Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek Śląski, Piwo Wrocławskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    Lwówek Śląski, Piwo Wrocławskie

    No i oto mamy to piwo. Po wielu zapowiedziach, pytaniach skierowanych do wrocławskiego magistratu o zgodę na nazwę browar lwówecki zaczął je warzyć. Wczoraj zakupiłem rzeczone piwo na Bielanach Wrocławskich w Tesco we wrocławskiej filii "Piw Świata".
    Parametry: ekstrakt 12,9%, alkohol 6,2%, butelka euro, cena: 2,99 PLN
    Kolor: przeciętny, słomkowy, za jasny jak na taki ekstrakt.
    Nasycenie: dobre, średnimi, ciągle buzującymi bąbelkami.
    Zapach: subtelne współgranie nut chmielowych i słodkich.
    Smak: podobnie jak w Książecym początkowa idealna goryczka przechodzi w lekko słodkawe tony.
    Opakowanie: butelka euro, wzór etykiety uważam za brzydki, zupełnie nie pasujący do ostatnich surowych pastelowo-czarnych etykiet lwóweckich. Kolorystyka fatalna - złoto-fioletowo-niebieska, a przedstawienie wrocławskiego Starego Ratusza to jakieś nieporozumienie. Jest kompletnie rozmyty, choć może to tzw. "wizja artystyczna". Na tym tle dość interesujący jest kapsel - w środku biały przechodzący do zewnątrz w błękit.

    Wychodzi na to, że jest to "eksportowa" wersja Książęcego przeznaczona głównie do stolicy województwa (zobaczymy czy wkrótce piwo to zaleje Wrocław). Wartość ekstraktu wyraźnie zawyżona do rzeczywistości. Pozostałe elementy zbliżone do Książęcego, choć nasycenie i zwłaszcza piana dużo gorsze. Ogólnie dobre, pijalne piwo, trzeba co jakiś czas do niego wracać. Mam tylko nadzieję, że w innych sklepach cena będzie mniej "światowa".

    Ps. Prośba do Arta o oficjalne wciągnięcie Piwa Wrocławskiego do gamy piw lwóweckich.
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #2
    Uzasadnienie w powyższym poście, dodaję tylko opis piany, którego jakimś dziwnym trafem pominąłem: z początku wysoka, bialutka, tworzy niewielki grzybek, lecz po chwili zaczyna "eksplodować" i zanika pozostawiając nikłe ślady na szkle.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • mareks
      Senior
      • 05-2002
      • 1939

      #3
      Odp: Lwówek Śląski, Piwo Wrocławskie

      Mam tylko nadzieję, że w innych sklepach cena będzie mniej "światowa".

      Przed chwilą kupiłem w Tercecie na Komandorskiej za 1,80 PLN + butelka.

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        Ciekawe, czy to piwo będzie dostępne także poza Wrockiem?

        Comment

        • BAJ
          Senior
          • 02-2002
          • 201

          #5
          Piwo Wrocławskie nabyte w TGG we Wrocławiu za 1,99 zł. Pepek dokonał tak gruntownej oceny, że ze swej strony mogę dodać tylko to:
          Attached Files
          gdzie się piwo warzy
          tam się dobrze darzy

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #6
            Nabyłem - wiedziony ciekawością - rzeczone piwo we wrocławskim TGG. Zwraca uwagę przede wszystkim niezbyt udane wzornictwo - gdybym nie wiedział, że na etykiecie ma być ratusz wrocławski, to bym nie doszedł co tam namalowali ... Po nalaniu do szkła zwraca uwagę bardzo duża ilość bąbelków - trochę chyba przesadzili z nagazowaniem, to przecież nie lemoniada, ale kolor w sumie też taki żółto-lemoniadowy. Zapach nawet dość przyjemny, słodowo-chmielowy. Smak za to kiepski - nie dość, że bąbelki szczypią w podniebienie, to jeszcze zamiast goryczki ciągle pojawia się taka natrętma słodycz. Po Lwówku spodziewałbym się jednak czegoś lepszego.

            Moja ocena: [2.825]

            Comment

            • Piwofil
              Senior
              • 01-2002
              • 907

              #7
              Pite podczas senasu kinowego prosto z butelki, przyznam że smakowało mi jak Książece, wręcz identycznie, czyli całkiem dobrze, miła goryczka, nie wyczułem żadnych słodkich nut, jedynie lekką kwaskowość. Piwo przyzwoite, kupione za 2zł w sklepie "Browarek" przy ulicy Szczęśliwej, myśle że za tą cenę lepiej kupić tradycyjne Książece.
              www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

              Comment

              • Ja2ger
                Senior
                • 10-2002
                • 177

                #8
                Kolor: bardzo ładny, jasny
                Piana: delikatna, drobna, troszeczke za krótkotrwała
                Gaz: super, dla mnie idealnie - ładnie mrowi podniebienie nie drażniąc
                Zapach: bardzo przyjemny, zachęca do łyknięcia
                Smak: dobry, nie zawiodłem się po powąchaniu
                Opakowanie: sredniawka, jakoś mi nie pasuje taki odcień niebieskiego do butelki piwa

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #9
                  Nie podejmuję sie oceny,ale bardzo mi smakowało.Barwa jasno złotawa.Smak bardziej chmielowy,ale delikatny,może gdzieś tam pod koniec pojawiły się słodkawe nutki choć minimalnie.Mojej Kobitce i mnie bardziej smakowało niż Książęce.Dzięki Jerzy


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #10
                    Zakupione w Piwoszu, przed spotkaniem szwejkowskim, za niecałe 2 złote. Dla mnie piwko dobre, żałowałem, że tylko jeden egzemplarz zakupiłem. Pianka utrzymująca się przez krótką chwilę, gaz na dobrym poziomie, w sumie chętnie bym jeszcze spróbował. Powinni jeszcze trochę popracować nad opakowaniem. Zauważyłem, że we Wrocławiu piwo dostępne jest głównie w piwnych sklepach specjalistycznych (np. Piwosz, PiwoPij).

                    Comment

                    • bury_wilk
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 2655

                      #11
                      Kolor nie zrobiony dla mnie - za jasny, choć nie tragiczny. Piana bardzo konkretna, wysoka, ale trochę dziurawa i szybko opada. Jej resztki utrzymują sie dość długo. Nasycenie trochę za duże. Spore bęble gazu uparcię prą do góry przez cały czas. Zapach średnio intensywny i nie natrętny, głównie chmielowy. Chyba mógłby być mocniejszy, ale pasuje do całości. Smak zupełnie przyzwoity. Bardzo subtelny. Lekkie szczypanie w język, delikatna goryczka i łagodnie rozchodzący się w ustach daleki posmak słodu. Świetnie dobrane proporcje. Opakowanie na 3+. Zauważalne głównie dziękiużyciu koloru niebieskiego, który na etykietach spotyka się stosunkowo nie często. Grafika czytelna i nie przekombinowana, choć na pewno nie powala na kolana. Wrocławski ratusz i napis "piwo wrocławskie" dają lekkie wrażenie trójwymiarowości, choć nie są zrobione w takiej technice.

                      Moja ocena: [3.85]
                      Lubię kiedy się zieleni
                      Lubię jak się piwo pieni...

                      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #12
                        Piwo całkiem, całkiem - jak na Lwówek żadna rewelacja, ale w skali kraju rzecz ciekawa.
                        Kolor jasnozłocisty, mógłby być trochę "głębszy".
                        Piana biała, średnie pęcherzyki, dość gęsta, niewysoka, opada powoli.
                        Nasycenie prawie nie występuje, po dłuższym wpatrywaniu można dostrzec nieliczne bąbelki (aż się zastanawiałem, czy nie zwietrzałe albo zepsute, ale wszystkie inne cechy w porządku, data jeszcze nie minęła).
                        Zapach przyjemny, chmielowo-słodowy, z przewagą pierwszego elementu.
                        W smaku czuć wyraźną goryczkę, słodowy posmak odrobinę za słaby. Piło się trochę ciężko, ze względu na brak gazu.
                        Butelka euro, etykieta w kolorystyce niebiesko-zółtawej, trochę rozmazana.

                        Moja ocena: [3.625]
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          kolor - jak piwa o takich parametrach zdecydowanie za jasne, słomkowa barwa
                          gaz - dla mnie zbyt dużo
                          piana - drobna, zwarta, długo sę trzyma, osadza się na szklance małymi "wysepkami"
                          zapach - słabo wyczuwalny, przebija słód i lekka chmielowa nutka
                          smak - zbyt "szczypiące" - zapewne rpze gaz, wyczuwalny słodowy posmak, lekka goryczka, nieźle się pije
                          opakowanie - euro, błekitny kapsel,ładna etykieta


                          Ogólnie przyzwoity pilsik

                          Moja ocena: [3.875]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎