Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Koszykowa 53 (przed architektami), Jola [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99 Wyświetlenie odpowiedzi
    Na pewno porter ? słyszałem że w tym roku Ciechanów zrobił miodowe w kamionkach .
    Ja słyszałem że i Stouta mieli lać w kamionki.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • dyrektor
      Pomorska Ława Piwna
      • 05-2005
      • 1039

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja słyszałem że i Stouta mieli lać w kamionki.
      w tym roku, tzn. na Święta 2008 Ciechan wlał w kamionki Portera i Miodowe .
      http://www.for-nails.pl/
      http://stanbud.biz/
      https://www.facebook.com/pages/Sklep...89562121174566

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        Byłem lat temu kilka z kolegą pawellaskowski i jedyne co zapamiętałem, że to sklep także z winami i gdzieś koło placu Konstytucji. szedłem, więc na czuja będąc w pobliżu - ul. Polna to sąsiednia ulica - i trafiłem, choć z zewnątrz nie widać, że to ten sklep.
        wystrój się nie bardzo zmienił, nawet chyba lodówek tyle samo no, ale asortyment inny. mimo cen (nienajniższych) warto wstąpić. ja nabyłem kilka rzeczy, których nie piłem.

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2768

          Aktualnie U Joli m.in.

          w lodówkach:
          - Wartsteiner (beczka - 69 zł)
          - Ciechan Porter (kamionka - 39,90), Ciechan Porter (5,50), Ciechan Miodowe (5,50), Ciechan Krzepiak (3,50), Ciechan Pszeniczne
          - Szef Joli poleca (3,50), Dawne Niepasteryzowane (3,90), Kasztelan Niepasteryzowane, Cornelius Weizen Bier, GAB Stout, Okocim Pszeniczne
          - Fortuna Czarny Smok, Fortuna Czerwony Smok, Fortuna Złoty Smok, Fortuna Czarne, Kormoran Warmiak, Kormoran Świeże (4), Kormoran Irish Beer (3,90)
          - Perła Chmielowa, Perła Mocna, Zwierzyniec Pils (0,5l - 3)
          - Obołoń Biłe, Lwowskie Premium, Novopackie pivo (5,50), Utenos Porter, Svyturys Baltas, Holba, Gemer (4,90), Vratislav, Opat (6), Weihenstephaner (7,50), Tucher Pilsner (6,90), Felsen Brau (nie widziałem wszystkiego bo cześć była w kartonach), Paulaner H-W, Franziskaner H-W, Gosser Beer (6,90), Gosser Dark Beer
          - Zubr (PET 1,5l - 9,90), Namysłów Plum Beer (3,30), Beamish Genuine Draught Irish Stout (puszka), Cider Apple (18), Obołoń Kwas Chlebowy (3,90)
          - Staropramen, Ostrovar, Radegast Premium, Gambrinus Premium, Kozel Svetly, Kozel Cerny, Pardal, Pilsner Urquel, Rahozec Skalak, Budweiser Budvar, Kelt, Svijany Maz, Smadny Mnich
          - Czarnków Walońskie, Czarnków Proletrayat, Łomża Wyborowe, Lubelskie Pils (2,50), Lubelskie Mocne (3), Nałęczowskie Ciemne Mocne (3), Radeberger (4,90), Thai Beer Singha (6,50), Kingfisher (5,50), Strongbow (7,90)
          - Krajan Irlandzkie Zielone, Krajan Specjal, Nakielskie Jasne, Nakielskie Ciemne, Janów Premium (3,60), Brackie (3,50), Super Piwosz (3,50)

          poza lodówkami:
          - Zlatopramen 11 (PET 1,5l), Koreb Żywe (gąsiorek - 35), Boss Porter (2l - 85), Tucher Hell (CoolKeg 10l), Maternus (beczka), Porter Łódzki (6 zł), Karmi Black, Guinness Extra Stout, Old Speckled Hen, Wells Waggle Dance, Orval, Chimay, Blanche de Namur, Leffe, Gulden Drak, Palm

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2292

            A widziałeś może coś z browaru Cerna Hora? Nie mogę jej ostatnio nigdzie dostać w W-wie

            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2768

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
              A widziałeś może coś z browaru Cerna Hora? Nie mogę jej ostatnio nigdzie dostać w W-wie
              Raczej nie było.
              Ale to może cię zainteresuje: 2009.05.19 - Czeskie Gwiazdy - Warszawa

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23792

                Jacek podesłał mi bieżącą listę Czeskich i Słowackich piwek:

                1. Rohozec - Skalak 11%
                2. Kozel ciemny
                3. Kozel jasny
                4. Pardal
                5. Svijany - niepasteryzowane
                6. Bratislav
                7. Olivetinsky Opat 5,5%
                8. Staropramen
                9. Smadny Mnich
                10. Gambrinus - premium
                11. Holba - premium
                12. Holba - clasic
                13. Radegast - premium
                14. Kelt - jasny
                15. Kelt - ciemny
                16. Gamer
                17. Budweiser
                18. Pilsner Urquell
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • yavo
                  • 03-2009
                  • 909

                  5,50 za Ciechana miodowego? No cóż...
                  Last edited by yavo; 04-05-2009, 08:50.

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2292

                    Centrum W-wy, więc ceny asortymentu odpowiednie do kosztów wynajmu lokalu.
                    Jest zawsze wyjście- patrz Rodzinka Bis- co prawda ceny tam też lekko wyrównane w górę, ale marża całościowo mniejsza.

                    Comment

                    • yavo
                      • 03-2009
                      • 909

                      Jasne, dlatego ja się zaopatruję głównie w Rodzince-Bis, która wcale nie ma wygórowanych cen, przynajmniej jeśli chodzi o Ciechana.

                      Nie wiem po ile stoi miodowe u PH, ale w browarze kosztuje jakieś 3.38, więc narzut w wysokości co najmniej 63% jest hm, dość duży.

                      I tak zaraz dojdziemy do wniosku, że najlepiej głosować portfelem

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        Uwielbiam to zaglądanie innym do portfela. Po prostu kocham. Szefie, a ichni czynsz i inne podatki też wziąłeś pod uwagę, czy już nie bardzo?
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2292

                          Jeśli jest klient, a mniemam że jest, właściciel Joli może sobie pozwolić sprzedawać Ciechana Miodowego za 5,50 zł.
                          Miejsce w ścisłym centrum, dosyć blisko dworca, myślę że np. duża część forumowiczów spoza W-wy będąc w stolicy wybiera Jolę a nie Rodzinkę Bis właśnie ze względu na lokalizację i nie przykłada wtedy większej wagi do cen.

                          Comment

                          • yavo
                            • 03-2009
                            • 909

                            Heh, wiedziałem, że dojdziemy do tych wniosków ;-)

                            Comment

                            • petrus33
                              Gość
                              • 01-2008
                              • 888

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                              Uwielbiam to zaglądanie innym do portfela. Po prostu kocham
                              Ale tu nie chodzi o zaglądanie w cudzy portfel, tu chodzi o zaglądanie w nasz portfel !!
                              I wcale mnie nie dziwi, że klienci są niezadowoleni z cen, jakie w tym sklepie są. Ja tam już praktycznie nie kupuję w ogóle, właśnie z tego powodu.

                              Comment

                              • Maidenowiec
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 2287

                                Jakby byli niezadowoleni, to sklep już dawno by odwalił kitę. Zresztą, temat już wielokrotnie wałkowany, nie chce mi się w niego wgłębiać po raz kolejny.
                                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                                Thou shallt not spilleth thy beer!

                                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎