Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Adnams, Broadside Strong Original

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Adnams, Broadside Strong Original

    But. 0.5 l, alk. 6.3%
    Brazowy, kozlakowy kolor, sredniobabelkowa, trwala piana. Gaz malo widoczny za to wyczuwalny przez zoladek i przelyk Drozdzowo-owocowo-chmielowy zapach i smak, taki troche belgijsko-klasztorny (mimo braku drozdzy w butelce), z posmakiem palonego slodu - wspaniale mocne wrazenia , to bedzie nastepny z moich wyspiarskich faworytow. Ocena 4.5/5-
    Piwo to jest warzone dla upamietnienia bitwy floty angielskiej z Holendrami w Sole Bay (wschodnie wybrzeze Anglii) w 1672 r. Nazwa Broadside oznacza jednoczesna salwe ze wszystkich dzial na burcie okretu.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    #2
    Odp: Adnams Broadside

    lzkamil napisał(a)
    (...) Gaz malo widoczny za to wyczuwalny przez zoladek i przelyk

    (...)Nazwa Broadside oznacza jednoczesna salwe ze wszystkich dzial na burcie okretu.
    No to wszystko jasne. Na pamiątkę bitwy "salwa" ze wszystkich gardeł
    Ciekawe jaką bitwę upamiętnia nasz "Lech"
    Dziku


    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Kolor: ciemny bursztyn.
      Piana: drobnoziarnista z większymi gdzie niegdzie bąbelkami, na początku bardzo wysoka, potem zostaje kożuszek.
      Zapach: morele|!!!
      Smak: morelowy, delikatna słodycz + niegryząca goryczka, miód w gębie, chcę jeszcze!!!
      Taki angielski Belg, powiedziałabym

      Jak dla mnie 5+
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        A ja dzis nie mam chyba smaka na wyspiarskie wynalazki, więc wstawiam tylko fotkę dla formalności...
        Attached Files
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • dziku
          Senior
          • 12-2002
          • 1992

          #5
          Obłędnie pyszne piwo o smaku dostarczającym naprawdę mocnych wrażeń.
          Superpiękny kolor. Głęboko ciemny bursztyn zmieszany z rubinem.
          Piana początkowo wysoka, dająca się rzeźbić, wkrótce opada, ale jej około centymetrowa warstwa pozostaje by zdobić trunek do końca konsumpcji.
          Nasycenie jak na wyspiarski produkt znakomite. Widać sporo pęcherzyków na dnie szklanki, niezbyt wiele w "toni" piwa, za to czuć je znakomicie na języku. No i prawdę pisząc w gardle również. Idąc śladem Kamila już w połowie szklanki bez wysiłku można oddać "salwę" na pamiątkę bitwy. Ale wspomniana salwa i tak będzie delikatniejsza niż już po pierwszym łyku naszego "Lecha"...
          Zapach - dla mnie trochę miodowo - brzoskwiniowy, moreli nie wyczułem - ale nie czepiajmy się detali. Woń tego piwa jest intensywna i piękna.
          Smak - przede wszystkim owocowo - miodowy. Kontrastowany delikatną chmielową goryczką. Niezwykle esencjonalny, aż do granicy "ciężkości", chociaż niezły gaz łagodzi to ostatnie uczucie na korzyść orzeźwienia. Pomaga również wydobyć, obecne szczególnie przy przełykaniu nutki goryczki. Piwo w odczuciu ogólnym słodkawe, ale w sposób naturalny i elegancko - powściągliwy. Nie ma mowy o mdlącym uczuciu lepkości jakim tak hojnie obdarowuje nas Warka Strong. Jeśli już o tym mowa to w smaku (oczywiście Adamsa...) brak nut alkoholu.
          Opakowanie - na piątkę. Oryginalna butelka i ładna, dopracowana etykietka.
          Polecam innym i oczywiście dziękuję Lzkamilowi.
          Dziku


          Comment

          • dziku
            Senior
            • 12-2002
            • 1992

            #6
            Proponuję bliższe zapoznanie się z kolorem i pianą tego pysznego piwa...
            Attached Files
            Dziku


            Comment

            • dziku
              Senior
              • 12-2002
              • 1992

              #7
              Oraz z kuleczkami gazu, które wydają się "czaić" na dnie szklanki...
              Attached Files
              Dziku


              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Wczoraj sprobowalem beczkowego. Alk. tym razem tylko 4.7%, ekstrakt na pewno tez nizszy. Kolor jak butelkowego, wydaje sie nie do konca klarowne. Mniej esencjonalne w smaku, tez jest goryczkowo-owocowy smak, jest troche palonego slodu, nie ma tej drozdzowo-belgijskiej nutki z butelkowego.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #9
                  Ja nie bede sie w zachwytach nad tym piwem rozplywal, bo mi nie smakowalo.

                  Piana jak powinna byc, gazu raczej niewiele! Kolor ladny, rubinowo-bursztynowy. W smaku slodkawe, ze smakiem bardzo podobnie. Ja nie wyczulem drozdzy, za to az za duzo przyciezkiej slodyczy, ulepkowatosci i tylko troche chmielu. Do ostatnich lykow musialem sie przymuszac, jest to piwo raczej na zimne jesienne, czy zimowe wieczory. Chyba calkiem stracilem smak na mocne piwa, no coz pozostanie mi tylko pic bittery Albo tez do zimy poczekac
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • Sven
                    Senior
                    • 09-2003
                    • 1211

                    #10
                    Wczoraj mialem okazje pic wersje beczkowa i powiem, ze bardziej mi podeszla.

                    Barwa jak w butelce, piana mniej obfita. Smak i zapach o wiele delikatniejszy, slod, chmiel i nuty karmelu tworza bardzo smaczne piwo. Nie ma tu ani sladu tak nie pasujacej mi ciezkosci, ktora napotkalem w wersji butelkowej. Jest wrecz orzezwiajace.
                    Celia, cerevisia et conventus.

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #11
                      Kolor: Ciemny pomarańcz wpadający w brąz [4]
                      Piana: Beżowa, bardzo rzadka standardowo jak w przypadku angielskich piw krótko sie utrzymuje [2,5]
                      Zapach: Średnio intensywny, zharmonizowany. Sfermentowane owoce połączene z lekką palonością słodu [3,5]
                      Smak: Smak ma te same cechy co zapach jednak z przewaga paloności kosztem owoców. Wyczuwalna lekka kwaskowość, goryczka dość mocna [3,5]
                      CO2: Średnie, jak dla mnie za niskie [3]
                      Opakowanie: Jak na angielskie piwa to nie najwyższych lotów. Po prostu przeciętne, nie rzucające się w oczy w ciemnych barwach [3]

                      Ocena: 3,5

                      Umieszcza foto ponieważ zmieniła się nieco etykieta.
                      Attached Files
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Można spotkać i taką wersję:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #13
                          Wersja beczkowa ma 4.7% i jakkolwiek jest piwem podobnym, to nie jest to samo -> http://adnams.co.uk/about/news/beer-...rence-and-why/

                          Z tego powodu będzie w oddzielnym temacie.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #14
                            Niewysoka beżowa piana, za to dość trwała, drobne pęcherzyki.
                            Samo piwo ma głęboką, przejrzystą, rubinową barwę.
                            W aromacie, czerwone owoce, troszkę karmelu, trochę cukru.
                            W smaku owocowe, palone nuty, karmel, średnio-wysoka goryczka ziołowa, sporo ciała, lekka nuta alkoholowa.
                            Nasycenie niskie - dobrze pasuje.

                            Niezbyt skomplikowane, ale smaczne i pijalne czerwone piwo. Warka do 28.02.2017.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6119

                              #15
                              Piana - średnia, na dłużej niepełna warstewka. Lacing... trochę jest.
                              Barwa - ciemny rubin.
                              Gaz - średni.
                              Aromat - śliwka suszona, "wiśnia z likieru na ejlu"
                              Smak - nie za słodkie, suszone owoce, palona nie za duża goryczka i lekkie alko.

                              Dość ciężkie ale całkiem niezłe
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎