedz cytując
Stare 15-08-2003, 10:34
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
biroholik

Miejscowość: Baile Atha Cliath
Standardowy

taaaa.... i Żywiec (Tatra Pils) w Leżajsku
Reklamkę widziałem i oczywiście nagrałem - ku potomnym.
Odpowiedz cytując
Stare 15-08-2003, 11:01
Fotka Użytkownika: mwa
mwa mwa is offline
Senior

Miejscowość: Ruda Śląsko
Standardowy

Jak będzie dostępna na necie to dajta znać, też se zostawię.
Stare 15-08-2003, 16:01
Fotka Użytkownika: Małażonka
Małażonka Małażonka is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy Odp: Nowa reklama żywca w TV

Cytat:
yendras napisał(a)
O Dżizz, co za bezczelność.
Faryzeusze polskiego piwowarstwa [/b]
Iron określił ich krótko:słowem "tupeciarze" i...innymi słowami, których tu nie wypada wymieniać
Stare 16-08-2003, 16:14
szostak szostak is offline
Gość

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Mamy więc kolejny przykład, że w polskiej reklamie wolno robić ludzi w balona, a nie wolno jedynie kpić z konkurencji (vide mocno ulagodzone reklamy pepsi z szympansem i procesy sądowe ludwika z sunlichtem) i narażać się księżom (vide reklama marsa z zakonnikami, która jakoś dziwnie szybko zniknęła z ekranów).
Odpowiedz cytując
Stare 16-08-2003, 16:51
nikita_banita nikita_banita is offline
Senior

Standardowy

Wg mnie reklama nadaje się do promowania wody...mineralnej marki Żywiec oczywiście.
Tylko dlaczego Żywcowi potrzebne jest odwołanie do tradycji? Czyżby spadła sprzedaż na krajowym rynku ?
Stare 16-08-2003, 17:39
Fotka Użytkownika: baklazanek
baklazanek baklazanek is offline
† 2014 Piwosz w Raju

Miejscowość: Opole
Standardowy

Każdy browar odwołuje się do tradycji, przynajmniej częściowo. Czy to w reklamach Okocimia czy Leszka można usłyszeć ?Lata tradycji?, ?Warzone od wieków? a że Żywiec zrobił reklamę taką jaką tu komentujemy to chyba normalna rzecz. Zabranie klientów KP czy CO to jedno z ich podstawowych zadań a reklama jak wiemy jest dźwignią handlu.
Odpowiedz cytując
Stare 16-08-2003, 18:44
Fotka Użytkownika: dziku
dziku dziku is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Tematem tej (i innych) reklam (nie tylko zresztą Żywca) nie jest pytanie "jacy jesteśmy naprawdę?".
Gdyby jakiś koncern zrealizował reklamę na ten temat, to sprzedaż piwa raczej by nie wzrosła...

Temat tej reklamy to "jak chcemy, żeby nas postrzegali klienci", a jej cel to wzrost sprzedaży. Twórcy reklamówki założyli prawie całkowity brak wiedzy odbiorcy na temat "dokonań" bohatera filmu. Głosy oburzenia wynikają właśnie z posiadania tej nieprzewidzianej przez autorów reklamy wiedzy.

Bo rzeczywiście ...

Relax with Your Pipe
Odpowiedz cytując
Stare 21-08-2003, 17:28
Fotka Użytkownika: pIvo
pIvo pIvo is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

W tej relkamie ewidentnie celem jest wyrazne odroznienie i podkreslenie wyjatkowosci piwa Żywiec od pozostałych marek na rynku, jako tej, która powstaje z wody z... GORSKIEGO ZRODLA. Szkoda, ze wybrano ta ceche. Za kazdym razem, gdy widze ta reklame, przypominam sobie słowa przewodnika z browaru, o tzw. polu filtracyjnym i o smetnej, i malo interesujacej rzeczce, ktora biegnie nieopodal browaru, z ktorej to pochodzi woda, jakoby z gorskiego zrodla. Poniewaz bedac w Zywcu pojechalem wzdluz rzeczki kilkaset metrow, wiec moge autorytatywnie stwierdzic, ze gorski potok pokazany w ww. reklamie ma sie tak do rzeczki, z ktorej czerpana jest woda do ww. piwa, jak kałuza do Bałtyku.

Oczywiscie nie nalezy reklam brac doslownie, ale odrobina umiaru bylaby jednak wskazana.
Stare 21-08-2003, 17:56
sodom sodom is offline
Senior

Standardowy

czyli, znowu Żywiec kpi sobie z ludzi pijących piwo
Odpowiedz cytując
Stare 21-08-2003, 19:57
Fotka Użytkownika: Czapayew
Czapayew Czapayew is offline
Senior

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Standardowy

Cytat:
baklazanek napisał(a)
Zabranie klientów KP czy CO to jedno z ich podstawowych zadań a reklama jak wiemy jest dźwignią handlu.
Mnie takimi reklamani nie zabiorą. Zresztą "Żywiec" ma pecha co do reklam. Poprzednią, cechująca się długo czekającymi góralami też raczej straszył niż zachęcał. Zastanawiam się, kto w GŻ odpowiada za image marki, skoro Warce udało się wykreować wizerunek (strong-meni tudzież szlachta), a Żywcowi i Tatrze nijak to nie idzie. Choc i tak reklamy piwa są nalepiej zrobionymi reklamami wśród świstakow, łyzek, plam i cioć z Ameryki.

www.zamkoszlaki.com
www.piwnekapsle.net

Czapayew edytował/a post 21-08-2003 o godz. 19:57.
Odpowiedz cytując
Stare 21-08-2003, 20:32
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
biroholik

Miejscowość: Baile Atha Cliath
Standardowy

Cytat:
baklazanek napisał(a)
Czy to w reklamach Okocimia czy Leszka można usłyszeć ?Lata tradycji?, ?Warzone od wieków?
W reklamie Leszka musieli by powiedzieć "warzone od PONAD 0,2 wieku !"
A co do tych niby-realnych widoczków w reklamach browarów to chyba nie myślicie że to co pokazują to prawda. Wiadomo że zamiast jakiejś rzeczki w Beskidach pokażą wodospad z np Parku Yellowstone a zamiast polskiego browaru pokażą "browar idealny" machnięty na kompie - np browar z reklamy Tatry (ciekawe jakiż to polski browar niby-jest?). Zresztą te reklamy w większości są pewnie kręcone za granicą.
Odpowiedz cytując
Stare 23-08-2003, 01:25
Fotka Użytkownika: żąleną
żąleną żąleną is offline
Sojowe Oddziały Bojowe

Miejscowość: mniasto Warszawa
Standardowy

A ja tam się cieszę. Marketingowcy przeginając pałę reklamowej hipokryzji niechcący wrzucili kamyczek (77) do naszego ogródka.

W swoim czasie wywlecze im się to na wierzch... [demoniczny śmiech]
i grabe w oko mnie wciska
Odpowiedz cytując
Stare 23-08-2003, 02:32
Fotka Użytkownika: ANDRO
ANDRO ANDRO is offline
Senior

Miejscowość: Świnoujście
Standardowy

Widziałem niestety tą reklamę ostatnio. Ręce opadają - ale tylko ze względu na to co Yendras napisał - czyli "i kto to mówi".
Bo tak poza tym to skąd ja mogę wiedzieć z jakiej wody zrobione jest piwko , które sączę?
Generalnie przychylam się do twierdzenia ,że reklamy są dla ludzi posiadających zerową wiedzę o browarnictwie polskim (czyli niestety dla większości)
Ostatnio koleś z firmy stwierdził , że on jest prawdziwym piwoszem bo od pięciu lat pije tylko Tyskie. Ja się pytam :a próbowałeś coś innego? - Po co? Tyskie mi smakuje.
Ludzie, dajcie mi trucizny...
Stare 26-08-2003, 23:28
Fotka Użytkownika: BROWARIEC
BROWARIEC BROWARIEC is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Standardowy

Niestety to prawda! "Reklama" - kompletny gniot !
Ręce, nogi i inne części ciała opadają ...
Nie pierwszy to raz, więc należy uznać, że Żywiec NIE UMIE ROBIĆ REKLAM!!! A może o to chodzi?
Odpowiedz cytując
Stare 27-08-2003, 10:46
breslauer breslauer is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław w Beskidach
Standardowy

Cytat:
BROWARIEC napisał(a)
... Żywiec NIE UMIE ROBIĆ REKLAM!!! A może o to chodzi?
Raczej się nie zgodzę - Żywiec umie robić reklamy, ale reklamy dla idiotów i kompletnych ignorantów. Jak bowiem przeciętny piwożłop będzie postrzegał Żywca po takiej reklamie? Jako firmę z tradycjami, dbającą o proces produkcji - czyli reklama spełni swoje zadanie ... A że prawda jest zupełnie inna ...
Odpowiedz cytując
Stare 27-08-2003, 16:59
Fotka Użytkownika: wriggle
wriggle wriggle is offline
Senior

Na dodatek z takiej polityki reklamowej, oprócz wszystkich wymienionych wcześniej cech, wyziera jeszcze jedna, a mianowicie obrzydliwy cynizm. No i po raz kolejny wywraca mi się w żołądku ze złości. Może lepiej przestać się przejmować? Bo jeszcze zęby stracę od ciągłego nimi zgrzytania...

Odpowiedz cytując
Stare 27-08-2003, 18:27
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

np. Pieczarek się nie przejmuje tym. trudno uwierzyć że jeszcze nie zdążył napisać że nie ogląda telewizji od hohohoho!

a ja muszę powiedzieć żem jeszcze nie widział tej reklamy, ale mogę stwierdzić tyle że reklamy są robione przez jakąś firmę DLA Żywca nie PRZEZ Żywca. oczywiście nie zmienia to pewnych spraw

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 27-08-2003, 18:54
Senior

Standardowy

Ja też nie oglądam telewizji od hohoho, ale literacki opis reklamy zaserwowany przez autora tematu zadziałał niczym samo obejrzenie. Mam po prostu taka podatną wyobraźnię. A czy da się nie przejmować... Hmm, jak pomyślę że za jakiś czas może być tylko żywiec...

Aż strach pomyśleć, jak bym się czuł, gdybym oglądał telewizję.

wriggle edytował/a post 27-08-2003 o godz. 18:54.
Odpowiedz cytując
Stare 27-08-2003, 19:15
PremiumUżytkownik

Standardowy

Cytat:
breslauer napisał(a)
Raczej się nie zgodzę - Żywiec umie robić reklamy, ale reklamy dla idiotów i kompletnych ignorantów. Jak bowiem przeciętny piwożłop będzie postrzegał Żywca po takiej reklamie? Jako firmę z tradycjami, dbającą o proces produkcji - czyli reklama spełni swoje zadanie ... A że prawda jest zupełnie inna ...
No tak. Nie mogę się nie zgodzić. W myśl zasady - nie ważne jak byle skutek był - Żywiec ZNA się na reklamie. Szkoda tylko, że w taki sposób

P.S Wriggle! Polecam jednak zobaczyć reklamę. Choćby po to, żeby wiedzieć samemu od czego ścierają się zęby...

BROWARIEC edytował/a post 27-08-2003 o godz. 19:18.
Odpowiedz cytując
Stare 27-08-2003, 21:36
Fotka Użytkownika: żąleną
żąleną żąleną is offline
Sojowe Oddziały Bojowe

Miejscowość: mniasto Warszawa
Standardowy

Cytat:
breslauer napisał(a)
Żywiec umie robić reklamy, ale reklamy dla idiotów i kompletnych ignorantów.
Bez przesady. Że komuś nie chce się dociekać prawdy o piwie, nie znaczy że jest półmózgiem.
i grabe w oko mnie wciska
Odpowiedz cytując
Stare 27-08-2003, 21:42
sodom sodom is offline
Senior

Standardowy

To prawda!!! Zywiec, a raczej specjałe z marketingu znają się na reklamie i wiedzą jak zmanewrować większośćludzi.
Odpowiedz cytując
Stare 27-08-2003, 21:46
Fotka Użytkownika: Marusia
Marusia Marusia is offline
Hejter z browarbizu

Miejscowość: Piotrowice - wieś k. Wro
Standardowy

Cytat:
ART napisał(a)
np. Pieczarek się nie przejmuje tym. trudno uwierzyć że jeszcze nie zdążył napisać że nie ogląda telewizji od hohohoho!
o, a ja zdążyłam! Nie oglądam TV od X lat, tej reklamy również nie widziałam, ale faktycznie obłuda jest rekordowa, jeśli chodzi o zacytowaną treść.

Ale reklama nie jest po to, by przedstawiać prawdę... a co do półmózgów, to może okreslenie jest zbyt mocne, ale ogólnie uważam, że nikt nie powinien sugerować sie reklamą, a jednak większość ludzi to robi.

Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
OWOCE DO DŻEMU - CHMIEL DO PIWA!!!!

Odpowiedz cytując
Stare 07-09-2003, 22:51
Senior

Standardowy

Cytat:
BROWARIEC napisał
Wriggle! Polecam jednak zobaczyć reklamę. Choćby po to, żeby wiedzieć samemu od czego ścierają się zęby...
Zobaczyłem tę nieszczęsna reklamę. Zębów nie starłem, bo lektura postów na Forum przygotowała mnie psychicznie, ale taktyka faktycznie wybitnie perfidna. Jednakowoż słyszę - czy raczej: czytam - ostatnio, jakoby jakość piwa Żywiec uległa jakiejś znacznej poprawie. A niech tam nawet, i tak tego pić nie będę. Hough!

Odpowiedz cytując
Stare 07-09-2003, 23:11
PremiumUżytkownik

Standardowy

Cytat:
wriggle napisał(a)
...Zębów nie starłem,...jakość piwa Żywiec uległa jakiejś znacznej poprawie. ...Hough!
-To fajnie mieć całe zęby
-Jakość Żywca chyba zawsze będzie ta sama - skomputeryzowana produkcja
-Howgh!
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz